Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Нейрофіброма, міома, рабдоміома.

Нейрофіброма розвивається з оболонок периферійнйх нервів.

Клітини пухлини мають нейроектодермальне походження. Виникнення и в області обличчя пов’язане з вадою розвитку трійчастого або лицевого нерву. Розташовується по відношенню до нерва: моноцентрично (в товщі нерва — один вузол); поліцентрично (в товщі нерва ряд вузлів з’єднаних між собою).

У дітей нейрофіброма локалізується частіше в товщі щоки, у підборідних отворів, на скроні та язиці. В початковій стадії пухлина болісна. Пальпаторно вона щільна, іноді м’яка, розмірами 1-10 см і більше. Дедалі нейрофіброма має вигляд м’яких вузлів на ніжці, що повільно збільшуються. Іноді розвивається величезна пласка пухлина, яка майже не підвищена над поверхнею або навпаки, має вигляд випуклих пагорбів, перетягнутих глибокими борознами.

Діагноз нейрофіброми у дітей встановлюють за клінічними ознаками: повільний ріст пухлини, розташування по ходу гілок трійчастого і лицевого нервів, щільно-еластичній консистенції, гладкій поверхні та больовому синдрому.

Лікування - хірургічне видалення пухлини в межах здорових тканин.
Міома (myoma, від грец. Myos - м’яз) була вперше описана у 1854 р. C.W. Weber. Розвивається із м’язової тканини - міобластів. У дітей зустрічається дуже рідко, в основному у малюків в ділянці язика і розвивається з поперековосмугастих м'язів, тому має назву — рабдоміома. Якщо пухлина походить з гладеньких м’язів, то вона зветься лейоміомою.

Рабдоміома - (rhabdomyoma; син; міобластоміома, пухлина Абрикосова, зернистоклітинна рабдоміома) щільної консистенції, відмежована від навколишніх тканин, нерідко інкапсульована, має невеликі розміри, неболюча. Зріз пухлини рожево-жовтого або жовто-сірого кольору, однорідної чи дольчасто-волокнистої структури.
Диференціювати рабдоміому у дітей треба з фібромою, ліпомою та дермоїдною кістою язика.

Лікування — хірургічне видалення пухлини в межах здорової тканини.

Система Orphus

Другие статьи

Дефекты области рта.

Дефекты и деформация губ могут возникать вследствие случайной травмы, оперативного вмешательства (по поводу врожденного дефекта, новообразования,свежей травмы, воспаления), перенесенного специфического (сифилис, красная волчанка, сибирская язва и др.) и неспецифического (нома, карбункул, фурункул, флегмона) воспалений.

Техника швов в хирургии.

Восьмерка и простой узловой шов Ушивание начинают с вестибулярной стороны на 3-4 мм апикальнее верхушки сосочка, во избежание разрыва истонченных сосочков. Иглу сначала вводят с внешней стороны вестибулярного лоскута, а затем проходят с внешней эпителизованной по-верхности (восьмерка) или внутренней соединительнотканной (простой) поверхности язычного

Остеобластокластома. Клініка, діагностика, методи лікування.

Остеобластокластома — пухлина, що походить з кісткової тканини. Напочатку розвитку пухлини скарг у дитини немає. Інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота (якщо вона знаходиться біля суглобу), з’являється біль при жуванні.

Кісти щелеп. Лікування. Цистотомія.

Цистотомія — операція, яка проводиться у дітей значно частіше, ніж цистектомія і передбачає усунення внутрішньокістозного тиску, в наслідок чого спостерігається поступове сплощення та зменшення кістозної порожнини, аж до повного її зникнення.

Принципи та методи хірургічного лікування вроджених незрощень піднебіння.

Основним принципом щадячої ураностафілопластики є виключення найбільш травматичних етапів її — інтерламінарної остеотомії і мезофаринго-констрикції -використання лише ефективної ретротранспозиції м'якотканиних шарів піднебіння.

Виды узлов и способы их завязывания.

«Надежность шва заключается в способности узла и материала обеспечивать сопоставление тканей в период заживления» (Thacker et al., 1975). Несостоятельность шва обычно является результатом неадекватного завязывания узла, что приводит к соскальзыванию узла или его развязыванию. Поскольку прочность узла всегда меньше прочности материала, то при оказании