Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Вроджені кісти та нориці ЩЛД та шиї.

В дитячій клініці щелепно-лицевої хірургії зручно користуватися такою класифікацією вроджених кіст та нориць щелепно-лицевої ділянки та шиї:

1. Кісти бранхіогенні:

а) привушної ділянки;

б) бокової поверхні шиї;

в) серединні кісти шиї, що пов’язані з під'язиковою кісткою; та кісти кореня язика.

2. Нориці — повні, неповні — зовнішні, внутрішні.

Серединні та бокові кісти шиї відносяться до аномалій розвитку зяберного апарату та його похідних (щитовидні та вилочкові залози). Зустрічаються вроджені кісти шиї у дітей за даними Н.А. Груздєва на 3000 народжених — 1 хворий; Н.А. Куща (1983 р.) у 1 — 1,5% хворих, які знаходяться під наглядом в хірургічних дитячих відділеннях.

Клінічно кісти проявляються на другому п'ятиріччі життя дитини (23% хворих). Серединні нориці та кісти шиї є ембріональною дисплазією, яка зв’язана з незарощенням щитоязикової протоки, про що свідчить їх зв'язок з під язиковою кісткою та сліпим отвором язика, відповідність ходу повного серединної нориці топографії зачатку щитовидної залози.

Серединні кісти, які не нагноїлися, визначаються на передній поверхні шиї (звичайно по середній лінії шиї у проекції щитовидноязикової протоки, що йде від сліпого отвору на корені язика до перешийку щитовидної залози), як пухлиноподібні утворення округлої форми, з чіткими межами м'якоеластичної аоо тістоподібної консистенції, які зміщуються при ковтанні разом із тілом під язикової кістки.

Це пояснюється наявністю шнуроподібного тяжу, який поєднує кісту та тіло під’язикової кістки (підтвердження походження серединної кісти — внаслідок незарощення щитоязикової протоки). Якщо кіста сполучається з порожниною рота, то її розміри можуть періодично зменшуватися після виділення вмісту в порожнину рота, на що вказують батьки або сама дитина. Запальні зміни кіст спостерігаються у 60% хворих дітей. Вони проявляються болем при ковтанні, запальйим інфільтратом в товщі язика чи на передній поверхні шиї, іноді погіршенням загального стану дитини. Після розтину нагноєної кісти у дітей можуть формуватися серединні нориці шиї. Скарг при серединних кістах обмаль.

Дитина виявляє неболючу кульку по середній лінії шиї, яка існує довго, іноді збільшується у розмірах, може нагноюватися. Серединні нориці шиї виявляються у вигляді “крапки” на передній поверхні шиї, вище чи нижче під'язикової кістки, через бтвір якої виділяється прозора слизоподібна рідина. При нагноєнні навкруги нориці з являється болючий тфільтрат, виділення стають гнійними. Якщо отвір нориці закривається^ то гній накопичується у ній, що призводить до формування абсцесу, який негайно потребує розкриття та проведення протизапальної медикаментозної терапії.

Для встановлення діагнозу серединних кіст та нориць застосовують такі додаткові методи обстеження:

1. Цисто та фістулографія з йодоліполом, трийодтрастом, урографіном, уротрастом в прямій та боковій проекціях.

2. Діагностична пункція кісти отримання слизоподібної, прозорої жовтого кольору рідини.

3. Ультразвукове дослідження.

4. Сканування — визначаються острівки тканин щитовидної залози походу щито-язикового тракту шиї в порожнині кісти.

5. Зондування нориці.

6. Введення фарбуючих речовин у норицю.

Система Orphus

Другие статьи

Впроваджений вивих зубів.

Впроваджений вивих — це часткове чи повне проникнення кореня та коронки зуба в кістку тіла та альвеолярного паростка щелепи; частіше такий вивих зустрічається на верхньої щелепи у фронтальних зубах.

Гемангіоми. Клініка, діагностика, методи лікування гемангіом.

Гемангіоми (від haema — кров, angion — судина) — доброякісні пухлини, які за даними Кондрашина Н.І. (1963), ГорбушиноїП.П. (1978), Дудко Д. В. (1980) від 70% до 80% зустрічаються на голові та шиї у дитячому віці. Існує багато теорій, які пояснюють походження гемангіом. Так, Вірхов пропонує фісуральну теорію, за якою гемангіоми

Участь ЛОР-спеціалістів в реабілітації дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

У більшості дітей із наскрізним вродженим незрощенням губи і піднебіння деформовано ніс у вигляді сплощення крил носа, розширення присінку носа. У 41% таких хворих відмічені скривлення носової перегородки або аномалії її розвитку.

Увеличение размеров гребня. Хирургическая методика.

Хирургическая методика может быть использована для наращивания гребня, связанного или не связанного с установкой имплантатов. 1. Для визуализации дефекта формируют полный слизисто-надкостничный лоскут. Необходимо избегать чрезмерного истончения лоскута.

Статистика, особливості онкопедіатрії.

За рік на території України захворюваність злоякісними новоутвореннями становить 1000 дітей. Злоякісні пухлини щелепно-лицевої ділянки у дітей складають 10% всіх пухлин цієї локалізації. Вони розвиваються переважно в періоди швидкого росту обличчя — від З до 4 та від 7 до 11 років.