Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Вивих зубів. Неповний вивих зубів.

Вивих зубів — це зміщення зуба часткове чи повністю по відношенню до альвеоли та поряд розташованих зубів.
Неповний вивих зубів. При цьому виді травми зуба може відбуватися зміна положення зуба в трьох направленнях по вертикалі (зміщення в бік оклюзійної площини, поворот навколо повздовжньої осі), по сагіталі (зміщення в вестибулярному напрямку, в бік порожнини рота), по трансверзалі (зміщення в сторону здорового зуба), або зуб не змінює свого положення.

Неповний вивих зуба характеризується підвищеною рухливістю зуба, зміною його положення і, як наслідок цього порушення прикусу, нижньої щелепи займає змушене положення. Перкусія зуба різко позитивна. На рентгенограмі виявляється розширення періодонтальної щілини (рівномірне чи нерівномірне). Крім того, виникає біль у зубі, неможливість відкушувати, закривати рот. Часто виявляється набряк губи.

Відмічається набряк ясен, гіперемія їх, інколи може бути кровотеча із періодонтальної щілини, що може вказувати на травму судин та волокон періодонту, при неповному вивиху зуба пульпа гине не завжди, вона частіше залишається жива у несформованому зубі.

Диференціювати неповний вивих зуба необхідно:

1. З переломом вестибулярної та піднебінної платівки альвеоли та з
переломом паростка, при яких також є рухливість зубів;

2. З діастемою (тремою) у періоді формування прикусу, переміщення зуба при хворобах пародонту;

3. З аномалією положення зуба.

Вивих зуба лікується: без порушення положення зуба — потрібно створити спокій зубу (виключити його з акту жування за допомогою кап), призначити механічно щадящу дієту, провести протизапальне лікування (як при забитті зуба). Спочатку щотижня, потім раз на місяць, через 3—б міс. проводити ЕОД зуба. При погіршенні показників ЕОД зуба зробити екстирпацію пульпи та пломбування каналу травмованого зуба. Через місяць зняти фіксуючий дентин і доглядати дитину на диспансерному обліку. При неповному вивиху проводиться репозиція травмованого зуба. Для цього під місцевим провідниковим знеболюванням (1 % чи 2% розчином лідокаїну) або загальним (в залежності від психо-емоційного стану та віку дитини) зміщений зуб встановлюють в правильне положення, накладають гладку шину-скобу чи одномоментно виготовляють шину-каппу, яка фіксує травмований та поряд розташовані 2 — 3 зуби. Потім проводиться таж схема лікування, як при неповному вивиху без зміщення зуба.
При неповних вивихах тимчасових зубів з коренями, які почали розсмоктуватися, залишки підлягають видаленню.

Наслідки неповного вивиху:
1. Загибель пульпи травмованого зуба;
2. Розвиток періодонтиту;
3. Припинення формування кореня у постійному чи тимчасовому зубах;
4. Неправильне положення зуба.

Система Orphus

Другие статьи

Актиномикоз. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Актиномикоз — хроническое специфическое воспалительное заболевание с поражением различных тканевых структур и органов, характеризующееся волнообразным длительным течением.

Фурункул. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Фурункул — острое гнойно-некротическое воспаление волосяного фолликула или сальной железы с вовлечением в процесс окружающих и подлежащих тканей. На лице фурункулы локализуются в зоне роста волос: на верхней и нижней губе, подбородке, в околоушно-жевательной, поднижнечелюстной и лобной областях.

Логопедична допомога дітям з вродженими незрощеннями піднебіння.

Мета передопераційних занять логопеда з дітьми — не допускати утворення компенсаторних патологічних навичок. Необхідно також підготувати піднебінну завісу до піднебінно-глоткового змикання після операції, закріпити м'язові тканини глотки, піднебіння.

Вроджені незрощення губи.Етіологія.

Вроджені незрощення губи та піднебіння відносяться  до найбільш розповсюджених вад розвитку ЩЛД та становлять 13% (Tyan M.C., Miller K.K., 1978). Статистичні дослідження показали, що за останні 100 років ця вада стала зустрічатися частіше. Співвідношення кількості дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння до всіх новонароджених в Україні складає 1:600 – 1:700.

Аспирационная пневмония. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Аспирационная пневмония — воспаление легких, возникающее в результате аспирации зуба, части протеза, оттискной массы и других инородных тел, биологических жидкостей (слюна, кровь), рвотных масс, гнойного отделяемого из ран челюстно-лицевой области у раненых и оперированных больных.

Ультразвуковая хирургия. Возможность проведения новых манипуляций.

Ультразвуковая хирургия позволяет осуществлять операции, которые были давно разработаны теорети­чески, но не могли быть осуществле­ны на практике из-за отсутствия необходимых инструментов.