Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Види дезінфекції. Фізичні засоби знезараження.

Розрізняють фізичні, хімічні, біологічні та комбіновані методи дезінфекції.
Фізичні методи зводяться до застосування механічних, термічних та променевих засобів впливу на мікробну клітину.
Механічні засоби - чищення, фільтрування, вологе прибирання, прання, витрушування тощо. Цими засобами можна звільнити багато речей та поверхонь від пилу, бруду і разом з ними від значної кількості мікроорганізмів.
Термічні та променеві засоби передбачають використання високої та низької температур, опромінення різними бактерицидними променями, токів ультразвукової частоти (УВЧ), а також надвисокочастотного опромінення (СВЧ), радіоактивного опромінення, висушування і т. ін., які при певних параметрах згубно діють на мікроорганізми.
Найчастіше застосовуються:
- Гаряче повітря повітряних стерилізаторів, камер, праски.
- Гаряча вода 60-100С;
- Кип’ятіння;
- Водяна пара;
- Сонячне світло, ультрафіолетові промені спеціальних бактерицидних ламп;
- Обпалювання, спалювання;
- Пастеризація (70-80С протягом ЗО хв.);
- Холод ( не завжди вбиває, але припиняє ріст більшості зростання мікробів);
- Висушування.
Застосування термічних методів дезінфекції заслуговує на найбільшу увагу, зважаючи на їх екологічність, простоту, безпеку, низьку вартість. Багатолітня довіра до хімічних засобів дезінфекції не виправдала себе. Побічні дії та висока собівартість хімічних препаратів говорять про необхідність зміни методу. Але термічний метод не придатний для обробки великих поверхонь, у разі забруднення об’єктів органічними субстратами та ін. В таких випадках користуються хімічним методом.

 
Система Orphus

Другие статьи

Европейский стандарт обработки рук, EN-1500

Снимаются с рук все украшения, часы, поскольку они затрудняют удаление микроорганизмов. Руки намыливаются, затем ополаскиваются тёплой проточной водой и всё повторяется сначала. Каждое движение повторяется не менее 5 раз. Обработка рук осуществляется в течение 30 секунд - 1 минуты.

Перелік препаратів аптечки для надання термінової медичної допомоги медичним працівникам та технічному персоналу.

Перелік наведено відповідно до Додатка 2 до пункту 1.8 Інструкції про порядок профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства

Профилактика перекрестного инфицирования.

Для предотвращения перекрестного инфицирования все работы, отправляющиеся в зуботехническую лабораторию, должны быть продезинфицированы (что обозначается специальной маркировкой). Аналогично всю работу, получаемую

Приготовление индикаторных бумажек.

В вытяжном шкафу сливают в стеклянную посуду равные объемы 10% растворов иодида калия и медного купороса. Через сутки верхний жидкий слой сливают, а осадок фильтруют через бюхнеровскую воронку под разряжением. Осадок на фильтре многократно промывают сначала дистиллированной водой, а затем 1% раствором сульфита натрия до обесцвечивания.

Требования к микроклимату, отоплению, вентиляции производственных помещений стоматологических поликлиник и зубопротезных лабораторий.

На постоянных рабочих местах, где врачи и зубные техники находятся свыше 50% рабочего времени или более двух часов непрерывно (стоматологические кабинеты, основные помещения зуботехнической лаборатории), параметры микроклимата нормируются в виде следующих сочетаний:

Наказ про санітарно-протиепідемічний режим лікарської стоматологічної амбулаторії. Вимоги до особистої гігієни персоналу.

Медичний одяг і взуття видаються працівникам у відповідності до чинних норм.  Його зміна повинна  проводитися  не рідше 2 разів на тиждень