Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Міксома, ліпома.

Міксома (myxoma, від грец. туха — слиз, син. Myxoblastoma) - це пухлина, яка розвивається із сполучної тканини і утримує в собі багато слизу. Дуже рідко зустрічається у дітей, а якщо розвивається, то у віці 6-10 років. Має гладку поверхню, еластичну консистенцію, тонку фіброзну капсулу. На розтині пухлина має білий колір, іноді до сіро-червоного відтінку, на поверхні — слизова, прозора рідина. Диф. діагностика проводиться з пухлинами м’яких тканин. Лікування міксом оперативне — пухлина видаляється в межах здорових тканин, бо може переходити у злоякісну.

Ліпома (від грец. lipos - жир, син. жировик, ліпобластомія) — пухлина, яка походить із жирової диференційованої тканини, але має атипову будову та різної величини дольки жиру (жир у дітей білий, з віком стає жовтим). Ліпома зустрічається у віці 5—10 років. Локалізується частіше під слизовою оболонкою язика, щоки, губ, а також у м’яких тканинах обличчя. Росте повільно, має гладку поверхню, шкіра чи слизова оболонка над нею не змінені, м’яка на дотик, не болюча. Не має чітких меж, тому що оболонка пухлини дуже тонка. Ліпоми треба диференціювати з атеромою, міомою, фібромою, ретенційними кістами слинних залоз, дермоідами, іноді з атиповм перебігом нейрофіброматозу.

Лікування — хірургічне, яке передбачає видалення пухлини з оболонкою під загальним або місцевим знеболюванням (якщо дозволяє вік дитини, її стан та локалізація пухлини).

Система Orphus

Другие статьи

Абсцесс. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области. Часть 2.

Границы области: верхняя — подбородочно-губная складка, нижняя — край тела нижней челюсти, боковые — вертикальные линии, проведенные вниз от углов рта. Об-ласть имеет послойную структуру. Кожа тонкая, у мужчин имеет волосяной покров, содержит потовые и сальные железы.

Актиномикоз. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Актиномикоз — хроническое специфическое воспалительное заболевание с поражением различных тканевых структур и органов, характеризующееся волнообразным длительным течением.

Клініка травм м'яких тканин обличчя та порожнини рота у дітей

Для ран м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки є свої особливості, які визначаються тим, що обличчя — це ділянка концентрації усіх органів відчуття (зору, слуху, нюху), яка близько розташована до ЦНС. Обличчя має велике -естетичне значення для людини, тому травмування його переноситься дуже важко.

Одонтогенні пухлини щелеп у дітей. Клінічні прояви амелобластом у дітей.

Класифікація одонтогенних пухлин щелеп За клініко-морфологічними проявами одонтогенні пухлини розподіляють на доброякісні (амелобластома, м'яка одонтома, одонтогенна фіброма) та злоякісні (одонтогенний рак, одонтогенна саркома).

Увеопаротит. Хронический сиаладенит и его формы заболевания.

Увеопаротит (увеопаротитная лихорадка, синдром Хеерфордта) представляет собой симптомокомплекс. Этиология неизвестна. Предполагают вирусное или туберкулезное происхождение. Клиническая картина. Наблюдаются безболезненное или малоболезненное двустороннее увеличение околоушной слюнной железы субфебрилитет

Дефекты и деформации губ, возникшие в результате хейлопластики по поводу врожденного несращения.

Дефекты верхней губы на почве несращения ее фрагментов сопровождаются нередко такими деформациями, которые НР всегда удается устранить во время хейлопластики; они могут выявиться сразу после операции или спустя некоторое время. Деформации верхней губы можно разделить на остаточные, вторичные и хирургические.