Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Пухлиноподібні новоутворення кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей. Кісти щелеп. Класифікація.

До групи пухлиноподібних новоутворень віднесені одонтогенні кісти щелеп {радикулярні, фолікулярні, первинні одонтогенні кісти), тверда одонтома, цементома, негігантоклітинний епулід.

Кісти щелеп
1. Класифікація
Кісти щелеп класифікуються на:
1. Одонтогенні кісти запального походження: радикулярні, резидуальні.
2. Одонтогенні кісти не запального походження: фолікулярні, кісти прорізування. -
3. Кісти — вади розвитку: фісуральні, різцевого каналу.

У дітей частіше зустрічаються кісти запального походження радикулярні та фолікулярні. Найбільша кількість їх спостерігається у віці 7 — 12 років, в період зміни тимчасових зубів, але можуть бути і в 4—5 років. Фолікулярні кісти у дітей діагностуються значно частіше, ніж у дорослих. Радикулярні кісти від тимчасових зубів зустрічаються частіше, ніж від постійних, в той час, як у дорослих вони складають дуже малу кількість.

Радикулярні кісти від тимчасових зубів частіше вражають нижню щелепу, їх причиною є, переважно, періодонтит тимчасових молярів.

Фолікулярні кісти зустрічаються, переважно, на нижній щелепі в ділянці премолярів, на верхній — в ділянці іклів. У дорослих виникнення фолікулярних кіст спричиняють сформовані комплектні або надкомплектні зуби, а у дітей частіше - ще несформовані зуби, тобто фолікули постійних комплектних або надкомплектних зубів. Фолікулярні кісти від тимчасових зубів спостерігаються вкрай рідко.

Хронічний запальний процес (хронічний гранульоматозний періодонтит) навкруги верхівки кореня призводить до деструкції кістки, утворення фіброзної капсули і формування порожнини кісти, яка збільшується у розмірах за рахунок продукції секрету, тобто з гідромеханічних причин.

Система Orphus

Другие статьи

Вроджені незрощення губи.Етіологія.

Вроджені незрощення губи та піднебіння відносяться  до найбільш розповсюджених вад розвитку ЩЛД та становлять 13% (Tyan M.C., Miller K.K., 1978). Статистичні дослідження показали, що за останні 100 років ця вада стала зустрічатися частіше. Співвідношення кількості дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння до всіх новонароджених в Україні складає 1:600 – 1:700.

Вроджені кісти щелепно-лицевої ділянки. Лікування кіст.

Хірургічне видалення разом із оболонкою. При локалізації кіст у надбрівній ділянці розріз шкіри робиться паралельно лінії брів, на переніссі — вертикальний. При видаленні кіст, розташованих в цих ділянках, відмічається інтимний зв’язок із окістям, в самій кістці є вдавлення від пухлини.

Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Міксома, ліпома.

Міксома (myxoma, від грец. туха — слиз, син. Myxoblastoma) - це пухлина, яка розвивається із сполучної тканини і утримує в собі багато слизу. Дуже рідко зустрічається у дітей, а якщо розвивається, то у віці 6-10 років. Має гладку поверхню, еластичну консистенцію, тонку фіброзну капсулу.

Нерезорбируемые мембраны. Часть 2.

1. Старайтесь обеспечить стерильность материала. 2. Выберите форму, которая наиболее оптимально закрывает дефект. 3. Придайте мембране нужную форму с помощью ножниц. Избегайте создания острых краев.

Врожденные дефекты и деформации носа.

Седловидное западение спинки носа может локализоваться только в костной или перепончатой части перегородки или одновременно в обоих. Для западения в костном отделе носа обычно характерно широкое расположение лобных отростков верхних челюстей и уплощение носовых костей, угол соединения которых равен приблизительно 170°.

Клінічний перебіг анкілозів СНЩС у дітей. Односторонні анкілози СНЩС.

Скарги дітей на зміну конфігурації обличчя, різко обмежене відкривання рота та неможливість нормального прийому їжі, порушення прикусу, іноді хропіння під час сну.В результаті збору анамнезу захворювання виявляється травма , перенесена під час пологів або в старшому віці ;отит або паротит; інфекційні захворювання.