Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Побічна дія антисептиків на шкіру рук персоналу.

За даними різних досліджень, приблизно 25% сестринського персоналу відчувають симптоми та ознаки дерматиту з локалізацією на шкірі рук. Подразнення шкіри, пов'язане з використанням антисептичного мила, може бути зумовлене як антимікробною речовиною, що входить до його складу, так й іншими компонентами. Ушкодження шкіри також призводить до зміни складу її мікрофлори, збільшуючи частоту колонізації стафілококами та грам-негативними мікроорганізмами.
 
З доступних антисептиків найбільш безпечними є спирти, при цьому етиловому спирту властива менша подразнювальна дія, ніж n-пропиловому або ізопропиловому спиртам. Частіше за все контактний дерматит спостерігається при використанні йодофорів. До інших антисептиків, що можуть спричинити контактний дерматит, належать хлоргексидин, хлорксилен, триклозан та спиртовмісні засоби. Проте факторами, що спричиняють виникнення контактних дерматитів, пов'язаних з частим миттям рук, можуть бути такі: використання для миття дуже гарячої води, низька відносна вологість повітря (особливо у зимовий період), недостатнє використання захисних кремів, низька якість паперових рушників та алергія на латекс.

Варто зауважити, що найчастіше причиною контактної алергії при використанні засобів для гігієни рук є ароматизатори і консерванти, а рідше — емульгатори. Рідке мило, лосьйони та креми також можуть містити інгредієнти, здатні спричиняти контактні алергічні реакції у медпрацівників.

Спиртовмісні засоби для гігієнічної дезінфекції рідко стають причиною алергічних дерматитів, але треба брати до уваги, що для посилення антимікробних властивостей спиртовмісні препарати комбінують з різноманітними речовинами, наприклад, з четвертинними амонійними сполуками (ЧАС), молочною кислотою, хлоргексидину біглюконатом, октенидіну гідрохлоридом тощо.
Останнім часом на ринку антисептичних засобів пропонуються нові антисептики у вигляді гелів. Завдяки їх рецептурі такі препарати придатні для антисептичного оброблення особливо чутливої до подразнень шкіри.

Для запобігання виникненню контактних дерматитів доцільно розглянути можливості зменшення ризику їх виникнення, до яких можуть належати:
- зменшення частоти застосування подразнювальних засобів (особливо аніонних мийних засобів);
- заміна засобів, які мають сильну подразнювальну дію, на ті, що менше подразнюють шкіру;
- навчання медпрацівників правильному використанню антисептиків;
- забезпечення медпрацівників засобами догляду за шкірою та захисними кремами.

Зменшення частоти використання антисептичних засобів для гігієни рук є небажаною стратегією, враховуючи низький рівень дотримання гігієни рук медпрацівниками. Упровадження в практику спиртовмісних антисептиків з пом'якшувальними добавками дає можливість знизити частоту дії на персонал подразнювальних речовин (мила та мийних засобів).

Загальні підходи до вибору антисептичних засобів
Адміністрація лікувально-профілактичного закладу має брати до уваги, що завдяки придбанню більш ефективних антисептиків поліпшується практика гігієни рук, а отже, вдається попередити виникнення внутрішньолікарняних інфекцій. Попередження всього кількох випадків внутрішньолікарняних інфекцій компенсує додаткові витрати ЛПЗ, пов'язані з придбанням більш ефективних засобів для гігієни рук.

При виборі антисептичного засобу для гігієни рук необхідно враховувати думку персоналу щодо сумісності антисептиків зі шкірою, частотою виникнення подразнень внаслідок їх застосування.
Вартість засобів для гігієни рук не повинна бути основним фактором при їх виборі, адже дезінфікуючі засоби з низькою ціною можуть не містити високоефективних добавок по догляду за шкірою, що попереджають виникнення алергій, подразнень покривів шкіри.

Собівартість антисептиків залежить і від ціни активно діючих речовин зокрема спиртів, антимікробних добавок, що входять до їх складу і можуть мати різний ступінь очищення та інші важливі характеристики, що зрештою також впливають на якість засобів.
Потрібно пам'ятати, що бажано застосовувати відповідні різні антисептики для оброблення рук, ін'єкційного та операційного поля. При розробленні рецептури антисептиків для рук до них додаються спеціальні добавки по догляду за шкірою, конче потрібні при постійному рутинному застосуванні, але небажані і навіть шкідливі при обробленні шкіри пацієнтів перед ін'єкціями, маніпуляціями.

ТОВ «Медпромінвест» посідає чільне місце на вітчизняному ринку дезінфікуючих засобів. Головною метою компанії є постачання тільки якісної продукції, застосування якої стає надійним бар'єром для поширення інфекцій. ТОВ «Медпромінвест» постійно розширює асортимент дезінфікуючих засобів, успішно співпрацюючи при цьому з відомими вітчизняними та зарубіжними виробниками: ТОВ «Делана» (Україна), S&S Scheftner GmbH та Schulke&Mayr GmbH (Німеччина):

Система Orphus

Другие статьи

Антисептики в стоматологии. Разные антисептические средства.

Гексэтидин (гексорал*, стоматидин*) - антисептическое, противогрибковое, гемостатическое, болеутоляющее, обволакивающее, дезодорирующее средство. Длительность действия - 10-12 ч.

Перелік препаратів аптечки для надання термінової медичної допомоги медичним працівникам та технічному персоналу.

Перелік наведено відповідно до Додатка 2 до пункту 1.8 Інструкції про порядок профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Державного департаменту України з питань виконання покарань, Міністерства

Европейский стандарт обработки рук, EN-1500

Снимаются с рук все украшения, часы, поскольку они затрудняют удаление микроорганизмов. Руки намыливаются, затем ополаскиваются тёплой проточной водой и всё повторяется сначала. Каждое движение повторяется не менее 5 раз. Обработка рук осуществляется в течение 30 секунд - 1 минуты.

Антисептика і гігієна шкіри рук та тіла.

Сенсіва —-засіб для хірургічної дезінфекції шкіри рук на основі спиртів та молочної кислоти, рідина. БактеріоСол — препарат для гігієнічної дезінфекції шкіри рук, має зволожуючий та заживляючий ефект, гель. Октенісепт — антисептик для слизових, має високі бактерицидні, віруліцидні та фунгіцидні властивості.

Класифікація дезінфектантів та характеристика різних груп дезинфікуючих засобів.

Композиційні препарати на основі різних класів хімічних сполук.
Вказаними групами препаратів не вичерпуються хімічні дезінфікуючі засоби, однак не всі хімічні сполуки, що

Требования к размещению и устройству помещений стоматологических поликлиник, отделений, кабинетов и зуботехнических лабораторий

2.1. Стоматологические поликлиники; отделения, кабинеты и зуботехнические лаборатории размещаются в отдельно стоящих типовых зданиях или же, в видеисключения, в приспособленных помещениях, встроенных в здания, при условии
соблюдения настоящих Правил.