Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Ортодонтичне лікування дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

Завданням ортодонта є цілеспрямована підготовка фрагментів зубних рядів до оперативних втручань, формування повноцінного жувального апарату в післяопераційному періоді, правильного прикусу. Спеціалізоване ортодонтичне лікування слід почати в перші часи життя дитини і спрямувати його на створення умов для повноцінного годування, яке наближається до природного.

З цією метою в перші часи життя дитини (бажано до першого годування) при наскрізних незрощеннях піднебіння готується преформований ортодонтичний апарат, суттєві переваги якого, порівняно з іншими відомими пристроями, полягають в:

1) нормалізації процесу годування;

2) запобіганні подальшого розвитку та посилення другорядних деформацій органів порожнини рота і носа;

3) акт смоктання і ковтання використовується з лікувальною метою для нормалізації положення верхньощелепних кісток, альвеолярного відростка, міжщелепної кістки та створення єдиної альвеолярної дуги (Т.В.Шарова, 1983).

З методикою виготовлення преформованого ортодонтичного апарату можна ознайомитись в методичних рекомендаціях "Організація спеціалізованої стоматологічної допомоги дітям з вродженим незрощенням губи та піднебіння в умовах пологового будинку", складених Т.В. ШаровоюіЄ.Ю.Сімановською. Після припасування та накладення апарату проводять перше годування дитини з пляшечки із соскою. Смоктальний рефлекс у цей період у немовляти високий, і воно швидко адаптується до такого способу годування.

При виготовленні обтуратора, йому надається вигляд знімної пластинки на верхню щелепу. В більшості випадків при використанні апарату можливе годування груддю, що позитивно впливає на загальний статус дитини, на розвиток функцій жувального апарату. При двосторонніх незрощеннях піднебіння ефективними являються апарати Мак-Нейла, які перешкоджають протрузії міжщелепної кістки. Після прорізування зубів преформований ортодонтичний апарат замінюється на пластинку, яка ізолює порожнину рота від порожнини носа і дозволяє попередити, а при необхідності усунути, деформацію альвеолярних відростків.

Фіксація апаратів в значній мірі залежить від точності одержаного відбитку. Найбільш доцільне застосування комбінованого відбитку (стене - сієласт), котрий дозволяє одержати точний відбиток рельєфу слизової оболонки, країв дефекту. Використання еластичних мас (стомальгін, еластик) при наявності дефекту твердого піднебіння небезпечне відривом відбиткової маси, яка потрапляє в дефект, тому всі маніпуляції повинні проводитись при вертикальному (з нахилом голови вперед) положенні дитини. При виготовленні апаратів бажано застосовувати безкольорові пластмаси гарячої полімеризації.

Система Orphus

Другие статьи

Вроджені незрощення губи.Етіологія.

Вроджені незрощення губи та піднебіння відносяться  до найбільш розповсюджених вад розвитку ЩЛД та становлять 13% (Tyan M.C., Miller K.K., 1978). Статистичні дослідження показали, що за останні 100 років ця вада стала зустрічатися частіше. Співвідношення кількості дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння до всіх новонароджених в Україні складає 1:600 – 1:700.

Остеобластокластома. Клініка, діагностика, методи лікування.

Остеобластокластома — пухлина, що походить з кісткової тканини. Напочатку розвитку пухлини скарг у дитини немає. Інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота (якщо вона знаходиться біля суглобу), з’являється біль при жуванні.

Вивих зубів. Неповний вивих зубів.

Вивих зубів — це зміщення зуба часткове чи повністю по відношенню до альвеоли та поряд розташованих зубів. Неповний вивих зубів. При цьому виді травми зуба може відбуватися зміна положення зуба в трьох направленнях по вертикалі (зміщення в бік оклюзійної площини, поворот навколо повздовжньої осі)

Нерезорбируемые мембраны. Часть 2.

1. Старайтесь обеспечить стерильность материала. 2. Выберите форму, которая наиболее оптимально закрывает дефект. 3. Придайте мембране нужную форму с помощью ножниц. Избегайте создания острых краев.

Статистика, особливості онкопедіатрії.

За рік на території України захворюваність злоякісними новоутвореннями становить 1000 дітей. Злоякісні пухлини щелепно-лицевої ділянки у дітей складають 10% всіх пухлин цієї локалізації. Вони розвиваються переважно в періоди швидкого росту обличчя — від З до 4 та від 7 до 11 років.

Схема лікування дітей з полікістомою щелепно-лицевої ділянки.

На першому етапі проводиться корекція білкового обміну відомими методами, за показаннями, особ>іиво у дітей до 1 року із лімфангіомами поширеної локалізації; показників червоної крові — при анеміях; дослідження системи згортання крові, виявлення коагулопатій.