Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Вроджені кісти та нориці ЩЛД та шиї. Диференційна діагностика та лікування.

Диференційну діагностику треба проводити із:
1. Дермоїдними кістами підпідборіддя.
2. Хронічним лімфаденітом цієї ж ділянки.
3. Судинними пухлинами (гемангіомами, лім(|)ангіомами).
4. Ранулами слинної залози.
5. Кістами щитовидної залози.
6. Атеромами, ліпомами.
7. Флегмонами шиї, абсцесами шиї.
8. Хондритом гортані.

Лікування. Операцію кістектомію у дітей проводять під загальним знеболюванням. Розтин шкіри та підшкірної клітковини роблять паралельно складинам шиї або вертикальний по середній лінії шиї. Видалення кісти в межах здорових тканин можливо у дітей в віці від 3-5 років (але не раніше 1-2 міс. після ліквідування запальних явищ). В більш молодшому віці при великих розмірах кісти, ознаках здавлення просвіту глотки або трахеї на фоні гострого респираторного захворювання проводять декомпресійні пункції з інтракістозним введенням антибіотиків. Для запобігання рецидивів необхідно зробити під час операції резекцію тіла під'язикової кістки.

Певні труднощі виникають у хірурга при видаленні нориць, тому що стінка таких нориць дуже тонка. Крім того хід нориці не завжди один — їх може бути декілька.. Якщо нориця нагноїлася, то стінка її стає потовщеною, що полегшує роботу хірурга. Перед початком видалення нориці,по ходу її вводять зонд або фарбуючу речовину, що дає змогу прослідкувати хід останньої. Для профілактики рецидивів нориць також роблять резекцію тіла під’язикової кістки, або при потребі намагаються дійти до foramen caecum язика, де він закінчується. Якщо останнє не вдається, то одразу після резекції тіла під’язикової кістки перев’язують шовковою лігатурою культю нориці, щоб вона функціонувала у порожнину рота. Рану зашивають пошарово, обов’язково дренують, призначають протизапальну терапію.

Система Orphus

Другие статьи

Вроджені незрощення губи.Етіологія.

Вроджені незрощення губи та піднебіння відносяться  до найбільш розповсюджених вад розвитку ЩЛД та становлять 13% (Tyan M.C., Miller K.K., 1978). Статистичні дослідження показали, що за останні 100 років ця вада стала зустрічатися частіше. Співвідношення кількості дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння до всіх новонароджених в Україні складає 1:600 – 1:700.

Кісти щелеп. Лікування. Цистотомія.

Цистотомія — операція, яка проводиться у дітей значно частіше, ніж цистектомія і передбачає усунення внутрішньокістозного тиску, в наслідок чого спостерігається поступове сплощення та зменшення кістозної порожнини, аж до повного її зникнення.

Логопедична допомога дітям з вродженими незрощеннями піднебіння.

Мета передопераційних занять логопеда з дітьми — не допускати утворення компенсаторних патологічних навичок. Необхідно також підготувати піднебінну завісу до піднебінно-глоткового змикання після операції, закріпити м'язові тканини глотки, піднебіння.

Дефекты щек.

Этиология, классификация, клиника. Этиологическими факторами дефектов щек могут быть случайная травма, перенесенный воспалительный процесс (например, нома) или» хирургическое вмешательство. Дефекты щек могут быть сквозными, поверхностными, иногда наблюдается дефект только слизистой оболочки щеки.

Дефекты в области разделения корней.

Becker et al. (1988) изучили результаты лечения дефектов с вовлечением бифуркации класса II, класса III и внутрикостных дефектов у 27 пациентов. Оказалось, что увеличение нового прикрепления в среднем составило 2,3 и 1,5 мм для дефектов класса II и класса III соответственно.

Визначення та етіологія анкілозу СНЩС у дітей.

Анкілоз — повна чи часткова рухомість нижньої щелепи, визвана змінами у суглобі. Контрактура це також повна чи часткова нерухомість щелепи, яка розвивається внаслідок будь яких позасуглобових причин (запальні процеси, травми, пухлини).