Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Методи лікування больової дисфункції (БД) СНЩС.

Лікування повинно бути комплексним, впливати на психоемоційний стан, на м'язи, суглоб, зуби та інші органи пацієнта з урахуванням стадії і особливості течії хвороби. Для зняття почуття утомленості і болісного спазму жувальних м'язів пацієнту рекомендують позбутися шкідливих звичок, систематично проводити лікувальну фізкультуру, масаж жувальних м'язів, різноманітні теплові процедурну вигляді гарячих вологих компресів з наступним широким відкриванням рота, використовувати фізіотерапію, електричну стимуляцію, ультразвук та інші методи.

В тих випадках, коли у пацієнта відмічається тенденція до спонтанного покращання, можна скористатися рядом простих, але корисних порад. Насамперед, пацієнту слід зменшити навантаження і об'єм рухів нижньої щелепи, призначити прийом м'якої їжі, що не потребує для своєї обробки великого навантаження з боку жувальних м'язів. Таким чином, створюють спокій для жувальних м'язів, зв'язок, капсули і інших елементи СНЩС. Одночасно необхідно провести санацію порожнини рота, насамперед ліквідувати дефект зубних рядів.

Для зняття болю, регулювання стану психіки і тонусу жувальних м'язів призначають різні фармакологічні засоби, насамперед, транквілізатори, аналгетики, міорелаксанти та інші медикаменти. При явищах бруксизма, вираженому спазмі жувальних м'язів і обмеженої рухомості нижньої щелепи рекомендують вживати еленіум. При ураженнях СНЩС із супутнім спазмом жувальних м'язів, при неврозах і психоневротичних станах, які супроводжуються збудженням, тривогою, страхом, роздратованістю, порушенням сну, призначають сапротам або скутаміл.

З метою ліквідування болю призначають 2—3 рази на день різні знеболюючі засоби, індометацин (метіндол) по 0,25, бруфен, інобруфен, діклофенак, анальгін та інші препарати. Для ліквідування сильного болю і різкого обмеження рухомості нижньої щелепи рекомендують вводити в кожну легкодоступну триггерну точку або триггерну зону жувального або скроневого м'язів, слабий (0,25-0,5%) розчин новокаїну (1—2 мл). Для виключення багаторазового введення розчину анестетика в кожну болючу ділянку м'яза, а іноді і з метою диференціальної діагностики проводять блокаду рухових гілок трійчастого нерву підскроневого гребка по П.М.Єгорову — (4—6 блокад по 1—2 мл 0,25—0,5% розчин новокаїну) ,з інтервалом 2—3 доби в комплексі з призначенням міорелаксантів, седативних препаратів.

Система Orphus

Другие статьи

Нерезорбируемые мембраны. Часть 1.

В настоящее время единственным нерезорбируемым материалом для НТР является расширенный политетрафторэтилен (ПТФЭ), который производит фирма W.L. Gore & Associates. Он представляет собой биосовместимый пористый материал, состоящий из двух уникальных микропористых слоев. Один из них представляет собой открытую микроструктуру в области

Остеобластокластома. Таблиця.

На початку розвитку скарг Немає; інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота, якщо знаходиться біля суглобу, біль при жуванні

Лимфаденит. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Лимфаденит - воспаление лимфатического узла. Наибольшая заболеваемость лимфаденитом шейно-лицевой локализации наблюдается среди детей в возрасте до 7 лет. По характеру течения различают острый, хронический и обострившийся хронический лимфаденит.

Вроджені незрощення піднебіння.

При вроджених незрощеннях піднебіння, крім наявності самого дефекту, батьки дитини відмічають потрапляння їжі у ніс під час годування, що викликає кашель, захлинання. У старшому віці дитина “гунявить”, не чітко вимовляє слова.

Класифікація пошкоджень твердих тканин ЩЛД у дітей.

Переломи кісток обличчя: Вилицевого комплексу: вилицева кістка; вилицева дуга (із зміщенням та без, з косметичними порушеннями, з функціональними порушеннями, з косметичними та функціональними порушеннями).

Тріщина зуба.

Клініка при тріщинах зубів дуже мізерна, скарг майже немає. Інколи відмічається підвищена чутливість до солодкого та кислого. При тріщині через усі тканини зуба можливий розвиток пульпіту. При останньому виді ускладнення проводиться ендодонтичне лікування.