Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Перелом коронки зуба.

Розрізняють відлом емалі, відлом коронки у межах дентину, відлом усієї коронки.
При відломі емалі зуба скарги тільки на наявність дефекту зуба, пульпа частіше не уражається.

Перелом зуба в межах емалі та дентину характеризуються больовою реакцією на температурні подразники, особливо на холод. Об'єктивно визначається порушення цілісності коронки зуба в межах емалі та дентину, можливо з розкриттям порожнини зуба. Підвищена рухомість зуба зустрічається рідко, або може бути першого ступеню. Реакція на перкусію слабо позитивна, більш чутлива горизонтальна. На рентгенограмі виявляється дефект коронки в межах емалі та дентину, над пульповою камерою є прошарок дентину (тоді вона не розкрита) або він відсутній (тоді порожнина зуба відкрита); корені зубів можуть знаходиться в різній стадії формування, змін в тканинах періодонта, як правило, не виявляється.

Лікування переломів коронки зуба
При переломах коронки в межах емалі проводять зішліфування гострих країв та покриття поверхні фторлаком або іншим ремініралізуючим засобом. Створення спокою зубу протягом 2—3 тижнів. Можливо закриття дефекту пломбувальними матеріалами типу "Евікрол", "Стомадент", "Консайз". Диспансерний нагляд здійснюється до закінчення формування кореня.

При переломі коронки зуба в межах емалі та дентину без розкриття пульпарної камери на місце відлому накладають кальцій — утримуючу пасту та захищають зуб за допомогою металевої або целулоїдної коронки. Через 1 — 1,5 міс, коли сформується достатня кількість замісного дентину та після проведення ЕОД зуба, проводиться відновлення анатомічної цілісності зуба композиційними матеріалами.

При переломах коронки зуба з розкриттям пульпової камери, якщо після травми минуло 24 години, провадиться прижиттєва ампутація або екстирпація пульпи з подальшим пломбуванням каналу та заміщення дефекту коронки зуба.

Якщо після травми пройшло декілька годин, то можна провести біологічний метод лікування пульпіту, з захистом коронки зуба та подальшим закриттям дефекту композиційними матеріалами. Така категорія хворих знаходиться на диспансерному нагляді до повного формування кореня.

При відломі коронки пломбується канал, та виготовляється штифтовий зуб, якщо це зуб з сформованим, або сформованим на 2/3 коренем.

Коронково-корєневі переломи відбуваються частіше в сагітальних та фронтальних площинах. При цьому зуби рухливі, перкусія позитивна, пульпа частіше залишається живою. На зуб надягають кільце, якщо пульпа жива, якщо ні — ендодонтичне лікування та протезування.

Система Orphus

Другие статьи

Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Фіброма, папілома.

Фіброма — це пухлина із зрілої фіброзної сполучної тканини. В основному, локалізується в порожнині рота. Зустрічається у віці 7-15 років, дуже рідко в грудному. Утворюється в місцях прикусування (щоки, язика, губи). Має кулясту форму, відмежовану від сусідніх тканин, може бути на ніжці або мати широку основу. Росте дуже повільно.

Методи діагностики злоякісних новоутворень м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Необхідно відмітити, що патологічне дослідження тканин, одержаних при пункції в дитячому віці, далеко не завжди дає можливість визначити вид пухлини та ступінь її злоякісності (особливо це стосується кісткових тканин). Ось чому більш інформативною є інцізійна

Кісти під язикових слинних залоз.

Під язикові слинні залози посідають друге місце по кількості уражень кістозними процесами. Це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями: протоки залози вертикальні, короткі, їх буває до 12, розташовані під язиком, де залоза зазнає найбільшої травматизації особливо під час їжі.

Альвеолит. Артрит височно-нижнечелюстного сустава. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Альвеолит - воспаление стенок лунки после удаления зуба. Этиология. В роли возбудителя альвеолита выступает микрофлора, вегетирующая на слизистой оболочке полости рта, зубодесневых карманах и инфекционно-воспалительных очагах верхушечного пародонта.

Вивих зубів. Неповний вивих зубів.

Вивих зубів — це зміщення зуба часткове чи повністю по відношенню до альвеоли та поряд розташованих зубів. Неповний вивих зубів. При цьому виді травми зуба може відбуватися зміна положення зуба в трьох направленнях по вертикалі (зміщення в бік оклюзійної площини, поворот навколо повздовжньої осі)

Остеома. Остеоїд-Остеома.

На початку розвитку скарг немає, надалі в залежності від місця знаходження. Верхня щелепа: диплопія, важко дихати через відповідну полови¬ну носа; вилицева дуга: обмеження відкривання рота; нижня щелепа: невралгічний біль