Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Перелом коронки зуба.

Розрізняють відлом емалі, відлом коронки у межах дентину, відлом усієї коронки.
При відломі емалі зуба скарги тільки на наявність дефекту зуба, пульпа частіше не уражається.

Перелом зуба в межах емалі та дентину характеризуються больовою реакцією на температурні подразники, особливо на холод. Об'єктивно визначається порушення цілісності коронки зуба в межах емалі та дентину, можливо з розкриттям порожнини зуба. Підвищена рухомість зуба зустрічається рідко, або може бути першого ступеню. Реакція на перкусію слабо позитивна, більш чутлива горизонтальна. На рентгенограмі виявляється дефект коронки в межах емалі та дентину, над пульповою камерою є прошарок дентину (тоді вона не розкрита) або він відсутній (тоді порожнина зуба відкрита); корені зубів можуть знаходиться в різній стадії формування, змін в тканинах періодонта, як правило, не виявляється.

Лікування переломів коронки зуба
При переломах коронки в межах емалі проводять зішліфування гострих країв та покриття поверхні фторлаком або іншим ремініралізуючим засобом. Створення спокою зубу протягом 2—3 тижнів. Можливо закриття дефекту пломбувальними матеріалами типу "Евікрол", "Стомадент", "Консайз". Диспансерний нагляд здійснюється до закінчення формування кореня.

При переломі коронки зуба в межах емалі та дентину без розкриття пульпарної камери на місце відлому накладають кальцій — утримуючу пасту та захищають зуб за допомогою металевої або целулоїдної коронки. Через 1 — 1,5 міс, коли сформується достатня кількість замісного дентину та після проведення ЕОД зуба, проводиться відновлення анатомічної цілісності зуба композиційними матеріалами.

При переломах коронки зуба з розкриттям пульпової камери, якщо після травми минуло 24 години, провадиться прижиттєва ампутація або екстирпація пульпи з подальшим пломбуванням каналу та заміщення дефекту коронки зуба.

Якщо після травми пройшло декілька годин, то можна провести біологічний метод лікування пульпіту, з захистом коронки зуба та подальшим закриттям дефекту композиційними матеріалами. Така категорія хворих знаходиться на диспансерному нагляді до повного формування кореня.

При відломі коронки пломбується канал, та виготовляється штифтовий зуб, якщо це зуб з сформованим, або сформованим на 2/3 коренем.

Коронково-корєневі переломи відбуваються частіше в сагітальних та фронтальних площинах. При цьому зуби рухливі, перкусія позитивна, пульпа частіше залишається живою. На зуб надягають кільце, якщо пульпа жива, якщо ні — ендодонтичне лікування та протезування.

Система Orphus

Другие статьи

Особливості злоякісних новоутворень кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей.

Злоякісні пухлини кісток у дітей частіше зустрічаються в періоді швидкого росту обличчя — від 3—4 до 7—16 років. Для своєчасного та вірного розпізнавання пухлин щелеп необхідно застосовувати комплексне діагностичне обстеження. Сюди входить ретельний та цілеспрямований збір анамнезу, візуальне та пальпаторне дослідження, ріноскопія

Комбінована травма характеризується сполученням декількох видів травм.

Перелом кореня зуба може бути косим, повздовжнім, осколковим та комбінованим на різних рівнях висоти кореня. Клініка при переломах зуба бідна, може бути позитивною перкусія, біль при натискуванні на зуб, виявляється незначна рухливість (в залежності від рівня перелому).

Гемангіоми. Клініка, діагностика, методи лікування гемангіом.

Гемангіоми (від haema — кров, angion — судина) — доброякісні пухлини, які за даними Кондрашина Н.І. (1963), ГорбушиноїП.П. (1978), Дудко Д. В. (1980) від 70% до 80% зустрічаються на голові та шиї у дитячому віці. Існує багато теорій, які пояснюють походження гемангіом. Так, Вірхов пропонує фісуральну теорію, за якою гемангіоми

Статистика, класифікація пухлин м’яких тканин ЩЛД у дітей

Пухлини у дітей здебільше дизонтогенетичного походження, тобто виникають внаслідок порушення генетичних програм внутрішньоклітинного поділу або процесу розвитку і диференціації зародка. Переважають доброякісні сполучнотканинні пухлини м'яких тканин обличчя (головним чином судинні новоутворення), аза ними (зачастотою виявлення)

Пухлиноподібні новоутворення м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки у дітей. Вроджені кісти щелепно-лицевої ділянки.

Вроджені кісти щелепно-лицевої ділянки поділяють на утворення, які виникають в результаті аномалій (середні та бокові кісти шиї, кісти привушної ділянки, кореня язика), та кісти, які є вадою розвитку ектодерми — дермоїдні, епідермоїдні кісти щелепно-лицевої ділянки.

Кісти щелеп. Лікування. Цистектомія.

Цистектомія (Партч II) — хірургічне втручання, що передбачає видалення вмісту кісти разом з її оболонкою, та яке виконується у дітей лиш в постійному прикусі.