Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


При цьому виді травми зуб втрачає всі зв'язки з альвеолою та м'якими тканинами (відбувається розрив тканин періодонту, циркулярної зв'язки) і набуває вільності. Частіше уражаються центральні різці верхньої щелепи.

Клініка: скарги на біль в ділянці травмованого альвеолярного паростка, набряк м'яких тканин губи. Об'єктивно виявляється відсутність зуба, кровотеча із альвеоли чи згусток в ній. Можливі мікротравми м'яких тканин альвеолярного паростка. На рентгенограмі виявляється відсутність зуба в альвеолі. Диференціальну діагностику треба проводити з впровадженим вивихом та ретинованим зубом, якщо зуб не знайшли.

Лікування: основним видом лікування при повному вивиху зуба є реплантація його під місцевим провідниковим або загальним знеболюванням. Проводиться кюретаж лунки — забирають згусток з лунки, мілкі кістки, сторонні тіла, обробляють антисептиком. Таким чином готується лунка до реплантації. Якщо від травми минуло до 24 годин — то канал зубу не пломбується. Якщо реплантація відстрочена, то проводять екстирпацію пульпи та пломбування каналу, потім його поміщають у лунку та фіксують гладкою шиною-скобою або шиною-каппою.

Обов'язково призначається антибіотик (лінкомицин 0,25 х Зр. вдень, ампіцілін 250т. х Зр. на добу), десенсибілізуючи препарати (діазолін 0,05 х 2р. на добу, тавегіл 0,001 х 2р. на добу, глюконат кальцію 0,25 0,5 х Зр. на добу), вітаміни групи А, 0, С, знеболюючі (парацетамол, анальгін), механічно щадяща дієту. Обов'язкова гігієна порожнини роту (чистказубів 2—Зрази на добу, полоскання антисептиками).

Фіксацію реплантованого зуба здійснюють на протязі 3—4 тижнів.
Реплантацію здійснюють при повному вивиху ПЗ з коренем сформованим мінімум на 1/2 довжини, тимчасового зуба з сформованим коренем. В усіх інших випадках реплантація не проводиться. Через 1—2 міс. Виконують протезування відсутнього зуба.

Наслідки повного вивиху зуба:
1. Дефект зубного ряду;
2. Розвиток хронічного періодонтиту;
3. Запальні процеси м'яких тканин, кістки, альвеоли.

Система Orphus

Другие статьи

Нейрофіброматоз, хвороба Реклінгаузена. Клініка.

Найбільш розповсюдженими теоріями виникнення нейрофіброматозу є ендокринна, дізонтогенетична та неврогенна. У розвитку нейрофіброматозної тканини приймають участь як самі нервові волокна так і сполучнотканинні елементи ендо- та періневрія.

Пухлиноподібні утворення кісток обличчя.

Фіброзна дисплазія (хвороба Брайцева – Ліхтенштейна) у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету. Є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз остеогенезу і закінчуючи формуванням кістковоподібних структур.

Класифікація пошкоджень твердих тканин ЩЛД у дітей.

Переломи кісток обличчя: Вилицевого комплексу: вилицева кістка; вилицева дуга (із зміщенням та без, з косметичними порушеннями, з функціональними порушеннями, з косметичними та функціональними порушеннями).

Етіологія больової дисфункції (БД) СНЩС. Клініка БД СНЩС.

У дітей БД СНЩС зустрічається дуже рідко і, в основному, у віці 12-14 років. При закушуванні губи, язика, стисканні щелеп та інших змін прикусу, вадах зубних рядів, травмах обличчя, нерозпізнаних, або не повністю репонованих переломах різних відділів нижньої щелепи, вилицевої кістки, створюються несприятливі умови для нефізіологічної напруги

Нерезорбируемые мембраны. Часть 2.

1. Старайтесь обеспечить стерильность материала. 2. Выберите форму, которая наиболее оптимально закрывает дефект. 3. Придайте мембране нужную форму с помощью ножниц. Избегайте создания острых краев.

Заболевания слюнных желез. Болезнь (синдром) Микулича.

Болезнь Микулича (сип.: лимфоцитарная опухоль, лимфомиелоидный сиалоз, лимфоматоз и гранулематоз слюнных желез, аллергический ретикулоэпителиальный сиалоз Микулича) увеличение больших слюнных и слезных желез.