Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Характеристика дезінфікуючих засобів. Поверхнево-активні речовини (ПАР, амфотензиди).

Група хімічних сполук  і речовин серед яких по спроможності іонізувати у водних розчинах розрізняють катіонні, аніонні, амфолітні і неіоногенні речовини. Вони мають добрі потенціюючі властивості і застосовуються як добавки до складу композиційних дезінфекційних засобів. Як самостійні дезінфекційні засоби використовують катіонні і амфолітні ПАР. Катіонні ПАР включають четвертинно- амонієві сполуки (ЧАС), солі амінів, полімерні катіонні ПАР і похідні гуанідину.
Препарати на основі четвертинних амонієвих сполук (Гексакварт С, Дезефект, Декопекс 54 ДР. Септодор, Сокрена, та ін.).
Четвертинні амонієві сполуки відносяться до миючих засобів - детергентів (від лат. ~ сіеісіцсге - очищувати), синтетичні речовини, що мають високу поверхневу активність і, у зв'язку з цим. миючими, розчинними та деякими дезінфікуючими властивостями. Саме з піноутворювальною, емульгуючою, миючою, змочувальною дією ЧАС пов’язано їх застосування як добавки до багатьох комплексних дезінфікуючих засобів. При цьому їх присутність обумовлюється переважно розчиненням білково-жирової плівки на поверхні і покращення проникнення до неї основної діючої речовини. Препарати на основі ЧАС належать до 3-4 класу небезпеки, використовують одноразово, але робочі розчини можуть зберігатися протягом декількох діб.
Думки фахівців стосовно антимікробних властивостей ЧАС неоднозначні та викликають багато сперечань. Традиційно вважалося, що ЧАС мають добрі бактеріостатичні та деякі бактерицидні властивості. Бактерицидність препаратів на основі четвертинних амонієвих сполук підвищується при нагріванні розчинів до 50-60 С або при додаванні спеціальних активаторів. При цьому різниця між бактеріостатичними и бактерицидними концентраціями залишається досить великою і при різних похибках при приготуванні робочих розчинів бактерицидний ефект може залишитися недосяжним.
Недоліком препаратів цієї групи є відсутність спороцидноі та туберкулоцидної дії при звичайних умовах и досить вузький антивірусний спектр дії. Вони не здатні інактивувати так звані гідрофільні віруси, що не мають ліпідної оболонки (віруси поліомієліту ентеровіруси та ін.). .Лише деякі з них віруліцидні стосовно ліпофільних вірусів (грипу, парагрипу та ін ). Крім того, є дані про те, що тривале застосування цих препаратів може призводить до утворення стійких форм мікроорганізмів.
Таким чином, застосування препаратів на основі ЧАС є доцільними в тих областях, де йдеться в основному про бактеріальну флору, тобто підприємства громадського харчування, торгівлі комунальної сфери. Доцільність застосування препаратів, що у якості активно діючої речовини містять лише ЧАС, для обробки медичного або перукарського інструментарію викликає  великі сумніви, у зв’язку і обмеженістю їх  антимікробної дії.
Для розширення спектра дії Антимікробної активності препаратів групи ЧАС останнім часом до складу їх рецептур входять інші компоненти (глутаровий альдегід, перекис водню, спирти та ін..) Для кабінетів та відділень, які потребують організації високого рівня дезінфекційних заходів, препарати цієї групи треба вибирати дуже обережно.
Переваги:
-    не викликають корозії інструментів;
-    не знебарвлюють тканини;
-    мають низький рівень токсичності, тому можуть застосовуватись в лікувальних закладах в присутності хворих та персоналу;
-    відсутній різкий запах;
-    мають добрі миючі властивості.
Недоліки:
-    досить вузький антивірусний спектр дії;
-    відсутність туберкулоцидної та спороцидної дій;
-    зниження антимікробної активності в присутності  органічних субстратів;
-    можливість адаптації мікроорганізмів до дії препаратів з групи ЧАС при тривалому їх застосуванні;
-    легко абсорбуються та нейтралізуються багатьма матеріалами (бавовна, вовна тощо).

 
Система Orphus

Другие статьи

Методи контролю якості засобу. Аніосурф преміум НПК.

Засіб АНІОСУРФ ПРЕМІУМ НПК контролюють у відповідності до специфікації за показниками, що зазначені в таблиці 8.

Характеристика дезінфікуючих засобів. ГАЛОЇДОВМІСНІ сполуки

Для препаратів цієї підгрупи притаманна висока мікробна активність: бактерицидна, туберкулоцидна, віруліцидна, фунгіцидна, спороцидна.. Агресивність по відношенню до металів, тканин та інших матеріалів

Обработка рук в медицинских учреждениях.

Обработка рук является одним из наиболее эффективных и в то же время простым способом профилактики инфекций в медицинских учреждениях. Но именно из-за своей простоты этот метод часто недооценивается.

Характеристика дезінфікуючих засобів. Альдегідовмісні препарати

Діючою речовиною у сучасних препаратах цієї групи є глутаровий альдегід, формальдегід або альдегід бурштинової кислоти, гліоксаль. Як додаткові компоненти використовуються  четвертинні амонієві

Класифікація дезінфектантів та характеристика різних груп дезинфікуючих засобів.

Композиційні препарати на основі різних класів хімічних сполук.
Вказаними групами препаратів не вичерпуються хімічні дезінфікуючі засоби, однак не всі хімічні сполуки, що

Набор вспомогательных помещений и их площади в стоматологии

Набор вспомогательных помещений и их площади (кв. м, стоматологических отделениях и зуботехнических лабораторий (извлечения из Строительных Норм и Правил «Лечебно-профилактические учреждения» (СНиП-69-78) и «Правил устройства и эксплуатации стоматологических поликлиник, отделений, кабинетов, зуботехнических лабораторий» № 469-64.