Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Нейрофіброма, міома, рабдоміома.

Нейрофіброма розвивається з оболонок периферійнйх нервів.

Клітини пухлини мають нейроектодермальне походження. Виникнення и в області обличчя пов’язане з вадою розвитку трійчастого або лицевого нерву. Розташовується по відношенню до нерва: моноцентрично (в товщі нерва — один вузол); поліцентрично (в товщі нерва ряд вузлів з’єднаних між собою).

У дітей нейрофіброма локалізується частіше в товщі щоки, у підборідних отворів, на скроні та язиці. В початковій стадії пухлина болісна. Пальпаторно вона щільна, іноді м’яка, розмірами 1-10 см і більше. Дедалі нейрофіброма має вигляд м’яких вузлів на ніжці, що повільно збільшуються. Іноді розвивається величезна пласка пухлина, яка майже не підвищена над поверхнею або навпаки, має вигляд випуклих пагорбів, перетягнутих глибокими борознами.

Діагноз нейрофіброми у дітей встановлюють за клінічними ознаками: повільний ріст пухлини, розташування по ходу гілок трійчастого і лицевого нервів, щільно-еластичній консистенції, гладкій поверхні та больовому синдрому.

Лікування - хірургічне видалення пухлини в межах здорових тканин.
Міома (myoma, від грец. Myos - м’яз) була вперше описана у 1854 р. C.W. Weber. Розвивається із м’язової тканини - міобластів. У дітей зустрічається дуже рідко, в основному у малюків в ділянці язика і розвивається з поперековосмугастих м'язів, тому має назву — рабдоміома. Якщо пухлина походить з гладеньких м’язів, то вона зветься лейоміомою.

Рабдоміома - (rhabdomyoma; син; міобластоміома, пухлина Абрикосова, зернистоклітинна рабдоміома) щільної консистенції, відмежована від навколишніх тканин, нерідко інкапсульована, має невеликі розміри, неболюча. Зріз пухлини рожево-жовтого або жовто-сірого кольору, однорідної чи дольчасто-волокнистої структури.
Диференціювати рабдоміому у дітей треба з фібромою, ліпомою та дермоїдною кістою язика.

Лікування — хірургічне видалення пухлини в межах здорової тканини.

Система Orphus

Другие статьи

Повний вивих.

При цьому виді травми зуб втрачає всі зв'язки з альвеолою та м'якими тканинами (відбувається розрив тканин періодонту, циркулярної зв'язки) і набуває вільності. Частіше уражаються центральні різці верхньої щелепи.

Одонтогенні та неодонтогенні лімфаденіти щелепно-лицевої ділянки.

Слід пам’ятати, що гострий серозний лімфаденіт у дітей, особливо молодшого віку, дуже швидко (через 2-3 дні) переходить у гнійну форму.
Якщо серозне запалення не переходить у гнійний процес, то вузли зменшуються у розмірах, болючість їх зникає. Впродовж кількох тижнів (2-3) вони набувають свою звичайну форму та консистенцію.

Нейрофіброматоз, хвороба Реклінгаузена. Діагностика, методи лікування.

Діагностика нейрофіброматозу базується на скаргах, клінічних даних та даних рентгенографії. Усі рентгенознаки, що супроводжують хворобу Реклінгаузена можна поділити на три групи.

Нерезорбируемые мембраны. Часть 2.

1. Старайтесь обеспечить стерильность материала. 2. Выберите форму, которая наиболее оптимально закрывает дефект. 3. Придайте мембране нужную форму с помощью ножниц. Избегайте создания острых краев.

Методи та принципи операцій на губі.

Строки хірургічного втручання на губі визначають вид незрощення та загальний стан дитини. Одностороннє незрощення губи оперують з трьох місяців, двосторонні незрощення — з шести місяців; до одного року бажано провести хейлопластику.

Клінічна картина вроджених незрощень губи має характерні ознаки і не викликає труднощів при постановці діагнозу.

Скарги батьків на наявність косметичного дефекту тканин верхньої губи у дитини, неможливість ссати і, природно харчуватись. Односторонні ізольовані незрощеня верхньої губи виявляються у вигляді дефекту верхньої губи з одного чи іншого боку.