Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Статистика, особливості онкопедіатрії.

За рік на території України захворюваність злоякісними новоутвореннями становить 1000 дітей. Злоякісні пухлини щелепно-лицевої ділянки у дітей складають 10% всіх пухлин цієї локалізації.
Вони розвиваються переважно в періоди швидкого росту обличчя — від З до 4 та від 7 до 11 років.
Особливостями дитячої онкології є:

1) незвичайна структура пухлинних захворювань у дітей: рак у дітей, на відміну від дорослих, зустрічається не частіше, ніж у 6 % спостережень, тоді як саркома — майже в 84%

2) в діагностиці:
— неможливість одержання анамнезу вщ пацієнта, відсутність скарг;
— відносно мала кількість візуально виявляємих пухлин;
— розташування найбільш часто зустрічаємих пухлин у дітей в важкодоступних для дослідження ділянках;
— численна кількість "масок" під якими приховуються злоякісні пухлини;
— необхідність застосування майже у всіх випадках анестезіологічної допомоги при діагностичних дослідженнях;
— особливості, які пов’язані з лікуванням.

3) Виділяють групи ризику дітей:
— діти, родичі яких мали пігментну ксеродермію, ретінобластому;
— діти, народжені першими пологами після 35-40 річного віку матерів;
— діти, матері яких підчас вагітності підлягали рентген дослідженням;
— діти, матері яких перехворіли на краснуху;
— діти, батьки яких мали справу з радіоактивними речовинами;
— діти, яким проводили променеве лікування або рентген дослідження в ранньому віці;
— діти, брати та сестри яких перенесли злоякісні пухлини;
— діти з хворобою Дауна.
До теперішнього часу вивчено понад 100 синдромів, які генетично зв'язані з виникненням пухлин у дітей.

4) Окремо слід зупинитися на проблемах деонтології в дитячій онкології: в зв'язку з тим, що абсолютне число злоякісних пухлин у дітей невелике, батьки, як правило, не знають про можливість їх виникнення у дітей. Таким чином, повідомлення про те, що у дитини підозрюється злоякісна пухлина застає їх не тільки зненацька, але завжди є для них катастрофою.
В більшості випадків злоякісна пухлина виявляється у дитини тоді, коли зовнішньо (принаймні для батьків) вона дитина  виглядає відносно добре, тому ні в якому разі не можна говорити про діагноз, поки останній ще не визначений для самого лікаря.

Система Orphus

Другие статьи

Сиалоз (сиаладеноз). Синдром (болезнь) Шегрена. Слюнная железа. Слюнокаменная болезнь.

Сиалозом называются патологические изменения слюнных желез невоспалительного характера. Этиология и патогенез до конца не выяснены. Иногда слюнные железы реагируют безболезненным притуханием на многие изменения в организме физиологического

Виды узлов и способы их завязывания.

«Надежность шва заключается в способности узла и материала обеспечивать сопоставление тканей в период заживления» (Thacker et al., 1975). Несостоятельность шва обычно является результатом неадекватного завязывания узла, что приводит к соскальзыванию узла или его развязыванию. Поскольку прочность узла всегда меньше прочности материала, то при оказании

Аспирационная пневмония. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Аспирационная пневмония — воспаление легких, возникающее в результате аспирации зуба, части протеза, оттискной массы и других инородных тел, биологических жидкостей (слюна, кровь), рвотных масс, гнойного отделяемого из ран челюстно-лицевой области у раненых и оперированных больных.

Логопедична допомога дітям з вродженими незрощеннями піднебіння.

Мета передопераційних занять логопеда з дітьми — не допускати утворення компенсаторних патологічних навичок. Необхідно також підготувати піднебінну завісу до піднебінно-глоткового змикання після операції, закріпити м'язові тканини глотки, піднебіння.

Вивих зубів. Неповний вивих зубів.

Вивих зубів — це зміщення зуба часткове чи повністю по відношенню до альвеоли та поряд розташованих зубів. Неповний вивих зубів. При цьому виді травми зуба може відбуватися зміна положення зуба в трьох направленнях по вертикалі (зміщення в бік оклюзійної площини, поворот навколо повздовжньої осі)

Кісти під язикових слинних залоз.

Під язикові слинні залози посідають друге місце по кількості уражень кістозними процесами. Це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями: протоки залози вертикальні, короткі, їх буває до 12, розташовані під язиком, де залоза зазнає найбільшої травматизації особливо під час їжі.