Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Остеобластокластома. Клініка, діагностика, методи лікування.

Остеобластокластома — пухлина, що походить з кісткової тканини. Напочатку розвитку пухлини скарг у дитини немає. Інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота (якщо вона знаходиться біля суглобу), з’являється біль при жуванні. У дітей остеобластоклакстома росте швидко, що пов’язано з інтенсивним обміном в організмі дитини та станом її реактивності.

Локалізується пухлина на нижній щелепі в 2 рази частіше, ніж на верхній (на нижній щелепі в зоні молярів, на верхній — в зоні премолярів). Розповсюджується частіше на зовнішню поверхню щелепи, може захватити все тіло нижньої щелепи. Клінічно у дитини виявляється потовщення щелепи, частіше веретеноподібне, слизова оболонка над пухлиною довго колір не змінює (з часом може ставати багрово-синюшною). В пухлині може періодично виникати запальний процес, зуби в зоні пухлини можуть бути рухливими, на що і скаржаться діти. Ріст остеобластокластоми повільний. З ростом пухлини згладжується перехідна складка, слизова оболонка може бути ціанотична. Лімфовузли не збільшуються. При пальпації виникає симптом “пергаментного хруста”. За даними рентгенографії та морфології центральна остеобластокластома поділяється на: кістозну, яка зустрічається у людей молодого віку, росте повільно.

Рентгенологічно є вогнище розрідження кістки з чіткими краями, а навколо зона потовщення (склерозування) кістки, що чітко обмежує пухлину від здорової кістки та ячеїсту форму, яка частіше зустрічається в літніх людей. Рентгенологічно характеризується маленькими порожнинами, що розділені між собою перетинками: малюнок “мильних пузирів”, від здорової тканини відокремлена. Літична форма має швидкій ріст, частіше виникає в ранньому дитячому віці та у підлітків.

Для неї характерний експансивний ріст, виражена асиметрія обличчя, має чіткі межі здорової ділянки з пухлинозміненими. Рентгенологічно виявляється виражена кортикальна пластинка щелепи та періосту, однорідний дефект кістки, який нагадує кісту, але завжди є чітке потовщення контурів порожнини; межі порожнини не рівні, нижній край щелепи дуже тонкий.

Макроскопічно: м’якотканинне утворення червоно-бурого кольору, сильно кровоточить.

Мікроскопія: багато васкуляризована тканина, що складається з веретеноподібних або овоїдних клітин, багато чисельних гігантських клітин типу остеокластів, які рівномірно розміщуються по тканині пухлини; відмічається невелика кількість колагену.

Дані пункції допоможуть поставити діагноз. Пунктат являє собою: кров’янисту бурого кольору рідину, що не містить холестерину та характерна наявність типового для пухлини клітинного складу. Периферійна форма остеобластокластоми (гігантоклітинниий епулід) розташовується на яснах, виявляється як блідо-рожева пухлина що як “наїзник" охоплює ясна. Ніжка, на відміну від банального епулісу, широка,охоплює зону декількох зубів, які більш або менш рухливі. (Пухлина часто травмується, отже укривається виразками. Змін у кістці на рентгенограммі не виявляється.

Диференційна діагностика.

Центральну остеобластокластому треба диференціювати із: солідною амелобластомою - даними патогістологічне дослідження; — кістозною амелобластомою характерний пунктат — утримує кристали холестерину; внутрішньокістковою гемангіомою, у пунктаті незмінена кров; епулісом — джерело його росту періодонт; має вигляд грибовидного розростання на ніжці; хронічним остеомієлітом є секвестри, характерний перебіг захворювання із стадіями загострення; — хондромою; — фіброзною дисплазією —характерний розвиток клітинно-волокнистої тканини, утворення кістки різного ступеню зрілості; саркомою — швидкий ріст, явища кахексії, метастазування.

При остеобластокластомі значна тривалість розвитку пухлини та резорбція коренів зубів; — періферійною остеобластокластомою. Лікування осеобластокластоми хірургічне. Екскохлеацію невеликих за розмірами ячеїстих та кістозних форм пухлини нижньої щелепи доповнюють вискоблюванням прилеглої кістки. Невеликі пухлини літичної форми рекомендують видаляти та проводити час і кому резекцію ділянки щелепи. При великих розмірах остеобластокластом, особливо літичній формі, проводять підокістну резекцію нижньої щелепи разом з пухлиною за Наумовим (із збереженням нижнього краю щелепи). Всі хірургічні втручання у дітей виконуються під загальним знеболюванням.

Система Orphus

Другие статьи

Отдельный обвивной шов в хиругической практике.

Хотя непрерывный обвивной шов довольно часто является продолжением ушивания ран в области бугристости или ретромолярной области, его можно начинать с простого узла в области последнего сосочка (вестибулярного, небного или язычного). Затем шов продолжают в следующем межзубном пространстве таким образом

Справжні пухлини та пухлиноподібні новоутворення слинних залоз.

Класифікація пухлин та пухлино подібних новоутворень слинних залоз.

Місцеве лікування опіків обличчя.

Обробка опікових ран на обличчі повинна бути мінімально травматичною, максимально щадящя раньову поверхню. Перед обробкою та перев'язкою, особливо у дітей, проводять загальне знеболювання. Опікову поверхню обробляють антисептиком (етакрідину лактат, фурацилін, ротокан, хлоргексидин, діоксидин). Цілі пухирі не видаляють, напружені — надсікають у основи.

Електроопіки.

Електроопіки складають 7 % серед опіків обличчя у дітей. Електроопіки у дітей частіше обмежені по площин], але дуже глибокі. Це пов'язано з тим, що, як правило, вони виникають внаслідок введення в порожнину рота електричних дротів.

Класифікація травм м'яких тканин обличчя та порожнини рота.

Травматичні пошкодження щелепно-лицевої ділянки у дітей

Клінічна картина вроджених незрощень губи має характерні ознаки і не викликає труднощів при постановці діагнозу.

Скарги батьків на наявність косметичного дефекту тканин верхньої губи у дитини, неможливість ссати і, природно харчуватись. Односторонні ізольовані незрощеня верхньої губи виявляються у вигляді дефекту верхньої губи з одного чи іншого боку.