Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Пухлиноподібні новоутворення кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей. Кісти щелеп. Класифікація.

До групи пухлиноподібних новоутворень віднесені одонтогенні кісти щелеп {радикулярні, фолікулярні, первинні одонтогенні кісти), тверда одонтома, цементома, негігантоклітинний епулід.

Кісти щелеп
1. Класифікація
Кісти щелеп класифікуються на:
1. Одонтогенні кісти запального походження: радикулярні, резидуальні.
2. Одонтогенні кісти не запального походження: фолікулярні, кісти прорізування. -
3. Кісти — вади розвитку: фісуральні, різцевого каналу.

У дітей частіше зустрічаються кісти запального походження радикулярні та фолікулярні. Найбільша кількість їх спостерігається у віці 7 — 12 років, в період зміни тимчасових зубів, але можуть бути і в 4—5 років. Фолікулярні кісти у дітей діагностуються значно частіше, ніж у дорослих. Радикулярні кісти від тимчасових зубів зустрічаються частіше, ніж від постійних, в той час, як у дорослих вони складають дуже малу кількість.

Радикулярні кісти від тимчасових зубів частіше вражають нижню щелепу, їх причиною є, переважно, періодонтит тимчасових молярів.

Фолікулярні кісти зустрічаються, переважно, на нижній щелепі в ділянці премолярів, на верхній — в ділянці іклів. У дорослих виникнення фолікулярних кіст спричиняють сформовані комплектні або надкомплектні зуби, а у дітей частіше - ще несформовані зуби, тобто фолікули постійних комплектних або надкомплектних зубів. Фолікулярні кісти від тимчасових зубів спостерігаються вкрай рідко.

Хронічний запальний процес (хронічний гранульоматозний періодонтит) навкруги верхівки кореня призводить до деструкції кістки, утворення фіброзної капсули і формування порожнини кісти, яка збільшується у розмірах за рахунок продукції секрету, тобто з гідромеханічних причин.

Система Orphus

Другие статьи

Перелом коронки зуба.

Розрізняють відлом емалі, відлом коронки у межах дентину, відлом усієї коронки.
При відломі емалі зуба скарги тільки на наявність дефекту зуба, пульпа частіше не уражається.

Обгрунтування ранніх строків хірургічного втручання на піднебінні

В останнє двадцятиріччя відзначена явна тенденція вітчизняних та закордонних хірургів проводити оперативні втручання на піднебінні в більш ранні строки — з 2-3 років.

Справжні пухлини та пухлиноподібні новоутворення слинних залоз.

Класифікація пухлин та пухлино подібних новоутворень слинних залоз.

Функціональні та анатомічні порушення, пов'язані з незрощенням губи та піднебіння.

При вроджених незрощеннях губи та піднебіння порушена безперервність ротового жому, піднебіння скорочене, середня частина глотки розширена, м'язи глоткового кільця недорозвинені, порожнина рота сполучається з порожниною носа. Ці анатомічні порушення призводять до функціональних розладів акту смоктання, ковтання, дихання та звукоутворення.

Заболевания слюнных желез. Болезнь (синдром) Микулича.

Болезнь Микулича (сип.: лимфоцитарная опухоль, лимфомиелоидный сиалоз, лимфоматоз и гранулематоз слюнных желез, аллергический ретикулоэпителиальный сиалоз Микулича) увеличение больших слюнных и слезных желез.

Хирургические иглы. Выбор иглодержателя.

Большинство хирургических игл изготовлено из закаленной стали и подвергается полировке и обработке силиконом, что облегчает их прохождение сквозь ткани и обеспечивает высокую прочность кончика, который дополнительно подвергается электрополировке (Ethicon). Хирургическая игла состоит из трех частей: