Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Післяопераційне ведення хворих, які перенесли операцію на губі.

У ранньому післяопераційному періоді особливу увагу слід приділити налагодженню ритмічного та вільного дихання у дитини. Особливо це стосується тих випадків, коли хейлопластика проводилась при широких одно- та двосторонніх незрощеннях. Закриття дефекту м'яких тканин верхньої губи призводить до зменшення ротової щілини, при диханні нижня губа перекриває вхід в ротову порожнину, що ускладнює дихання. Для попередження цього, хірургові потрібно розповісти та показати батькам дитини, як відтягнути нижню губу для вільного дихання або лейкопластиром закріпити нижню губу у новому положенні.

Після операції через дві години дитину можна поїти, а потім і годувати, але одразу всю порцію давати не варто, а тільки половину, щоб не перевантажити шлунок. Обов'язково потрібно слідкувати за діяльністю кишечника. Якщо у дитини на першу добу після операції не було стула, то потрібно поставити очисну клізму. Руки хворого фіксують до ніжок, щоб він не зірвав пов'язку та не травмував верхню губу. Медикаментозне лікування включає призначення антибіотиків, знеболюючих препаратів, десенсибілізуючу терапію. Щоденно хірург проводить перев'язку, слідкуючи, щоб лінія швів на губі була чистою та сухою. На 7-8 добу знімають шви після хейлопластики і для укріплення та розвитку кругового м'язу рота, збільшення його ваги та підвищення еластичності шкіряних покровів верхньої губи, формування атрофічного, косметичного рубця призначають масаж (різні його види) та обробку рубця мазями Варен, Контрактубекс, Цепан.

Відновлений в результаті хейлопластики безперервний круговий м'яз рота створює постійний тиск на фронтальну ділянку верхньої щелепи, що приводить 64 до деформації. Іноді, стан ускладнюється наявністю грубих післяопераційних рубців, зменшенням вертикального розміру верхньої губи. Запропоновані методики спрямовані на укріплення та розвиток кругового м'язу рота, збільшення м'язової ваги, підвищення еластичності шкірних покровів верхньої губи.

Система Orphus

Другие статьи

Ультразвуковая хирургия. Возможность проведения новых манипуляций.

Ультразвуковая хирургия позволяет осуществлять операции, которые были давно разработаны теорети­чески, но не могли быть осуществле­ны на практике из-за отсутствия необходимых инструментов.

Кісти під язикових слинних залоз.

Під язикові слинні залози посідають друге місце по кількості уражень кістозними процесами. Це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями: протоки залози вертикальні, короткі, їх буває до 12, розташовані під язиком, де залоза зазнає найбільшої травматизації особливо під час їжі.

Флегмона челюстно-лицевой области. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области. Часть 1.

Флегмона челюстно-лицевой области. Флегмона. Разлитой гнойный или гнойно-воспалительный процесс, имеющий тенденцию к распространению по клетчатке с поражением новых анатомических структур.

Статистика, класифікація пухлин м’яких тканин ЩЛД у дітей

Пухлини у дітей здебільше дизонтогенетичного походження, тобто виникають внаслідок порушення генетичних програм внутрішньоклітинного поділу або процесу розвитку і диференціації зародка. Переважають доброякісні сполучнотканинні пухлини м'яких тканин обличчя (головним чином судинні новоутворення), аза ними (зачастотою виявлення)

Вроджені кісти та нориці ЩЛД та шиї. Диференційна діагностика та лікування.

Лікування. Операцію кістектомію у дітей проводять під загальним знеболюванням. Розтин шкіри та підшкірної клітковини роблять паралельно складинам шиї або вертикальний по середній лінії шиї. Видалення кісти в межах здорових тканин можливо у дітей в віці від 3-5 років (але не раніше 1-2 міс. після ліквідування запальних явищ).

Гайморит. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Гайморит. Гайморит одонтогенный (верхнечелюстной синусит) — воспаление стенок верхнечелюстной пазухи, возникновение которого связано с распространением инфекционно-воспалительного процесса из очагов одонтогенной инфекции верхней челюсти либо