Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Перевірка технічної готовності лікувально-профілактичного закладу.

Безперечно, основою забезпечення професійної безпеки медичних працівників є справна матеріально-технічна база та повна технічна готовність ЛПЗ до надання медичних послуг населенню. Зауважимо, що адміністрація ЛПЗ несе відповідальність за забезпечення необхідної кількості засобів, потрібних для створення безпечних умов роботи, зокрема:

• одноразові шприці та системи для інфузій у кількості та асортименті, що відповідає потребам кожного конкретного ЛПЗ;

• засоби індивідуального захисту для медичних працівників (рукавички, маски, захисні екрани, окуляри, вологостійкі халати, фартухи);

• контейнери для утилізації медичних відходів та дезінфекції гострого інструменту;

• медикаменти, необхідні для надання першої невідкладної допомоги медичним працівникам.

• Звіт про аварійну ситуацію

Якщо у лікувально-профілактичному закладі сталася аварійна ситуація, про це необхідно скласти звіт. У звіті вказують час травмування, вид травми (укол, поріз, укус, оцарапування та інше), інфекційний матеріал (вид рідини, який потрапив чи міг потрапити до рани), оцінюють ступінь ризику вказують, яких заходів з надання першої невідкладної допомоги було вжито Перевірити можуть і наявність антиретровірусних препаратів для екстреної профілактики ВІЛ-інфекції на випадок травмування медичного працівника.

Антиретровірусні препарати мають бути цілодобово доступні. За їх терміном придатності та своєчасною заміною, поповненням має бути встановлено суворий контроль. Разом з такими препаратами також має зберігатись інструкція із застосування з вказівкою щодо дозування, кратності, тривалості прийому та можливих побічних ефектів.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

Відповідно до Універсальних методів професійної профілактики інфекцій, що передаються через кров, у тому числі ВІЛ- інфекції (додаток 1 до пункту 1.7 Інструкції про порядок профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, затвердженої Наказом № 740), відповідальність за використання захисних засобів та дотримання правил техніки безпеки повністю лежить на працівниках.

Система Orphus

Другие статьи

Посадова інструкція головної медичної сестри.

Метою діяльності головної медичної сестри є організація роботи середніх та молодших медичних працівників закладу. Діяльність головної медичної сестри спрямована на поліпшення якості та підвищення ефективності медичного

Европейский стандарт обработки рук, EN-1500

Снимаются с рук все украшения, часы, поскольку они затрудняют удаление микроорганизмов. Руки намыливаются, затем ополаскиваются тёплой проточной водой и всё повторяется сначала. Каждое движение повторяется не менее 5 раз. Обработка рук осуществляется в течение 30 секунд - 1 минуты.

Інструкція про збір, знезараження, зберігання і здачу використаних медичних виробів одноразового застосування із пластичних мас.

Після промивання використані медичні вироби або їх складові частини збираються відповідальною особою та складаються у встановленому місці.

Мытье рук (социальный уровень).

Использовать теплую воду, мыло (лучше жидкое или бактерицидное), сухое полотенце (лучше бумажное) и бумажные салфетки. Проточная вода способствует удалению (устранению) микроорганизмов с рук. При использовании кускового мыла ополаскивайте его до и после мытья и сохраняйте его в мыльнице с решеткой.

Антисептики в стоматологии. Дегти, смолы, синтетические бальзамы.

Поливинокс (бальзам Шостаковского*), линимент бальзамический по Вишневскому* (мазь Вишневского*) оказывают антибактериальное действие, ускоряют разрешение воспалительного процесса.

Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены персонала

Общие положения
     1.1.Настоящие Санитарные Правила вводятся в действие с момента их опубликования вместо «Правил устройства и эксплуатации стоматологических поликлиник, отделений, кабинетов и зуботехнических лабораторий» № 469-64.    _   
     1.2. Санитарные Правила предназначены для главных врачей стоматологических поликлиник, заведующих стоматологическими отделениями, кабинетами и зуботехническими лабораториями, врачей-стоматологов и зубных техников, архитекторов.