Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Фіброма, папілома.

До несудинних пухлин м'яких тканин у дітей відносять фіброму, папілому, нейрофіброму, міому, міксому, ліпому.

Фіброма — це пухлина із зрілої фіброзної сполучної тканини. В основному, локалізується в порожнині рота. Зустрічається у віці 7-15 років, дуже рідко в грудному. Утворюється в місцях прикусування (щоки, язика, губи). Має кулясту форму, відмежовану від сусідніх тканин, може бути на ніжці або мати широку основу. Росте дуже повільно.

Фіброма буває м”якою та твердою.

Тверда фіброма — фіброзна тканина + коллагенові волокна; м’яка фіброзна тканина -і- жирова тканина (фіброліпома). Фіброма вкрита незміненою блискучою рожевою слизовою оболонкою. На відміну від папіломи епітелій слизової над пухлиною не зроговіває, поверхня гладка. Фіброма безболісна, зміщується разом із слизовою оболонкою. При розташуванні на альвеолярному відростку у немовлят пухлину диференцюють від міобластоми, фіброматоза щелеп і епітеліоми.

Лікування — видалення пухлини в межах здорових тканин.

Папілома — доброякісна пухлина, яка розвивається з багатошарового епітелію. Частіше спостерігається в 7-12 років переважно у дівчат. Локалізується на щоці, слизовій оболонці альвеолярного відростку (рідко на нижній і верхній губах), іноді — в зоні кута рота, твердого і м’якого піднебіння. Пухлина має ніжку, розміром від 0,2 до 2 см. Слизова оболонка над папіломою не змінена в кольорі, консистенція її м’яка, еластична (на обличчі щільна). На поверхні пухлини може з’являтися виразка, також вона може ущільнюватися і починати кровоточити. У дітей папілома має більш м’яку консистенцію, незначне зроговіння з’являється рідко. Диференціюють папіломи при локалізації на альвеолярному відростку від гінгівальних кіст (“залози Серра”), від фіброми.

Лікування — видалення пухлин разом із підслизовим шаром.

Система Orphus

Другие статьи

Електроопіки.

Електроопіки складають 7 % серед опіків обличчя у дітей. Електроопіки у дітей частіше обмежені по площин], але дуже глибокі. Це пов'язано з тим, що, як правило, вони виникають внаслідок введення в порожнину рота електричних дротів.

Капілярна, кавернозна та мішана гемангіома.

Капілярна гемангіома розташовується частіше в щічній та очній ділянках, рідко — в інших ділянках обличчя та задньої поверхні шиї. На вигляд — багрова пласка пляма з чіткими межами. Забарвлення новоутворення різко блідне, при натисканні іноді зникає (так званний симптом спустошення та наповнення).

Клінічний перебіг анкілозів СНЩС у дітей. Односторонні анкілози СНЩС.

Скарги дітей на зміну конфігурації обличчя, різко обмежене відкривання рота та неможливість нормального прийому їжі, порушення прикусу, іноді хропіння під час сну.В результаті збору анамнезу захворювання виявляється травма , перенесена під час пологів або в старшому віці ;отит або паротит; інфекційні захворювання.

Принципы ушивания в хирургической стоматологии и пародонтологии.

Необходимо использовать острые шовные ножницы. Для приподнимания нитей при расположении последних в бороздке или при плотном прижимании к тканям удобно пользоваться зондом для выявления отложений и кариеса (№23). Это позволит предотвратить повреждение тканей и избежать возникновения боли у пациента.

Гемангіоми. Клініка, діагностика, методи лікування гемангіом.

Гемангіоми (від haema — кров, angion — судина) — доброякісні пухлини, які за даними Кондрашина Н.І. (1963), ГорбушиноїП.П. (1978), Дудко Д. В. (1980) від 70% до 80% зустрічаються на голові та шиї у дитячому віці. Існує багато теорій, які пояснюють походження гемангіом. Так, Вірхов пропонує фісуральну теорію, за якою гемангіоми

Підготовка дитини з вродженим незрощенням піднебіння до операції ураностафлопластики.

При плануванні ураностафілопластики під ендоназальним інтубаційним наркозом необхідно провести наступні дослідження: