Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


При цьому виді травми зуб втрачає всі зв'язки з альвеолою та м'якими тканинами (відбувається розрив тканин періодонту, циркулярної зв'язки) і набуває вільності. Частіше уражаються центральні різці верхньої щелепи.

Клініка: скарги на біль в ділянці травмованого альвеолярного паростка, набряк м'яких тканин губи. Об'єктивно виявляється відсутність зуба, кровотеча із альвеоли чи згусток в ній. Можливі мікротравми м'яких тканин альвеолярного паростка. На рентгенограмі виявляється відсутність зуба в альвеолі. Диференціальну діагностику треба проводити з впровадженим вивихом та ретинованим зубом, якщо зуб не знайшли.

Лікування: основним видом лікування при повному вивиху зуба є реплантація його під місцевим провідниковим або загальним знеболюванням. Проводиться кюретаж лунки — забирають згусток з лунки, мілкі кістки, сторонні тіла, обробляють антисептиком. Таким чином готується лунка до реплантації. Якщо від травми минуло до 24 годин — то канал зубу не пломбується. Якщо реплантація відстрочена, то проводять екстирпацію пульпи та пломбування каналу, потім його поміщають у лунку та фіксують гладкою шиною-скобою або шиною-каппою.

Обов'язково призначається антибіотик (лінкомицин 0,25 х Зр. вдень, ампіцілін 250т. х Зр. на добу), десенсибілізуючи препарати (діазолін 0,05 х 2р. на добу, тавегіл 0,001 х 2р. на добу, глюконат кальцію 0,25 0,5 х Зр. на добу), вітаміни групи А, 0, С, знеболюючі (парацетамол, анальгін), механічно щадяща дієту. Обов'язкова гігієна порожнини роту (чистказубів 2—Зрази на добу, полоскання антисептиками).

Фіксацію реплантованого зуба здійснюють на протязі 3—4 тижнів.
Реплантацію здійснюють при повному вивиху ПЗ з коренем сформованим мінімум на 1/2 довжини, тимчасового зуба з сформованим коренем. В усіх інших випадках реплантація не проводиться. Через 1—2 міс. Виконують протезування відсутнього зуба.

Наслідки повного вивиху зуба:
1. Дефект зубного ряду;
2. Розвиток хронічного періодонтиту;
3. Запальні процеси м'яких тканин, кістки, альвеоли.

Система Orphus

Другие статьи

Нейрофіброматоз, хвороба Реклінгаузена. Діагностика, методи лікування.

Діагностика нейрофіброматозу базується на скаргах, клінічних даних та даних рентгенографії. Усі рентгенознаки, що супроводжують хворобу Реклінгаузена можна поділити на три групи.

Принципы ушивания в хирургической стоматологии и пародонтологии.

Необходимо использовать острые шовные ножницы. Для приподнимания нитей при расположении последних в бороздке или при плотном прижимании к тканям удобно пользоваться зондом для выявления отложений и кариеса (№23). Это позволит предотвратить повреждение тканей и избежать возникновения боли у пациента.

Дефекты области рта.

Дефекты и деформация губ могут возникать вследствие случайной травмы, оперативного вмешательства (по поводу врожденного дефекта, новообразования,свежей травмы, воспаления), перенесенного специфического (сифилис, красная волчанка, сибирская язва и др.) и неспецифического (нома, карбункул, фурункул, флегмона) воспалений.

Газовая гангрена. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Газовая гангрена — анаэробная инфекция, которая характеризуется интенсивным развитием некроза (гангрены) тканей с образованием в них пузырьков газа, обширным поражением мышц, сильнейшей интоксикацией организма и слабо выраженной местной воспалительной реакцией.

Підготовка дитини з вродженим незрощенням піднебіння до операції ураностафлопластики.

При плануванні ураностафілопластики під ендоназальним інтубаційним наркозом необхідно провести наступні дослідження: