Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Методи лікування больової дисфункції (БД) СНЩС.

Лікування повинно бути комплексним, впливати на психоемоційний стан, на м'язи, суглоб, зуби та інші органи пацієнта з урахуванням стадії і особливості течії хвороби. Для зняття почуття утомленості і болісного спазму жувальних м'язів пацієнту рекомендують позбутися шкідливих звичок, систематично проводити лікувальну фізкультуру, масаж жувальних м'язів, різноманітні теплові процедурну вигляді гарячих вологих компресів з наступним широким відкриванням рота, використовувати фізіотерапію, електричну стимуляцію, ультразвук та інші методи.

В тих випадках, коли у пацієнта відмічається тенденція до спонтанного покращання, можна скористатися рядом простих, але корисних порад. Насамперед, пацієнту слід зменшити навантаження і об'єм рухів нижньої щелепи, призначити прийом м'якої їжі, що не потребує для своєї обробки великого навантаження з боку жувальних м'язів. Таким чином, створюють спокій для жувальних м'язів, зв'язок, капсули і інших елементи СНЩС. Одночасно необхідно провести санацію порожнини рота, насамперед ліквідувати дефект зубних рядів.

Для зняття болю, регулювання стану психіки і тонусу жувальних м'язів призначають різні фармакологічні засоби, насамперед, транквілізатори, аналгетики, міорелаксанти та інші медикаменти. При явищах бруксизма, вираженому спазмі жувальних м'язів і обмеженої рухомості нижньої щелепи рекомендують вживати еленіум. При ураженнях СНЩС із супутнім спазмом жувальних м'язів, при неврозах і психоневротичних станах, які супроводжуються збудженням, тривогою, страхом, роздратованістю, порушенням сну, призначають сапротам або скутаміл.

З метою ліквідування болю призначають 2—3 рази на день різні знеболюючі засоби, індометацин (метіндол) по 0,25, бруфен, інобруфен, діклофенак, анальгін та інші препарати. Для ліквідування сильного болю і різкого обмеження рухомості нижньої щелепи рекомендують вводити в кожну легкодоступну триггерну точку або триггерну зону жувального або скроневого м'язів, слабий (0,25-0,5%) розчин новокаїну (1—2 мл). Для виключення багаторазового введення розчину анестетика в кожну болючу ділянку м'яза, а іноді і з метою диференціальної діагностики проводять блокаду рухових гілок трійчастого нерву підскроневого гребка по П.М.Єгорову — (4—6 блокад по 1—2 мл 0,25—0,5% розчин новокаїну) ,з інтервалом 2—3 доби в комплексі з призначенням міорелаксантів, седативних препаратів.

Система Orphus

Другие статьи

Клініка травм м'яких тканин обличчя та порожнини рота у дітей

Для ран м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки є свої особливості, які визначаються тим, що обличчя — це ділянка концентрації усіх органів відчуття (зору, слуху, нюху), яка близько розташована до ЦНС. Обличчя має велике -естетичне значення для людини, тому травмування його переноситься дуже важко.

Кісти щелеп. Лікування. Цистотомія.

Цистотомія — операція, яка проводиться у дітей значно частіше, ніж цистектомія і передбачає усунення внутрішньокістозного тиску, в наслідок чого спостерігається поступове сплощення та зменшення кістозної порожнини, аж до повного її зникнення.

Пухлиноподібні утворення кісток обличчя.

Фіброзна дисплазія (хвороба Брайцева – Ліхтенштейна) у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету. Є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз остеогенезу і закінчуючи формуванням кістковоподібних структур.

Місцеве лікування опіків обличчя.

Обробка опікових ран на обличчі повинна бути мінімально травматичною, максимально щадящя раньову поверхню. Перед обробкою та перев'язкою, особливо у дітей, проводять загальне знеболювання. Опікову поверхню обробляють антисептиком (етакрідину лактат, фурацилін, ротокан, хлоргексидин, діоксидин). Цілі пухирі не видаляють, напружені — надсікають у основи.

Участь ЛОР-спеціалістів в реабілітації дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

У більшості дітей із наскрізним вродженим незрощенням губи і піднебіння деформовано ніс у вигляді сплощення крил носа, розширення присінку носа. У 41% таких хворих відмічені скривлення носової перегородки або аномалії її розвитку.

Кісти під язикових слинних залоз.

Під язикові слинні залози посідають друге місце по кількості уражень кістозними процесами. Це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями: протоки залози вертикальні, короткі, їх буває до 12, розташовані під язиком, де залоза зазнає найбільшої травматизації особливо під час їжі.