Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Забиття зуба  — це механічне ураження зуба без ушкодження його анатомічної цілісності. При забитті зуба може бути  крововилив у пульпу, внаслідок розриву судинно-нервового пучка.
Клініка:  у перші години після травми дитина скаржиться на незначний біль у зубі при накушуванні. Об'єктивно виявляється незначна рухливість травмованого зуба, слабо позитивна перкусія, немає ніяких  змін зубів та тканин, що його оточують. Колір зуба може змінитися на рожевий, це відбувається тоді, коли цілісність судинно-нервового пучка порушена. Стан пульпи оцінюється за даними електроодонтодіагностики (ЕОД). При цьому треба враховувати який це зуб — тимчасовий чи постійний, постійний з сформованим коренем чи ні. ЕОД треба проводити через 1 міс, 3 міс. та б міс. після травми. Якщо в динаміці даних ЕОД виявляється збільшення показників, що свідчить про загибель пульпи, то треба негайно проводити терапевтичне лікування.

Рентгенологічно при забитті зуба не виявляється ніяких змін, якщо зуб до моменту травми був здоровим. Якщо в ньому був хронічний періодонтит або хронічний пульпіт, то після механічного ушкодження зуба можливо загострення процесу, а на рентгенограмі відмічаються зміни тканин в періодонті, які характерні для вищезазначених захворювань.

Забиття зуба треба диференціювати з:

а) неповним вивихом (при цьому рухливість зуба більша, на рентгенограмі
— розширення періодонтальної щілини);
б) переломом кореня (на рентгенограмі визначається порушення
цілісності кореня);
в) з внутрішньопульпарною гранульомою, при якій рожеве забарвлення коронки зуба відмічається на вестибулярній чи оральній поверхні зуба.

Лікування: треба забезпечити спокій зубу, призначити механічно щадящу дієту, зішліфувати коронки антагоністів, при необхідності провести протизапальне лікування (бісептол 240 х 2р. на добу, глюконат кальцію 0,25— 0,5 х Зр. на добу, діазолін по 0,05 х 2р. на добу; анальгін 0,25 при болях ).

Якщо за даними ЕОД та клінічно визначається загибель пульпи, то треба провести екстирпацію пульпи та пломбування каналу. Перед пломбуванням каналу необхідно вибрати увесь пігментований дентин з коронки зуба.

Після забиття зуба можливі різні наслідки:

1. Відновлення функції пульпи;
2. Загибель пульпи;
3. Облітерація каналу;
4. Виникнення періодонтиту;
5. Розвиток радикулярної кісти;
6. Припинення формування кореня у постійному чи тимчасовому зубах.

Система Orphus

Другие статьи

Етіологія больової дисфункції (БД) СНЩС. Клініка БД СНЩС.

У дітей БД СНЩС зустрічається дуже рідко і, в основному, у віці 12-14 років. При закушуванні губи, язика, стисканні щелеп та інших змін прикусу, вадах зубних рядів, травмах обличчя, нерозпізнаних, або не повністю репонованих переломах різних відділів нижньої щелепи, вилицевої кістки, створюються несприятливі умови для нефізіологічної напруги

Артроз височно-нижнечелюстного сустава. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Артроз височно-нижнечелюстного сустава (деформирующий артрит, артрозоартрит) — воспалительно-дегенеративный процесс, приводящий к выраженным морфофункциональным нарушениям в суставе.

Етіологія, статистичні дані незрощення губи та піднебіння.

В Україні в 1998 році відбулося 500 тисяч пологів, 1999 - 390 тисяч пологів. В середньому кожна 896 була із незрощенням верхньої губи та, чи піднебіння. В 1995 році співвідношення було дещо іншим — 1:1027. В Україні реєструється 1370 пологів на добу кожна друга дитина при цьому з вродженими дефектами та деформаціями щелепно-лицевої ділянки.

Вроджені незрощення губи.Етіологія.

Вроджені незрощення губи та піднебіння відносяться  до найбільш розповсюджених вад розвитку ЩЛД та становлять 13% (Tyan M.C., Miller K.K., 1978). Статистичні дослідження показали, що за останні 100 років ця вада стала зустрічатися частіше. Співвідношення кількості дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння до всіх новонароджених в Україні складає 1:600 – 1:700.

Методи лікування анкілозів СНЩС.

В інших випадках таке втручання проводять у більш пізні строки. В останні роки для усунення мікрогенії використовують методику дистракціонного остерсинтезу (розширення та подовження щелепи), що базується на принципах Елізарова. За цією методикою проводять горизонтальну остеотомію гілки щелепи з послідуючим її розтягуванням до 1,5-2 см.

Сепсис одонтогенный. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Сепсис одонтогенный — генерализованное инфекционное заболевание, при котором входными воротами для возбудителя инфекции служит дефект твердых тканей зуба или зубодесневого прикрепления.