Характеристика дезінфікуючих засобів. Спиртовмісні препарати.
Спиртовмісні препарати містять в якості АДР одно - і багатоатомні спирти. (Аеродезін 2000, Мікроцид Ліквід, Деконекс Соларсепт ін.).
Антимікробна активність спиртів пов'язана з їх коагулюючою дією на мікробну клітину та здатністю змінювати поверхневе натягання. У результаті цього спирт проникає, до мікробної клітини, віднімає у неї воду і згортає білки. Антимікробна активність спиртів зростає по мірі зростання маси їх молекули (тобто етиловий спитр більш активний за метиловий, а пропиловий - активніший за етиловий) і збільшення температури робочих розчинів. Максимально антимікробні властивості спиртів виявляються у 70% спиртів. Застосовувати спирти більшої концентрації недоцільно, оскільки вони швидко зі згортають. білок и не проникають у мікробну клітину. Спирти належать до З - 4 класу небезпеки. Мають відносно швидку дію. Активні проти бактерій, у т.ч. мікобактерій туберкульозу, вірусів у т.ч. вірусів гепатиту В і СНІДу, грибків. (Виключення становить ізопропіл, який не має активності проти простих (.гідрофільних) ентеровірусів). У мікроорганізмів не утворюються резистентні форми при тривалому використанні препаратів цієї групи. Не активні проти спор. Можуть ушкоджувати покриття, що є нестійким до дії спиртів та розчинників. Спирти є головною діючою речовиною в антисептиках, тобто препаратах для обробки шкіри, і входять до складу деяких комплексних деззасобів.
Переваги:
- широкий спектр антимікробної дії;
- екологічно безпечні;
- швидкість дії;
- відсутність остаточного хімічного ефекту, не залишає плям;
- не залишає осаду після випаровування.
Недоліки:
- можлива фіксація органічних забруднень;
- легка займистість;
- тривалий контакт приводить до розбухання та підвищення твердості пластика, гуми та подальшому псуванню цих матеріалів;
- інактивуються органічними матеріалами;
- швидко випаровуються, через що знижується концентрація. Це також робить неможливим тривалий контакт об’єктів з дезінфектантом, якщо вони не занурені в спиртові розчини.
Другие статьи
Европейский стандарт обработки рук, EN-1500
Снимаются с рук все украшения, часы, поскольку они затрудняют удаление микроорганизмов. Руки намыливаются, затем ополаскиваются тёплой проточной водой и всё повторяется сначала. Каждое движение повторяется не менее 5 раз. Обработка рук осуществляется в течение 30 секунд - 1 минуты.
Медицинский осмотр работников – важная составляющая национальной системы здравоохранения.
Законодательством Украины согласно международным требованиям (Директива Совета ЕЭС 89/391 от 12 июня 1989 г
Хлорактивні препарати першого, другого, третього покоління.
Хлорактивні препарати першого покоління (хлорне вапно, гіпохлоріти кальцію, натрію, Неохлор ). Антимікробна активність пов’язана з утворенням у водних розчинах хлорнуватистої кислоти, що також
Гигиена рук - составная часть стратегии профилактики нозокомиальных инфекций.
Медицинские эксперты подсчитали, что ежегодно только в одной Германии почти миллион пациентов, посещающие клиники, инфицируются в них внутрибольничными инфекциями. Это опасная тенденция!
Несмотря на техническую оснащенность, в медицинe, как и прежде, руки представляют риск №1 переноса инфекции, 80% инфекции передается руками!
Загальні поняття про дезінфекція методи і способи дезінфекції.
Дезінфекція (від франц. des - від’ємна приставка та лат. infection - інфекція) - це процес знищення патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів в оточуючому людину середовищі.. Дезінфекція, або знезаражування, має на
Антисептические средства в стоматологии. Галогеносодержащие препараты.
К галогеносодержащим препаратам относят препараты йода и хлора, содержащие элиментарные галогены или освобождающие их. Они действуют на основные ферментные системы микроорганизмов, вызывают денатурацию белка