Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Методи знезараження окремих об'єктів засобом.

3.2. Методи знезараження окремих об'єктів засобом. Дезінфекцію об’єктів здійснюють методом протирання, зрошення, занурення та замочування. Режими дезінфекції наведені в таблицях 2 – 7.

3.2.1. Всі поверхні приміщень, медичних приладів, обладнання, апаратури та інших об’єктів дезінфікують методом протирання серветкою або методом зрошення з наступним дотриманням дезінфекційної експозиції. Норма витрат засобу при протиранні – 80 мл/м2, при зрошенні – 50 мл/м2. Дезінфекцію поверхонь засобом АНІОСУРФ ПРЕМІУМ НПК також можна проводити методом «двох відер» за допомогою устаткування «Вермоп» (Німеччина) при витраті робочого розчину 15 мл/м2 поверхні, що піддається обробці, згідно технології прибирання і дезінфекції «Вермоп» (Німеччина). Продезінфіковані поверхні змивати водою необов’язково. Обробку поверхонь у приміщеннях методом протирання можна проводити у присутності людей.

3.2.2. Дезінфекцію виробів медичного призначення здійснюють способом занурення їх у робочий розчин. Роз'ємні вироби дезінфікують у розібраному вигляді. Канали та порожнини повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців або інших пристроїв. Вироби, що мають замкові частини, занурюють розкритими, попередньо зробивши ними у розчині кілька робочих рухів з метою кращого проникнення розчину у важкодоступні частини виробів у ділянці замка. Товщина шару розчину над інструментами повинна становити не менше 1 см. Після закінчення експозиції вироби медичного призначення промивають проточною питною водою: предмети з металу та скла – 3 хв., полімерних матеріалів – 5 хв., звертаючи особливу увагу на промивання каналів та порожнин. Інструменти висушують за допомогою чистих серветок з тканини (таблиця 6).

3.2.3. Суміщені процеси дезінфекції та достерилізаційного очищення виробів медичного призначення проводять робочими розчинами згідно даних Таблиці 6. Вироби замочують в робочому розчині засобу відразу після їх використання (не допускаючи підсушування). Роз'ємні вироби занурюють у розібраному вигляді. Канали та порожнини повністю заповнюють робочим розчином за допомогою шприців або інших пристроїв. Вироби, що мають замкові частини, занурюють розкритими, попередньо зробивши ними у розчині кілька робочих рухів з метою кращого проникнення розчину у важкодоступні частини виробів, зокрема у замкові частини. Товщина шару розчину над інструментами повинна становити не менше 1 см. По закінченні експозиції, протягом 0,5 хвилини миють кожний виріб у тому ж розчині, де здійснювалося замочування. Вироби із гуми та пластмаси миють за допомогою ватно- марльового тампону або тканинної серветки, канали – за допомогою шприца, інші вироби – за допомогою йоржа або щітки. Потім вироби обполіскують проточною питною водою протягом 3-5 хвилин, звертаючи особливу увагу на промивання каналів та порожнин, які промивають використовуючи шприц або електровідсмоктувач. Продезінфіковані та очищені таким чином вироби передають на стерилізацію. Контроль якості достерилізаційного очищення виробів медичного призначення здійснюють за допомогою якісних проб на наявність залишкової кількості крові відповідно до методик, що викладені в офіційних документах.

3.2.4. З’ємні комплектуючі наркозно-дихальної апаратури (дихальні шланги, маски, ендотрахеальні трубки, фільтри, корпуси зволожувача, збірники конденсату) після використання занурюють у робочий розчин дезінфектанту. Після знезараження вироби промивають проточною водою. Всі комплектуючі (за винятком ендотрахеальних трубок та фільтрів) промивають дистильованою водою, просушують у чистих умовах. Ендотрахеальні трубки та фільтри після дезінфекції відправляють на утилізацію.

3.2.5. Вироби лікувального протезування із синтетичних полімерних матеріалів (стоматологічні відтиски із альгінату, силікону, поліефірної смоли, зубопротезні заготовки, артикулятори тощо) дезінфікують способом занурення у робочий розчин засобу на встановлену експозицію з наступним промиванням проточною водою протягом 3 хв.

3.2.6. Технологічне обладнання дезінфікують методом протирання серветкою або зрошення, після закінчення експозиції промивають питною водою протягом 5-ти хв.

3.2.7. Столовий посуд звільняють від залишків їжі і повністю занурюють у робочий розчин засобу. Норма витрат становить 2 л на один комплект (чашка, глибока та мілка тарілки, чайна та столова ложки, виделка, ніж). Лабораторний посуд занурюють у ємності з робочим розчином засобу. Ємність закривають кришкою. Після закінчення експозиції посуд миють за допомогою щітки або серветки протягом 30 с (1 хв.) та обполіскують питною водою протягом 15-30 с. Предмети для миття посуду занурюють у робочий розчин засобу. Ємність для дезінфекції закривають кришкою. Після закінчення експозиції їх обполіскують проточною водою та висушують.

3.2.8. Дрібні іграшки повністю занурюють у ємність з робочим розчином засобу, запобігаючи їх спливанню; великі – протирають серветкою, що змочена розчином засобу або зрошують робочим розчином. Після завершення дезінфекції іграшки промивають проточною водою протягом 3 хв.

3.2.9. Предмети догляду за хворими зрошують або повністю занурюють у дезінфекційний розчин. Після закінчення експозиції їх промивають проточною водою.

3.2.10. Використані одноразові вироби медичного призначення (шприци, ендотрахеальні трубки, слиновідсмоктувачі тощо), медичні відходи з текстильних матеріалів (у тому числі перев’язувальний матеріал, ватні тампони, серветки, одноразова білизна тощо) занурюють у робочий розчин у місткості, які щільно закривають кришкою, запобігаючи їх спливанню. Після завершення дезінфекційної експозиції відправляють на утилізацію.

3.2.11. Поверхні санітарно-технічного обладнання зрошують або протирають серветкою, змоченою в робочому розчині засобу, або очищують йоржем чи щіткою, змоченою розчином. Продезінфіковані поверхні змивати водою необов’язково.

3.2.12. М’які меблі, килимове покриття для підлоги очищають за допомогою щітки, змоченої у розчині засобу. Гумові килимки протирають ганчір’ям, змоченим у розчині препарату, або повністю занурюють у розчин засобу.

3.2.13. Білизну замочують у робочому розчині засобу із розрахунку 4 л на 1 кг сухої білизни. Ємність для дезінфекції закривають кришкою. Після закінчення дезінфекції білизну перуть та прополіскують до зникнення піни.

3.2.14. Взуття для лазні дезінфікують, занурюючи його у розчин засобу. Шкіряне та інше взуття (внутрішню поверхню) протирають ганчір’ям, змоченими у розчині засобу; після витримки експозиції протирають водою та висушують. Обробку взуття проводять згідно з режимами для грибкових інфекцій.

3.2.15. Знезараження вентиляційних камер, систем кондиціювання повітря проводять аерозольним методом, розпилюючи 0,25% розчин засобу із генератора аерозолів, при розмірі аерозольних часток не менше 20 мкм. Норма витрати засобу 50 мл/м2, експозиція – 60 хвилин.

3.2.16. Знезараження повітря у приміщеннях в разі перепрофілювання лікувально-профілактичного закладу, у боксах лабораторій проводять аерозольним методом, розпилюючи 0,25% розчин засобу із генератора аерозолів, при розмірі аерозольних часток не менше 20 мкм. Норма витрат засобу 50 мл/м2, експозиція – 60 хвилин. Приміщення попередньо герметизують, ущільнюючи вікна та двері, виключають припливно-витяжну вентиляцію. Одночасно з дезінфекцією повітря у приміщеннях досягається і дезінфекція поверхонь. Після дезінфекції приміщення провітрюють протягом 15 хвилин.

3.2.17. Дезінфекцію санітарного транспорту для перевезення інфекційних хворих проводять згідно з режимами обробки відповідної інфекції. Профілактичну дезінфекцію санітарного та громадського транспорту проводять згідно з режимами, наведеними у таблиці 2.

3.2.18. Серветки та ганчір’я для прибирання занурюють у робочий розчин засобу, після дезінфекції обполіскують у воді. Інший прибиральний інвентар зрошують або протирають робочим розчином засобу.

3.2.19. Дезінфекцію об’єктів комунально-побутового обслуговування, на підприємствах громадського харчування і торгівлі, в перукарнях, побутових приміщеннях проводять за режимами бактеріальних (крім туберкульозу) інфекцій (таблиця 2); у лазнях, басейнах, спортивних комплексах – за режимами для грибкових інфекцій (таблиця 5), в пенітенціарних установах – за режимами таблиці 3. Генеральне прибирання в ЛПЗ, дитячих та інших закладах проводять за режимами таблиці 7.

3.2.20. Дезінфекцію поверхонь ванн для купання та чаші басейну проводять згідно з режимами, наведеними у таблиці 5. Продезінфіковані поверхні промивають проточною водою. Таблиця 2. Режими дезінфекції об’єктів розчинами АНІОСУРФ ПРЕМІУМ НПК при інфекціях бактеріальної (крім туберкульозу) етіології.

Таблиця 3. Режими дезінфекції об’єктів розчинами АНІОСУРФ ПРЕМІУМ НПК
при туберкульозі

Таблиця 4. Режими дезінфекції об’єктів розчинами АНІОСУРФ ПРЕМІУМ НПК при інфекціях вірусної етіології (включаючи вірусні гепатити А, В та С, герпес тип 1*, «свинячий грип» H1N1, адено-, ротавіруси, поліовірус тип 1та ін.)

* Герпес тип 1 – 0,05% (за препаратом) – 5 хв.

** У разі необхідності застосування експозиції 60 хв., концентрація залишається 0,1% (за препаратом).

*** «Свинячий грип» H1N1– 0,25% (за препаратом) – 5 хв.

****У разі необхідності застосування експозиції 60 хв., концентрація залишається 0,25% (за препаратом).

Система Orphus

Другие статьи

Пробы на качество предстерилизационной обработки инструментов.

а) С сернокислым бензидином: 0,025 г сернокислого бензндина растворяют в 5 мл 50% уксусной кислоты; перед исследованием добавляют 5 мл 3% перекиси водорода. 3 капли приготовленного раствора, наносят на изделие. Раствор готовят ежедневно.

Медицинский осмотр работников – важная составляющая национальной системы здравоохранения.

Законодательством Украины согласно международным требованиям (Директива Совета ЕЭС 89/391 от 12 июня 1989 г

Характеристика дезінфікуючих засобів. Похідні гуанідіну та композиційні препарати.

Похідні гуанідіну (Вітасепт, Гембар, ін.) - діючою речовиною препаратів цієї групи є складні органічні речовини типу хлорфенілдигуанідину, полідиетиленамінгуанідину

Инфекционный контроль в хирургии.

Если я оглянусь на кладбища, где сохранены зараженные в госпиталях, то не знаю,  чему больше удивляться: стоицизму ли хирургов, занимающихся еще изобретением новых операций, или доверию,  которым продолжают пользоваться госпитали у правительства и общества.

Стерилизация стоматологического инструментария: еще раз о защите здоровья пациентов и персонала.

В настоящее время при открытии новой и работе уже существующей клиники безусловным должно стать правило: «Все инструменты, пред­назначенные для хирургического вмешательства, прокалывающие кожу, контактирующие с кровью, должны быть подвергнуты дезин­фекции и стерилизации». Кроме того, обязательным должно стать проведение

Наказ № 584 від 16.12.93

Затвердити Правила зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах (далі - Правила), що додаються.Першому заступнику Головного державного інспектора України з контролю якості лікарських засобів