Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Справжні пухлини та пухлиноподібні новоутворення слинних залоз.

Класифікація пухлин та пухлино подібних новоутворень слинних залоз.

Пухлини та пухлиноподібні новоутворення сонних залоз класифікуються:

Тканина Доброякісна Злоякісна Пухлиноподібні
Епітеліальна Аденома (мономорфна, поліморфна), аденолімфома Рак,аденокарцинома Кісти малих та великих слинних залоз
Змішана (епіте-ліальна та сполучнотканна) Змішана пухлина - -
Сполучно-тканнина Змішані пухлини по типу сполучної (ангіома, ліпома, фіброма, неврінома, хондрома) Саркома -

Серед пухлин та пухлиноподібних новоутворень СЗ у дітей найчастіше зустрічаються останні, тобто їх кісти.

Кісти слинних залоз. Статистика, клініка, діагностика, методи лікування

Статистичні дані:

Перше місце - займають кісти малих слинних залоз.

Друге місце - кісти під'язикової слинної залози, "ранули" та З місце - кісти білявушної слинної залози.

Кісти малих слинних залоз

Діагноз кісти малих слинних залоз, під’язикової, підщелепної та привушної залоз встановлюють відповідно у 56%; — 35,3%; 3,7%; — 5% випадках. Кісти. С.З. за походженням ретенційні, що виникають внаслідок травми вивідного протоку залози та екстравазантні (травматичні). Найулюбленіша локалізація цих кіст нижня та верхня губи, щоки обумовлена тим, що саме ці ділянки гіідд^ються найбільшій травматизації. Скарги дитини при цьому на наявність безболісного випинання, яке може збільшуватися або зменшуватися, або зовсім щезнути, а потім знову з’явитися. При огляді новоутворення просвічується через слизову оболонку синюшним кольором, округлої форм до 1 CM в діаметрі, з чіткіми межами, при пальпації безболісне, еластичної консистенції. Кіста містить в собі слизоподібну, жовтого кольору рідину.

Диференціальна діагностика кіст малих слинних залоз проводиться з: фібромами, гемангіомами, лімфангіомами м’яких тканин.

Лікування тільки хірургічне — видалення кісти. Під місцевим інфільтраційним (0,5% новокаїна) або загальним знеболюванням (в залежності від віку та психоемоційного стану дитини) проводиться два півмісячних розрізи слизової оболонки над новоутворенням. Тупо та гостро видаляється кіста разом з оболонкою, на рану накладаються шви кетгутом або поліамідною ниткою.

Існує ще один спосіб лікування кіст малих слинних залоз, який полягає у висічені верхньої частини кісти, після чого від неї лишається тільки «дно». Рецидиви зустрічаються у випадках, якщо при видаленні кісти травмуються порял розташовані малі слитні залози.

Прогноз сприятливий.

Система Orphus

Другие статьи

Ультразвуковая хирургия. Возможность проведения новых манипуляций.

Ультразвуковая хирургия позволяет осуществлять операции, которые были давно разработаны теорети­чески, но не могли быть осуществле­ны на практике из-за отсутствия необходимых инструментов.

Лікування опіків.

Протишокову терапію треба проводити всім дням із площиною опіків більше 10% поверхні тіла та дітям до 3-х років з опіками більше 5% поверхні тіла.

Одонтогенні пухлини щелеп у дітей. Клінічні прояви амелобластом у дітей.

Класифікація одонтогенних пухлин щелеп За клініко-морфологічними проявами одонтогенні пухлини розподіляють на доброякісні (амелобластома, м'яка одонтома, одонтогенна фіброма) та злоякісні (одонтогенний рак, одонтогенна саркома).

Слизисто-десневая пластическая хирургия - корригирование дефектов и красно-белая эстетика.

Вмешательства на слизисто-десневом участке необходимо проводить только после устра­нения пародонтальной инфекции и воспа­ления. Новый образ

Статистика, класифікація пухлин м’яких тканин ЩЛД у дітей

Пухлини у дітей здебільше дизонтогенетичного походження, тобто виникають внаслідок порушення генетичних програм внутрішньоклітинного поділу або процесу розвитку і диференціації зародка. Переважають доброякісні сполучнотканинні пухлини м'яких тканин обличчя (головним чином судинні новоутворення), аза ними (зачастотою виявлення)

Клініка, діагностика, методи лікування фіброзної дисплазії (хвороба Брайцева — Ліхтенштейна).

Фіброзна дисплазія у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету, є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз утворення кістки у вигляді осередків розмноження остеокластів і остеобластів