Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Вроджені кісти щелепно-лицевої ділянки. Диференційна діагностика.

1. Дермоїдні та епідермоїдні кісти, які нагноїлися у дітей часто нагадують гострий або загострення хронічного лімфаденіту відповідної ділянки. В пунктаті дермоїдні кісти при мікроскопії — лейкоцити, злущені епітеліальні клітини, кристали холестерину.
2. Метастази раку в лімфатичні вузли; клініка — щільні, мало болісні пухлиноподібні утворення без чітких меж, рано втрачають рухливість. Проводиться гістологічне дослідження біопсійного матеріалу.
3. Ураження лімфовузлів при Твс та саркоїдозі.
4. Злоякісні пухлини ретікуло-ендотеліальної системи (лімфо та ретікулосаркоми) — пункція та гістологічне дослідження тканин.
5. Пухлини біля вушної залози - сіалографія, пункційна біопсія.
6. Серединні та бокові кісти шиї - контрастна цистографія та пункція кісти.
7. Ранули — м'які утворення, просвічуються блакитним кольором крізь слизову оболонку, симптом флюктуації позитивний.
8. Атероми — на відміну від дермоїдних кіст, вони спаяні зі шкірою.
9. Мозкова грижа - може збільшуватись при напрузі, пульсувати, вправлятися і має характерну локалізацію. На рентгенограмі черепа - виявляється кістковий дефект.

Система Orphus

Другие статьи

Кісти щелеп. Лікування. Цистектомія.

Цистектомія (Партч II) — хірургічне втручання, що передбачає видалення вмісту кісти разом з її оболонкою, та яке виконується у дітей лиш в постійному прикусі.

Принципы ушивания в хирургической стоматологии и пародонтологии.

Необходимо использовать острые шовные ножницы. Для приподнимания нитей при расположении последних в бороздке или при плотном прижимании к тканям удобно пользоваться зондом для выявления отложений и кариеса (№23). Это позволит предотвратить повреждение тканей и избежать возникновения боли у пациента.

Логопедична допомога дітям з вродженими незрощеннями піднебіння.

Мета передопераційних занять логопеда з дітьми — не допускати утворення компенсаторних патологічних навичок. Необхідно також підготувати піднебінну завісу до піднебінно-глоткового змикання після операції, закріпити м'язові тканини глотки, піднебіння.

Участь ЛОР-спеціалістів в реабілітації дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

У більшості дітей із наскрізним вродженим незрощенням губи і піднебіння деформовано ніс у вигляді сплощення крил носа, розширення присінку носа. У 41% таких хворих відмічені скривлення носової перегородки або аномалії її розвитку.

Визначення та етіологія анкілозу СНЩС у дітей.

Анкілоз — повна чи часткова рухомість нижньої щелепи, визвана змінами у суглобі. Контрактура це також повна чи часткова нерухомість щелепи, яка розвивається внаслідок будь яких позасуглобових причин (запальні процеси, травми, пухлини).

Пухлиноподібні новоутворення кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей. Кісти щелеп. Клінічна картина.

На початку формування радикулярних чи фолікулярних кіст скарги дитини відсутні, лише коли з'являється деформація щелепи, хворий вказує на цей. У випадках нагноєння кіст, скарги відповідають ознакам запального процесу (частіше гострого періоститу).