Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Участь ЛОР-спеціалістів в реабілітації дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

У більшості дітей із наскрізним вродженим незрощенням губи і піднебіння деформовано ніс у вигляді сплощення крил носа, розширення присінку носа. У 41% таких хворих відмічені скривлення носової перегородки або аномалії її розвитку.

Відомо, що для формування правильної вимови необхідний певний об'єм резонансних порожнин. У хворих з незрощенням піднебіння резонансні порожнини збільшені, і тому спостерігається спільна гіпертрофія піднебінних і глоткових мигдаликів нижніх носових раковин, яка направлена на зменшення об'єму цих порожнин, тобто компенсаторна гіпертрофія.

Діти з такими дефектами щелепно-лицевої області повинні стояти на диспансерному обліку у ЛОР лікаря з самого народження. Не менш, ніж 2-3 рази на рік такі пацієнти проходять профілактичний огляд і приймають профілактичне лікування. Це - аерозольні інгаляції, електрофорези, озвучення мигдаликів, вдування в носові ходи різноманітних лікарських засобів, проведення бальнеологічних процедур та інше.

При загостренні хронічних захворювань проводиться повний курс протизапальної терапії, який застосовується при захворюванні. Особливу увагу необхідно приділити підвищенню захисних сил організму. З великою обережністю необхідно відноситися до тонзилектомії та аденектомії у дітей з вродженими незрощеннями губи і піднебіння. Враховуючи те, що збільшення мигдаликів і розростання аденоїдної тканини є компенсаторною реакцією та має безпосереднє відношення до функції піднебінно-глоткового затвору, питання про проведення вказаних операцій повинно вирішуватися разом з щелепно-лицевим хірургом і логопедом.

Система Orphus

Другие статьи

Гипосаливация. Свищ слюнной. Сиаладенит.

Гипосаливация — снижение секреторной функции больших и малых слюнных желез вплоть до ее прекращения (ксеростомия - сухой рот) (син.: гипосиалия, олигонтиализм, олигосиалия).

Остеобластокластома. Таблиця.

На початку розвитку скарг Немає; інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота, якщо знаходиться біля суглобу, біль при жуванні

Функціональні та анатомічні порушення, пов'язані з незрощенням губи та піднебіння.

При вроджених незрощеннях губи та піднебіння порушена безперервність ротового жому, піднебіння скорочене, середня частина глотки розширена, м'язи глоткового кільця недорозвинені, порожнина рота сполучається з порожниною носа. Ці анатомічні порушення призводять до функціональних розладів акту смоктання, ковтання, дихання та звукоутворення.

Кісти під язикових слинних залоз.

Під язикові слинні залози посідають друге місце по кількості уражень кістозними процесами. Це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями: протоки залози вертикальні, короткі, їх буває до 12, розташовані під язиком, де залоза зазнає найбільшої травматизації особливо під час їжі.

Повний вивих.

При цьому виді травми зуб втрачає всі зв'язки з альвеолою та м'якими тканинами (відбувається розрив тканин періодонту, циркулярної зв'язки) і набуває вільності. Частіше уражаються центральні різці верхньої щелепи.

Остеома. Клініка, діагностика, методи лікування.

Остеома у дітей діагностується дуже рідко. Існує у вигляді компактної та губчастої форм, Напочатку розвитку пухлини у дитини чи її батьків скарг немає. Надалі, в залежності від місця знаходження остеоми з'являються скарги: якщо на верхній щелепі - то це диплопія, утруднене дихання через відповідну половину носа; на нижній щелепі - невралгічний біль на вилицевій дузі - обмежене відкривання роту.