Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Післяопераційне ведення хворих, що перенесли операцію на піднебінні.

У ранньому післяопераційному періоді проводиться антибактеріальна, десенсибілізуюча, протибольова та симптоматична індивідуальна терапія. Першу перев'язку проводять на другий день після операції (замінюють йодоформний тампон під пластинкою), щоб перевірити, як лежать клапті, чи не передавлені вони. Потім, через добу, повторюють заміну тампону, на 5-6 добу захисну пластику знімають, а на 7-8 добу знімають шви. Через два тижні після операції дитина повинна почати виконувати логопедичні вправи, які спрямовані на формування роздільного дихання ротом та носом, активізації рухів губами, язиком, м'яким піднебінням, щоб попередити скорочення останнього. Необхідно врахувати, що рубцювання тканин м'якого піднебіння призведе до скорочення останнього, щоб цього не трапилося, до вправ для активації рухомості піднебіння треба приступати в перші ж дні після знімання швів.

Вправи для піднебіння розтягують рубці, роблять піднебіння еластичним, рухомим (можливо функціональне розтягування піднебіння до 5 мм). Рухова активність піднебіння розвивається поступово на протязі 6 місяців. Весь цей час необхідно повторювати артикуляційні вправи та проводити роботу по розвитку мовного дихання. Паралельно виконуються вправи для переміщення язика в передній відділ порожнини рота. Для вібромасажу піднебіння і альвеолярного відростку зі сторони присінку порожнини рота використовуються грушовидні насадки з щільної резини; для масажу слизової піднебіння грушовидна насадка фіксується на корпус за допомогою продовжувача. Час процедури - від Зх до 5 хвилин.

Вібраційний масаж призначається курсами: кожний день протягом 14 днів, потім перерва; після трьохкратного проведення двотижневих курсів рекомендується перерва 1,5-2 місяці, при необхідності масаж повторюється. Об'єм ортодонтичних втручань після ураностафілопластики планується в залежності від клінічної картини. При відсутності деформації верхньої щелепи через місяць після операції призначається масаж твердого піднебіння, що покращує кровопостачання оперованих тканин, запобігає утворенню грубих рубців. Доцільне виготовлення ретенційних апаратів, при дефектах зубних рядів дитячих знімних протезів. Контрольні огляди повинні проводитися лікарем-ортодонтом кожні три місяці.

Ортодонтичне лікування при наявності деформацій верхньої щелепи починається через місяць після ураностафілопластики. Зусилля ортодонта спрямовані на розширення верхньої щелепи в трансверзальному напрямку, корекцію фронтальної ділянки по сагіталі. У дітей з молочним та змінним прикусом позитивний ефект відмічається при використанні знімних апаратів з оклюзійними накладками та одним чи двома ортодонтичними гвинтами.

Використання ортодонтичних гвинтів дозволяє корегувати практично будь-яку деформацію верхньої щелепи. Апаратурне лікування проводиться в комплексі з міогімнастикою, масажем. Досвід комплексного обстеження і ортодонтичного лікування хворих, оперованих з приводу незрощень піднебіння щадячими методиками, дає підставу вважати, що вирішальну роль в патогенезі післяопераційних деформацій верхньої щелепи грає ступінь підготовки дитини до ураностафілопластики, методика операції.

Система Orphus

Другие статьи

Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Міксома, ліпома.

Міксома (myxoma, від грец. туха — слиз, син. Myxoblastoma) - це пухлина, яка розвивається із сполучної тканини і утримує в собі багато слизу. Дуже рідко зустрічається у дітей, а якщо розвивається, то у віці 6-10 років. Має гладку поверхню, еластичну консистенцію, тонку фіброзну капсулу.

Пухлиноподібні утворення кісток обличчя.

Фіброзна дисплазія (хвороба Брайцева – Ліхтенштейна) у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету. Є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз остеогенезу і закінчуючи формуванням кістковоподібних структур.

Методи діагностики злоякісних новоутворень м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Необхідно відмітити, що патологічне дослідження тканин, одержаних при пункції в дитячому віці, далеко не завжди дає можливість визначити вид пухлини та ступінь її злоякісності (особливо це стосується кісткових тканин). Ось чому більш інформативною є інцізійна

Виды узлов и способы их завязывания.

«Надежность шва заключается в способности узла и материала обеспечивать сопоставление тканей в период заживления» (Thacker et al., 1975). Несостоятельность шва обычно является результатом неадекватного завязывания узла, что приводит к соскальзыванию узла или его развязыванию. Поскольку прочность узла всегда меньше прочности материала, то при оказании

Направленная тканевая регенерация. Внутрикостные дефекты.

Многие исследования показали, что при наличии внутрикостных дефектов новое соединительно-тканное прикрепление может произойти без соответствующей регенерации альвеолярной кости и что при проведении методик НТР степень возникновения нового прикрепления и степень регенерации кости варьируют в зависимости от особенностей дефекта

Характеристики идеального шовного материала.

Ни один современный материал не соответствует всем перечисленным критериям. Ближе всего к идеалу подошел викрил с покрытием (coated Vicryl). В таблице представлены различные шовные материалы, используемые в пародонтологии, - натуральные, синтетические, резорбируемые (разрушаются под действием энзимов или в результате гидролиза)