Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Ортодонтичне лікування дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

Завданням ортодонта є цілеспрямована підготовка фрагментів зубних рядів до оперативних втручань, формування повноцінного жувального апарату в післяопераційному періоді, правильного прикусу. Спеціалізоване ортодонтичне лікування слід почати в перші часи життя дитини і спрямувати його на створення умов для повноцінного годування, яке наближається до природного.

З цією метою в перші часи життя дитини (бажано до першого годування) при наскрізних незрощеннях піднебіння готується преформований ортодонтичний апарат, суттєві переваги якого, порівняно з іншими відомими пристроями, полягають в:

1) нормалізації процесу годування;

2) запобіганні подальшого розвитку та посилення другорядних деформацій органів порожнини рота і носа;

3) акт смоктання і ковтання використовується з лікувальною метою для нормалізації положення верхньощелепних кісток, альвеолярного відростка, міжщелепної кістки та створення єдиної альвеолярної дуги (Т.В.Шарова, 1983).

З методикою виготовлення преформованого ортодонтичного апарату можна ознайомитись в методичних рекомендаціях "Організація спеціалізованої стоматологічної допомоги дітям з вродженим незрощенням губи та піднебіння в умовах пологового будинку", складених Т.В. ШаровоюіЄ.Ю.Сімановською. Після припасування та накладення апарату проводять перше годування дитини з пляшечки із соскою. Смоктальний рефлекс у цей період у немовляти високий, і воно швидко адаптується до такого способу годування.

При виготовленні обтуратора, йому надається вигляд знімної пластинки на верхню щелепу. В більшості випадків при використанні апарату можливе годування груддю, що позитивно впливає на загальний статус дитини, на розвиток функцій жувального апарату. При двосторонніх незрощеннях піднебіння ефективними являються апарати Мак-Нейла, які перешкоджають протрузії міжщелепної кістки. Після прорізування зубів преформований ортодонтичний апарат замінюється на пластинку, яка ізолює порожнину рота від порожнини носа і дозволяє попередити, а при необхідності усунути, деформацію альвеолярних відростків.

Фіксація апаратів в значній мірі залежить від точності одержаного відбитку. Найбільш доцільне застосування комбінованого відбитку (стене - сієласт), котрий дозволяє одержати точний відбиток рельєфу слизової оболонки, країв дефекту. Використання еластичних мас (стомальгін, еластик) при наявності дефекту твердого піднебіння небезпечне відривом відбиткової маси, яка потрапляє в дефект, тому всі маніпуляції повинні проводитись при вертикальному (з нахилом голови вперед) положенні дитини. При виготовленні апаратів бажано застосовувати безкольорові пластмаси гарячої полімеризації.

Система Orphus

Другие статьи

Клініка, діагностика пухлин м'яких тканин у дітей.

Клініка, діагностика пухлин м'яких тканин у дітей.

Дефекты области рта.

Дефекты и деформация губ могут возникать вследствие случайной травмы, оперативного вмешательства (по поводу врожденного дефекта, новообразования,свежей травмы, воспаления), перенесенного специфического (сифилис, красная волчанка, сибирская язва и др.) и неспецифического (нома, карбункул, фурункул, флегмона) воспалений.

Принципы ушивания в хирургической стоматологии и пародонтологии.

Необходимо использовать острые шовные ножницы. Для приподнимания нитей при расположении последних в бороздке или при плотном прижимании к тканям удобно пользоваться зондом для выявления отложений и кариеса (№23). Это позволит предотвратить повреждение тканей и избежать возникновения боли у пациента.

Пухлиноподібні утворення кісток обличчя.

Фіброзна дисплазія (хвороба Брайцева – Ліхтенштейна) у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету. Є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз остеогенезу і закінчуючи формуванням кістковоподібних структур.

Статистичні дані та класифікація пухлин кісток обличчя у дітей.

Відповідаючи на це запитання, слід підкреслити, що остеогенні пухлини частіше зустрічаються у дітей в віці 10-12 років, дуже рідко в молодшому. Серед первинних пухлин КІСТОК щелепно-лицевої ділянки остеобластокластоми складають 69 /о(з них 29 % розміщені центрально, 48% на периферії), остеома — 6%,остеоід-остеома — 0,5 %.

Ушивание надкостницы.

Ушивание с захватом надкостницы требует хороших мануальных навыков как при работе с лоскутом, так и с шовным материалом. При выполнении данной методики необходимо пользоваться маленькими иглами (Р-3), тонкими нитями (от 4-0 до 6-0) и соответствующим иглодержателем. Техника При наложении швов с захватом надкостницы используют 5 приемов (Chaiken, 1977)