Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Порядок проведення генерального прибирання. Часть 1.

Основні положення

1. Порядок проведення генерального прибирання {далі — Порядок) визначає правила організації і проведення генерального прибирання процедурного, перев’язувального, оглядового кабінетів, приміщень маніпуляційної та операційної.

2. Дотримання Порядку дає змогу знизити ризик виникнення і поширення внутрішньо- лікарняних інфекцій шляхом вдосконалення організації і проведення генерального прибирання приміщень.

3. Вимоги, викладені в Порядку, поширюються на всі категорії приміщень.

4. Відповідальність за дотримання положень Порядку несуть старші медичні сестри відділень.

5. Контролює дотримання положень порядку головна медична сестра.

Інвентар для прибирання і спецодяг

1. До інвентарю для прибирання належать; маркована посудина (градуйована) для оброблення меблів і устаткування об’ємом З л; маркована посудина (градуйована) для оброблення стін, зокрема таз, відро, об’ємом 8—10 л; марковане відро (градуйоване) для миття підлоги об’ємом 10 л.

2. Дві марковані швабри (для стін і для підлоги).

3. Чисті марковані ганчірки (серветки) для миття й оброблення меблів, устаткування, стін (декілька штук для заміни у разі забруднення).

4. Чисті марковані ганчірки для видалення дезінфекційних засобів з меблів, устаткування, стін (декілька штук для замінювання у разі забруднення).

5. Чисті ганчірки для миття підлоги.

6. Серветки для оброблення УФ-опромінювачів.

7. Чисті ганчірки (серветки) для витирання насухо і полірування поверхонь (меблів, дзеркал тощо).

8. Контейнер (градуйований, з кришкою) для замочування використаних ганчірок.

9. Два набори спецодягу (халат, маска, головний убір, рукавиці). Один з наборів спецодягу (стерильний, у біксі) використовується під час другого етапу проведення генерального прибирання.

10. Робочий розчин дезінфекційних засобів, ручний розпилювач для оброблення важкодоступних місць.

Технологія проведення генерального прибирання І етап

1. Медичній сестрі підготувати приміщення до прибирання, звільнити його від приладів і виробів медичного призначення, медикаментів. Столи і шафи мають бути вільні і доступні для оброблення.

2. Електроприлади відключити від мережі.

3. Відповідно до схеми поводження з відходами працівникові, що здійснює прибирання, видалити з приміщення безпечні та небезпечні, інфіковані медичні відходи.

4. Приготований робочий розчин налити в посудину для прибирання і занести інвентар для прибирання в приміщення.

5. Вимити руки й надягти спецодяг: халат, головний убір, маску, гумові рукавиці.

6. Чистою ганчіркою (для нанесення розчину на меблі і стіни), змоченою у дезінфекційному розчині, протерти внутрішні поверхні шаф та інших меблів.

7. Меблі, за можливості, відсунути від стін.

8. Чистою ганчіркою чи серветкою для нанесення розчину на меблі і стіни, змоченою дезінфекційним розчином з посудини для оброблення стін, плавними рухами згори вниз протерти стіни (з висоти 2 м), вікна, підвіконня, радіатори та двері. Особливу увагу приділяти вимикачам, дверним ручкам, наличникам, крану і рукомийнику, а також ділянкам навколо них. Важкодоступні місця обробити за допомогою ручного розпилювача.

9. Чистою ганчіркою чи серветкою для нанесення розчину на меблі і стіни, змоченою дезінфекційним розчином з посудини для оброблення меблів, протерти горизонтальні поверхні меблів і устаткування, починаючи згори. Після чого обробити вертикальні поверхні. За наявності видимих забруднень ганчірку слід замінити.

10. Відключені від мережі УФ-опромінювачі протерти серветками, змоченими дезінфекційним розчином з посудини для оброблення меблів; лампи — серветкою, змоченою в 70%-вому етиловому спирті і добре віджатою, а потім — сухою серветкою.

11. В останню чергу обробити ганчіркою, змоченою дезінфекційним розчином з посудини для оброблення меблів, контейнери для збору сміття і відходів, після цього відразу скинути ганчірку у спеціальний контейнер.

12. Після закінчення прибирання, перш ніж вилити з посудини для оброблення меблів і стін використаний робочий розчин дезінфекційного засобу, змочити ним ганчірку, щоб обробити внутрішню і зовнішню поверхню цих посудин. Після цього обробити обидві звільнені від робочого розчину посудини.

13. Ганчірки для прибирання підлоги змочити дезінфекційним розчином з відра для оброблення підлоги і протерти підлогу.

14. Використані під час прибирання ганчірки скинути в спеціальний контейнер і винести його у санітарну кімнату.

15. Зняти халат, головний убір і маску й помістити їх у мішок для брудної білизни.

16. Зняти рукавиці, вимити руки й обробити їх антисептиком.

17. Оброблене приміщення закрити на час проведення дезінфекції.

Система Orphus

Другие статьи

Перевірка знань працівників та відповідної документації лікувально-профілактичного закладу.

Перевірка знань працівників лікувально-профілактичного закладу Медичні працівники обов’язково мають бути проінформовані про алгоритм дій на випадок аварійної ситуації — правила оброблення на випадок контакту, куди та коли звертатися, які препарати приймати, де саме вони зберігаються. Зауважимо, що знання та уважність медичного працівника

Гигиена рук - составная часть стратегии профилактики нозокомиальных инфекций.

Медицинские эксперты подсчитали, что ежегодно только в одной Германии почти миллион пациентов, посещающие клиники, инфицируются в них внутрибольничными инфекциями. Это опасная тенденция!
Несмотря на техническую оснащенность, в медицинe, как и прежде, руки представляют риск №1 переноса инфекции, 80% инфекции передается руками!

Дезінфекція різноманітних поверхонь.

Дезактін — високоефективний хлорвмісний засіб нового покоління, концентрат (робочі розчини від 0,1 %).
Терралін — композиційний безальдегідний препарат на основі ЧАСів та ароматичного спирту, концентрат (робочі розчини від 0,05%).

Антисептики в стоматологии. Соединения тяжелых металлов.

Соединения тяжелых металлов взаимодействуют с белком, образуя альбуминаты. В малых концентрациях они блокируют сульфгидрильные группы ферментов, необходимых для жизнедеятельности микроорганизмов

Антисептика і гігієна шкіри рук та тіла.

Сенсіва —-засіб для хірургічної дезінфекції шкіри рук на основі спиртів та молочної кислоти, рідина. БактеріоСол — препарат для гігієнічної дезінфекції шкіри рук, має зволожуючий та заживляючий ефект, гель. Октенісепт — антисептик для слизових, має високі бактерицидні, віруліцидні та фунгіцидні властивості.

Антисептична обробка рук медичного персоналу.

Відомо, що шкіра людини виконує ряд надзвичайно важливих функцій, однією з яких є захист від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища. Шкіра, а особливо шкіра рук, постійно заселена мікроорганізмами. Інтактна (неушкоджена) шкіра людини, навіть старанно вимита, колонізована мікроорганізмами, які можуть бути різними