Перевірка технічної готовності лікувально-профілактичного закладу.
Безперечно, основою забезпечення професійної безпеки медичних працівників є справна матеріально-технічна база та повна технічна готовність ЛПЗ до надання медичних послуг населенню. Зауважимо, що адміністрація ЛПЗ несе відповідальність за забезпечення необхідної кількості засобів, потрібних для створення безпечних умов роботи, зокрема:
• одноразові шприці та системи для інфузій у кількості та асортименті, що відповідає потребам кожного конкретного ЛПЗ;
• засоби індивідуального захисту для медичних працівників (рукавички, маски, захисні екрани, окуляри, вологостійкі халати, фартухи);
• контейнери для утилізації медичних відходів та дезінфекції гострого інструменту;
• медикаменти, необхідні для надання першої невідкладної допомоги медичним працівникам.
• Звіт про аварійну ситуацію
Якщо у лікувально-профілактичному закладі сталася аварійна ситуація, про це необхідно скласти звіт. У звіті вказують час травмування, вид травми (укол, поріз, укус, оцарапування та інше), інфекційний матеріал (вид рідини, який потрапив чи міг потрапити до рани), оцінюють ступінь ризику вказують, яких заходів з надання першої невідкладної допомоги було вжито Перевірити можуть і наявність антиретровірусних препаратів для екстреної профілактики ВІЛ-інфекції на випадок травмування медичного працівника.
Антиретровірусні препарати мають бути цілодобово доступні. За їх терміном придатності та своєчасною заміною, поповненням має бути встановлено суворий контроль. Разом з такими препаратами також має зберігатись інструкція із застосування з вказівкою щодо дозування, кратності, тривалості прийому та можливих побічних ефектів.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Відповідно до Універсальних методів професійної профілактики інфекцій, що передаються через кров, у тому числі ВІЛ- інфекції (додаток 1 до пункту 1.7 Інструкції про порядок профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини, затвердженої Наказом № 740), відповідальність за використання захисних засобів та дотримання правил техніки безпеки повністю лежить на працівниках.
Другие статьи
Посадова інструкція головної медичної сестри.
Метою діяльності головної медичної сестри є організація роботи середніх та молодших медичних працівників закладу. Діяльність головної медичної сестри спрямована на поліпшення якості та підвищення ефективності медичного
Европейский стандарт обработки рук, EN-1500
Снимаются с рук все украшения, часы, поскольку они затрудняют удаление микроорганизмов. Руки намыливаются, затем ополаскиваются тёплой проточной водой и всё повторяется сначала. Каждое движение повторяется не менее 5 раз. Обработка рук осуществляется в течение 30 секунд - 1 минуты.
Інструкція про збір, знезараження, зберігання і здачу використаних медичних виробів одноразового застосування із пластичних мас.
Після промивання використані медичні вироби або їх складові частини збираються відповідальною особою та складаються у встановленому місці.
Мытье рук (социальный уровень).
Использовать теплую воду, мыло (лучше жидкое или бактерицидное), сухое полотенце (лучше бумажное) и бумажные салфетки. Проточная вода способствует удалению (устранению) микроорганизмов с рук. При использовании кускового мыла ополаскивайте его до и после мытья и сохраняйте его в мыльнице с решеткой.
Антисептики в стоматологии. Дегти, смолы, синтетические бальзамы.
Поливинокс (бальзам Шостаковского*), линимент бальзамический по Вишневскому* (мазь Вишневского*) оказывают антибактериальное действие, ускоряют разрешение воспалительного процесса.
Санитарные правила устройства, оборудования, эксплуатации амбулаторно-поликлинических учреждений стоматологического профиля, охраны труда и личной гигиены персонала
Общие положения
1.1.Настоящие Санитарные Правила вводятся в действие с момента их опубликования вместо «Правил устройства и эксплуатации стоматологических поликлиник, отделений, кабинетов и зуботехнических лабораторий» № 469-64. _
1.2. Санитарные Правила предназначены для главных врачей стоматологических поликлиник, заведующих стоматологическими отделениями, кабинетами и зуботехническими лабораториями, врачей-стоматологов и зубных техников, архитекторов.