Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Пухлиноподібні новоутворення кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей. Кісти щелеп. Клінічна картина.

На початку формування радикулярних чи фолікулярних кіст скарги дитини відсутні, лише коли з'являється деформація щелепи, хворий вказує на цей. У випадках нагноєння кіст, скарги відповідають ознакам запального процесу (частіше гострого періоститу).

Альвеолярний паросток деформується поступово, безболісно. Слизова оболонка в кольорі, зазвичай, не змінена. При пальпації виявляється щільне  новоутворення. В разі великих розмірів кісти вестибулярна стінка стає тонкою і  при натисканні прогинається. Цей симптом описують як Дюпюітрена, пластмасової іграшки та ін. Радикулярна кіста характеризується наявністю у  зубному ряді причинного зуба (тимчасового чи постійного), в якому є каріозна  порожнина або він змінений у кольорі.

Перкусія цього зубу болісна, може відмічатися його рухомість. При фолікулярній кісті постійний зуб може бути  відсутнім. Для підтвердження діагнозу проводять рентгенографію щелепи у необхідній укладці (на нижній щелепі — за Генішем, на верхній — внутрішньоротові знімки: прицільний та у аксіальній проекції). Характерною ознакою кіст щелеп є гомогенне просвітлення кістки округлої форми з чіткими межами.

При радикулярній кісті у порожнині її знаходяться корені причинного  зубу, при фолікулярній — фолікул постійного зуба. Диференційна  рентгенодіагностика радикулярних кіст, які походять з тимчасових зубів,  грунтується на тому, що у тимчасовому зубі є каріозна порожнина, корені його  занурені в осередок розрідження кістки округлої форми, а фолікул постійного  зуба знаходиться поза ділянкою просвітлення. Утруднення при рентгенодіагностиці можуть виникати при диференціації радикулярної  зубоутримуючої кісти, яка походить від тимчасового зубу, та фолікулярної кісти від фолікула постійного зубу.

В тому випадку, коли тінь кісти проекційно  накладається на фолікул, діагноз уточнюють лише при операції. При  радикулярній кісті від тимчасового зубу фолікул постійного прикритий оболонкою кісти, при фолікулярній кісті його коронка звернена у її порожнину,  а оболонка фіксована до шийки зубу. Додатковим методом дослідження є  проведення пункційної біопсії із визначенням характеру пунктату. Останній  повинен утримувати кристали холестерину, які виблискують під променем світла. Однак наявність кристалів холестерину не є патогномонічною ознакою запальних кіст щелеп. Вони можуть зустрічатися також у пунктаті амелобластоми.
Для діагностики щелепних кіст в останній час застосовують ультразвукове дослідження. За Отриманими ехограмами визначають розміри кісти та глибину локалізації.

Диференційна діагностика
Диференційна діагностика за клінічними ознаками повинна проводитися з усіма пухлинами та пухлиноподібними новоутвореннями щелеп. Клініко- рентгенологічна диференційна діагностика звужує коло новоутворень. До них відносяться: амелобластоми, радикулярні та фолікулярні кісти (між собою), кістозна форма остеобластокластоми.
Парадентальні (ретромолярні), епідермоїдні (холестеатома, кератокіста, дермоїд), неодонтогенні - фісуральні кісти, а також травматичні в практиці дитячого хірурга-стоматолога зустрічаються вкрай рідко.

Лікування
При лікуванні кіст щелеп у дітей застосовують дві методики операції — цистотомія та цистектомія — операція Брамена.

Система Orphus

Другие статьи

Місцеве лікування опіків обличчя.

Обробка опікових ран на обличчі повинна бути мінімально травматичною, максимально щадящя раньову поверхню. Перед обробкою та перев'язкою, особливо у дітей, проводять загальне знеболювання. Опікову поверхню обробляють антисептиком (етакрідину лактат, фурацилін, ротокан, хлоргексидин, діоксидин). Цілі пухирі не видаляють, напружені — надсікають у основи.

Лікування гемангіоми.

Лікування. Для лікування гемангіом застосовують різні способи терапії в залежності від форми, розміру, локалізації пухлини та віку дитини: промивання гемангіоми склерозуючими речовинами (введення різних хімічних речовин, соляна, сірчаста, саліцилова, азотна, оцтова, молочна кислоти, 15- 20%, розчин 1,5 хлористого заліза, 70%-50% етиловий спирт,

Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Нейрофіброма, міома, рабдоміома.

Клітини пухлини мають нейроектодермальне походження. Виникнення и в області обличчя пов’язане з вадою розвитку трійчастого або лицевого нерву. Розташовується по відношенню до нерва: моноцентрично (в товщі нерва — один вузол); поліцентрично (в товщі нерва ряд вузлів з’єднаних між собою).

Лікування опіків.

Протишокову терапію треба проводити всім дням із площиною опіків більше 10% поверхні тіла та дітям до 3-х років з опіками більше 5% поверхні тіла.

Методи діагностики злоякісних новоутворень м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Необхідно відмітити, що патологічне дослідження тканин, одержаних при пункції в дитячому віці, далеко не завжди дає можливість визначити вид пухлини та ступінь її злоякісності (особливо це стосується кісткових тканин). Ось чому більш інформативною є інцізійна

Увеличение размеров гребня.

Успех остеоинтегрируемых (внутрикостных) имплантатов привел к пониманию целесообразности не только обеспечения адекватной костной поддержки в области адентии, но и регенерации кости вокруг имплантатов в случае наличия щелевидных и/или окончатых костных дефектов. В настоящее время наиболее эффективной методикой увеличения