Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Впроваджений вивих зубів.

Впроваджений вивих — це часткове чи повне проникнення кореня та коронки зуба в кістку тіла та альвеолярного паростка щелепи; частіше такий вивих зустрічається на верхньої щелепи у фронтальних зубах.

Клініка: скарги на незначний біль у зубі, зменшення зуба по висоті чи повне його зникнення, кровотеча із ясен, набряк м'яких тканин губи та ясен, перкусія травмованого зуба малопозитивна. При пальпації альвеолярного паростка можливо виявити коронку зуба.

Для підтвердження діагнозу треба провести рентгенографію альвеолярного паростка. На рентген знімку ріжучий край коронки травмованого зуба верхньої щелепи, розташований вище (на нижній - нижче) сусідніх зубів. Періодонтальна щілина часто не виявляється. Якщо сила дії була великою і зуб випав за межі альвеоли, то на рентгенограмі його можна побачити у тілі щелепи, верхньощелепній порожнині чи м'яких тканинах.

Диференціальна діагностика повинна проводитися з неповним вивихом, коли коронка зміщена у вестибулярний чи оральний бік, повним вивихом, переломом коронки та ретинованим зубом.

Лікування: при впровадженому вивисі зубу у дітей віком до двох років можна сподіватися на саморегуляцію його положення. Якщо цього не відбувається, то зуб видаляють, та через 1—2 міс. виготовляють знімний протез і доглядають у ортодонта. Тимчасовий зуб, у якого корінь розсмоктався на 1/2 висоти, підлягає видаленню.

Репозиція зуба з послідуючою фіксацією проводиться при впровадженому вивиху тимчасового зуба з сформованим коренем, або коренем, резорбція якого тільки почалася, та постійного зуба.

Репозиція здійснюється під місцевим знеболюванням, а за показаннями — під загальним. Зуб витягують із щелепи, встановлюють в його лунку у правильному положенні, фіксують гладкою шиною — скобою або шиною-каппою. Фіксуючий пристрій знімають через два — три тижні. Протягом цього часу особливу увагу слід приділити гігієні порожнини роту (чистити зуби треба 3—4 р. на добу, полоскання антисептиками: фурациліном, ротоканом, відваром ромашки, календули, стопалгіном, shure choice), а також проведення протизапальної терапії (як при забитті зуба). Далі таку дитину повинен доглядати ортодонт для попередження зубних та щелепних деформацій, та терапевт-стоматолог, який до 3-х місяців кожний місяць, потім раз в 3 місяці, проводить ЕОД травмованого зуба для виявлення некрозу пульпи або змін в тканинах періодонту. Якщо в динаміці показники ЕОД свідчать про загибель пульпи, то необхідно провести екстирпацію її та пломбування каналу.

Наслідками   впровадженого вивиху можуть бути:

1. Розвиток запальних процесів м'яких тканин, остеомієліту альвеолярного паростку;
2. Розвиток хронічного періодонтиту;
3. Припинення розвитку несформованого кореня 1 або 2 зубів;
4. Дефекти зубного ряду.

Система Orphus

Другие статьи

Лікування опіків.

Протишокову терапію треба проводити всім дням із площиною опіків більше 10% поверхні тіла та дітям до 3-х років з опіками більше 5% поверхні тіла.

Лимфаденит. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Лимфаденит - воспаление лимфатического узла. Наибольшая заболеваемость лимфаденитом шейно-лицевой локализации наблюдается среди детей в возрасте до 7 лет. По характеру течения различают острый, хронический и обострившийся хронический лимфаденит.

Нерезорбируемые мембраны. Часть 2.

1. Старайтесь обеспечить стерильность материала. 2. Выберите форму, которая наиболее оптимально закрывает дефект. 3. Придайте мембране нужную форму с помощью ножниц. Избегайте создания острых краев.

Ультразвуковой силовой генератор создан, чтобы заменить все вращающиеся инструменты?

Основное, за что критикуют уль­тразвуковую хирургию, это то, что она требует больше времени. В ре­зультате, при удлинении времени хирургических операций снижает­ся ежедневная «пропускная способ­ность».

Комбінована травма характеризується сполученням декількох видів травм.

Перелом кореня зуба може бути косим, повздовжнім, осколковим та комбінованим на різних рівнях висоти кореня. Клініка при переломах зуба бідна, може бути позитивною перкусія, біль при натискуванні на зуб, виявляється незначна рухливість (в залежності від рівня перелому).

Пухлиноподібні новоутворення кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей. Кісти щелеп. Клінічна картина.

На початку формування радикулярних чи фолікулярних кіст скарги дитини відсутні, лише коли з'являється деформація щелепи, хворий вказує на цей. У випадках нагноєння кіст, скарги відповідають ознакам запального процесу (частіше гострого періоститу).