Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Характеристика дезінфікуючих засобів. Похідні гуанідіну та композиційні препарати.

Похідні гуанідіну (Вітасепт, Гембар, ін.) - діючою речовиною препаратів цієї групи є складні органічні речовини типу хлорфенілдигуанідину, полідиетиленамінгуанідину або кокоспропілендіамінгуанідинастату та ін. Препарати цієї групи (Гембар, Вітасепт) особливо активні стосовно бактерій. Притаманна їм також слабка активність стосовно мікобактерій туберкульозу, вірусів, грибів.
Розширення спектру антимікробної активності відбувається при поєднанні гуанідинів з ЧАС. На такій основі розроблені препарати; Лізоформін-спеціаль, Лізетол АФ, Деконекс 50АФ та ін. Вони мають більш широкий спектр антимікробної дії, а деякі з них можуть застосовуватися для дезинфекції і виробів медичного призначення.
Переваги:
-    порівняно екологічно безпечні,
-    простота у використанні;
-    можливість застосування у присутності персоналу та пацієнтів.
Недоліки:
-    вузький спектр антимікробної дії;
-    можливість утворення стійкої плівки на поверхнях, що обробляються.
ФЕНОЛОВМ1СНІ препарати ефективні проти бактерій, грибків, мікобактерій, вірусів. Залишають плівку на поверхнях, можуть викликати подразнення та депігментацію шкіри. Інактивуються органічними матеріалами. Роз’їдають гуму та деякі пластмаси.
Фенол як дезінфектант був заборонений для застосування в Україні внаслідок високої токсичності і стійкого запаху.

КОМПОЗИЦІЙНІ ПРЕПАРАТИ.
Композиційні препарати - найбільш чисельна група (Деконекс 50 ФФ, Корзолекс плюс, Лізоформін спеціаль, Септодор Форте, Славін і т.д.). Комбінація препаратів двох і більше груп дозволяє розширити спектр антимікробної дії.
Таким чином, аналіз сучасних дезінфікуючих засобів показує, що не існує універсальних препаратів, придатних для дезінфекції, передстерилізаційного очищення і стерилізації всіх об’єктів і всіх інфекціях. Практично кожний з них має обмеження за спектром антимікробної дії, сфери застосування; ступенем токсичності і впливом на матеріали, з яких виготовлені об’єкти знезараження. Вибір препаратів залежить від функціонального призначення приміщення чи об’єкту знезараження, спектру антимікробної  дії засобу  і його цільового призначення.

 
Система Orphus

Другие статьи

Методи обробки рук медичного персоналу. Європейський стандарт оброблення EN-1500.

Гігієна рук — загальний термін, що використовується для визначення таких процедур, як звичайне миття рук, гігієнічна дезінфекція рук та хірургічна дезінфекція рук. Звичайне миття рук це миття рук за допомогою води та звичайного (не антисептичного) мила.

Методи знезараження окремих об'єктів засобом.

Всі поверхні приміщень, медичних приладів, обладнання, апаратури та інших об’єктів дезінфікують методом протирання серветкою або методом зрошення з наступним дотриманням дезінфекційної експозиції. Норма витрат засобу при протиранні – 80 мл/м2, при зрошенні – 50 мл/м2. Дезінфекцію поверхонь засобом АНІОСУРФ ПРЕМІУМ НПК також можна проводити методом «двох відер» за допомогою устаткування «Вермоп» (Німеччина) при витраті робочого розчину

Антисептична обробка рук медичного персоналу.

Відомо, що шкіра людини виконує ряд надзвичайно важливих функцій, однією з яких є захист від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища. Шкіра, а особливо шкіра рук, постійно заселена мікроорганізмами. Інтактна (неушкоджена) шкіра людини, навіть старанно вимита, колонізована мікроорганізмами, які можуть бути різними

Наказ № 44 від 16.03.93

З метою забезпечення високої якості та сохранності лікарських засобів і вирбів медичного призначення в процесі зберігання в аптечних закладах, створення безпечних умов праці при роботі з ними затверджую.Інструкцію по організації зберігання

Методи контролю якості засобу. Аніосурф преміум НПК.

Засіб АНІОСУРФ ПРЕМІУМ НПК контролюють у відповідності до специфікації за показниками, що зазначені в таблиці 8.

Антисептика рук. Типичные ошибки.

Руки можно мыть только после антисептической обработки. Грубые загрязнения предварительно удаляют смоченной антисептиком одноразовой салфеткой.