Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Міксома, ліпома.

Міксома (myxoma, від грец. туха — слиз, син. Myxoblastoma) - це пухлина, яка розвивається із сполучної тканини і утримує в собі багато слизу. Дуже рідко зустрічається у дітей, а якщо розвивається, то у віці 6-10 років. Має гладку поверхню, еластичну консистенцію, тонку фіброзну капсулу. На розтині пухлина має білий колір, іноді до сіро-червоного відтінку, на поверхні — слизова, прозора рідина. Диф. діагностика проводиться з пухлинами м’яких тканин. Лікування міксом оперативне — пухлина видаляється в межах здорових тканин, бо може переходити у злоякісну.

Ліпома (від грец. lipos - жир, син. жировик, ліпобластомія) — пухлина, яка походить із жирової диференційованої тканини, але має атипову будову та різної величини дольки жиру (жир у дітей білий, з віком стає жовтим). Ліпома зустрічається у віці 5—10 років. Локалізується частіше під слизовою оболонкою язика, щоки, губ, а також у м’яких тканинах обличчя. Росте повільно, має гладку поверхню, шкіра чи слизова оболонка над нею не змінені, м’яка на дотик, не болюча. Не має чітких меж, тому що оболонка пухлини дуже тонка. Ліпоми треба диференціювати з атеромою, міомою, фібромою, ретенційними кістами слинних залоз, дермоідами, іноді з атиповм перебігом нейрофіброматозу.

Лікування — хірургічне, яке передбачає видалення пухлини з оболонкою під загальним або місцевим знеболюванням (якщо дозволяє вік дитини, її стан та локалізація пухлини).

Система Orphus

Другие статьи

Узловой шов.Показания

Вертикальные разрезы.Область бугров и ретромолярная область.Методики костной регенерации с направленной тканевой регенерацией или без нее.Лоскут Видмана, открытый кюретаж, несмещенные лоскуты, апикально смещенный лоскут при необходимости достижения максимального интерпроксимального закрытия раны

Гемангіоми. Клініка, діагностика, методи лікування гемангіом.

Гемангіоми (від haema — кров, angion — судина) — доброякісні пухлини, які за даними Кондрашина Н.І. (1963), ГорбушиноїП.П. (1978), Дудко Д. В. (1980) від 70% до 80% зустрічаються на голові та шиї у дитячому віці. Існує багато теорій, які пояснюють походження гемангіом. Так, Вірхов пропонує фісуральну теорію, за якою гемангіоми

Статистика, класифікація пухлин м’яких тканин ЩЛД у дітей

Пухлини у дітей здебільше дизонтогенетичного походження, тобто виникають внаслідок порушення генетичних програм внутрішньоклітинного поділу або процесу розвитку і диференціації зародка. Переважають доброякісні сполучнотканинні пухлини м'яких тканин обличчя (головним чином судинні новоутворення), аза ними (зачастотою виявлення)

Опіки. Клініка, діагностика, методи лікування.

Опіки у дітей мають свою специфіку, яка пов'язана з анатомофізіологічними особливостями щелепно-лицевої ділянки та дитячого організму вцілому, психоемоційного стану дитини. Найбільш частими причинами опіків є контакт з гарячою рідиною, полум'ям та електричним струмом. Серед дітей опарення спостерігаються у 54%, а у дорослих в 13%.

Нейрофіброматоз, хвороба Реклінгаузена. Діагностика, методи лікування.

Діагностика нейрофіброматозу базується на скаргах, клінічних даних та даних рентгенографії. Усі рентгенознаки, що супроводжують хворобу Реклінгаузена можна поділити на три групи.

Вроджені кісти та нориці ЩЛД та шиї.

Клінічно кісти проявляються на другому п'ятиріччі життя дитини (23% хворих). Серединні нориці та кісти шиї є ембріональною дисплазією, яка зв’язана з незарощенням щитоязикової протоки, про що свідчить їх зв'язок з під язиковою кісткою та сліпим отвором язика, відповідність ходу повного серединної нориці топографії зачатку щитовидної залози.