Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Фіброма, папілома.

До несудинних пухлин м'яких тканин у дітей відносять фіброму, папілому, нейрофіброму, міому, міксому, ліпому.

Фіброма — це пухлина із зрілої фіброзної сполучної тканини. В основному, локалізується в порожнині рота. Зустрічається у віці 7-15 років, дуже рідко в грудному. Утворюється в місцях прикусування (щоки, язика, губи). Має кулясту форму, відмежовану від сусідніх тканин, може бути на ніжці або мати широку основу. Росте дуже повільно.

Фіброма буває м”якою та твердою.

Тверда фіброма — фіброзна тканина + коллагенові волокна; м’яка фіброзна тканина -і- жирова тканина (фіброліпома). Фіброма вкрита незміненою блискучою рожевою слизовою оболонкою. На відміну від папіломи епітелій слизової над пухлиною не зроговіває, поверхня гладка. Фіброма безболісна, зміщується разом із слизовою оболонкою. При розташуванні на альвеолярному відростку у немовлят пухлину диференцюють від міобластоми, фіброматоза щелеп і епітеліоми.

Лікування — видалення пухлини в межах здорових тканин.

Папілома — доброякісна пухлина, яка розвивається з багатошарового епітелію. Частіше спостерігається в 7-12 років переважно у дівчат. Локалізується на щоці, слизовій оболонці альвеолярного відростку (рідко на нижній і верхній губах), іноді — в зоні кута рота, твердого і м’якого піднебіння. Пухлина має ніжку, розміром від 0,2 до 2 см. Слизова оболонка над папіломою не змінена в кольорі, консистенція її м’яка, еластична (на обличчі щільна). На поверхні пухлини може з’являтися виразка, також вона може ущільнюватися і починати кровоточити. У дітей папілома має більш м’яку консистенцію, незначне зроговіння з’являється рідко. Диференціюють папіломи при локалізації на альвеолярному відростку від гінгівальних кіст (“залози Серра”), від фіброми.

Лікування — видалення пухлин разом із підслизовим шаром.

Система Orphus

Другие статьи

Перелом коронки зуба.

Розрізняють відлом емалі, відлом коронки у межах дентину, відлом усієї коронки.
При відломі емалі зуба скарги тільки на наявність дефекту зуба, пульпа частіше не уражається.

Нерезорбируемые мембраны. Часть 2.

1. Старайтесь обеспечить стерильность материала. 2. Выберите форму, которая наиболее оптимально закрывает дефект. 3. Придайте мембране нужную форму с помощью ножниц. Избегайте создания острых краев.

Методи та принципи операцій на губі.

Строки хірургічного втручання на губі визначають вид незрощення та загальний стан дитини. Одностороннє незрощення губи оперують з трьох місяців, двосторонні незрощення — з шести місяців; до одного року бажано провести хейлопластику.

Ультразвуковой силовой генератор создан, чтобы заменить все вращающиеся инструменты?

Основное, за что критикуют уль­тразвуковую хирургию, это то, что она требует больше времени. В ре­зультате, при удлинении времени хирургических операций снижает­ся ежедневная «пропускная способ­ность».

Ультразвуковая хирургия. УЗ-хирургия: что это такое и для чего она нужна?

Новые возможности ультразвуковых аппаратов позволяют избежать применения боров в хирургии ротовой полости.После долгих безуспешных попы­ток наладить продуктивный кон­такт с немногочисленными

Переломи щелеп. Клініка, діагностика, методи лікування.

Переломи щелеп у дітей зустрічаються рідко і становлять за даними різних авторів від 2,6% —1,5% —1%. Частіше цей вид травми відбувається в 10—12 років. Така статистика обумовлена анатомо-фізіологічними особливостями будови щелеп в дитячому віці (більш еластична кістка, потовщена окістя, наявність зон росту, зачатків постійних та тимчасових зубів