Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Методи обробки рук медичного персоналу. Європейський стандарт оброблення EN-1500.

Гігієна рук — загальний термін, що використовується для визначення таких процедур, як звичайне миття рук, гігієнічна дезінфекція рук та хірургічна дезінфекція рук.
Звичайне миття рук це миття рук за допомогою води та звичайного (не антисептичного) мила.

Гігієнічна дезінфекція рук проводиться з метою зменшення кількості патогенних мікроорганізмів на шкірі рук, застосовується у таких випадках:
- перед прямим контактом з пацієнтом;
- перед виконанням інвазійних процедур;
- до та після маніпуляцій з ранами і катетерами;
- до і після вдягання рукавичок;
- після контакту з біологічними рідинами організму чи після можливого
- мікробного осіменіння;
- перед процедурами пацієнтам з ослабленим імунітетом;
- перед обстеженням чистої ділянки після контакту з контамінованою
- ділянкою тіла тощо.

Є два способи гігієнічної дезінфекції рук: гігієнічне миття рук та оброблення (протирання) рук антисептиком.

Гігієнічне миття рук— це миття рук за допомогою води та мила або іншого мийного засобу, що містить антисептичний препарат. У результаті гігієнічного миття видаляється більша частина транзиторної мікрофлори, проте навіть при рутинному митті деякі ділянки шкіри (внутрішні поверхні, кінчики пальців) залишаються контамінованими.

Оброблення рук антисептиком частіше застосовується на практиці і за результатами лабораторних досліджень є більш ефективним. Руки протирають достатньою кількістю антисептичного засобу без додавання до нього води до початку та під час процедури (найчастіше це препарат на основі комбінації спиртів з різноманітними антисептичними добавками), щоб шкіра залишалась вологою протягом І необхідного часу експозиції (від 30 до 60 с — залежно від рекомендацій виробника).

Найбільш ретельно при цьому потрібно обробляти нігті та кінчики пальців.
Гігієнічне оброблення рук (з використанням антисептика) після виконання медичних маніпуляцій повинно проводитись перед миттям, а не навпаки, щоб уникнути контамінації навколишніх поверхонь виливанням забрудненої води. Під час догляду за пацієнтами з інфекціями, викликаними спороутворюючими бактеріями (наприклад, Clostridium difficile), використання тільки антисептичних засобів без попереднього миття рук не забезпечить надійної деконтамінації у зв'язку з тим, що вони не мають спороцидної активності. У таких випадках, а також якщо шкіру необхідно очистити від видимих забруднень (у тому числі органічного походження), попереднє гігієнічне миття рук є обов'язковим заходом перед обробленням рук антисептиком.

Важливою умовою ефективності гігієнічного оброблення рук є дотримання таких правил:
- при проведенні гігієнічної дезінфекції рук шляхом протирання спиртовим антисептиком необхідно нанести засіб на долоню однієї руки та розтирати по всій поверхні кистей та пальців обох рук до їх повного висихання;
- при митті рук їх спочатку треба змочити водою, потім нанести необхідну кількість засобу і ретельно протирати руки щонайменше протягом 15 с, щоб обробити всю поверхню кистей та пальців; потім вимити руки водою та ретельно висушити їх з допомогою одноразового рушника, який використати для закриття крана;
- доцільно користуватися невеликими кусками мила та застосовувати підставки у вигляді решіток для його швидшого висихання;
- не рекомендується використовувати багаторазові рушники з тканин.

Хірургічна дезінфекція рук — це оброблення рук перед оперативним втручанням, що забезпечує видалення транзиторної та зменшення кількості резидентної мікрофлори рук.

Хірургічна дезінфекція рук може виконуватись з використанням спеціальних антисептичних рецептур під час хірургічного миття. Такий спосіб застосовується вже протягом тривалого часу, а використовувані рецептури давно відомі. Це такі, як обробка хлоргексидином біглюконатом (Гібітаном), рецептурою С-4 (Первомур) тощо. Зазначені антисептичні рецептури досить агресивні щодо шкіри, особливо враховуючи частоту застосування їх медичним персоналом, який бере участь в оперативних втручаннях. Крім того, до механічних ушкоджень шкіри, появи мікротравм призводить і використання під час хірургічного миття спеціальних щіток із застосуванням згаданих вище антисептичних рецептур.

Перспективним на сьогодні є використання з метою хірургічної дезінфекції рук антисептичних засобів, виготовлених на основі комбінації спиртів з іншими антимікробними добавками. Такі препарати характеризуються швидким впливом згубної дії на мікрофлору, високими антимікробними властивостями. Для хірургічної дезінфекції рук можуть використовуватись ті ж самі препарати, що і для гігієнічної дезінфекції, при цьому різниця полягає у збільшенні кількості антисептика на одну обробку (від 6-10 мл — додатково обробленню підлягають зап'ястя і передпліччя) та подовженні часу експозиції до п'яти хвилин, залежно від рекомендацій виробника. Щітками під час оброблення користуватися не обов'язково.

З метою зменшення кількості мікроорганізмів, що розмножуються на шкірі рук під рукавичками, досить ефективним є застосування антисептиків зі складовими, що забезпечують пролонговану у часі антимікробну дію. Зменшення кількості резидентних бактерій шкіри рук у членів хірургічної бригади протягом операції зменшує ризик потрапляння бактерій на ділянку операційного поля у випадках проколювання або розривання рукавичок під час оперативних втручань.

Для ефективного проведення хірургічної дезінфекції рук необхідно суворо дотримуватись таких правил:
- перед хірургічною дезінфекцією потрібно зняти обручки, персні, годинники та браслети;
- руки мити водою з милом, бажано рідким (використання антисептичного мила не обов'язкове);
- ретельно просушити за допомогою стерильних серветок (перед початком оброблення антисептиком шкіра повинна бути абсолютно сухою, бо втирання антисептика в зволожену шкіру призводить до його розведення, зниження ефективної концентрації та як наслідок — до неможливості досягнення бажаного результату);
- під час оброблення ділянки шкіри повинні залишатися зволоженими антисептиком, при цьому препарат наноситься на руки порціями по 3-5 мл;
- повністю висушити шкіру перед одяганням стерильних рукавичок з метою попередження інтенсивного розмноження мікроорганізмів, що може відбуватися у вологому шарі.
Втирання антисептика в шкіру рук проводиться за схемою, зображеною на рисунку.

Європейський стандарт оброблення EN-1500


Система Orphus

Другие статьи

Перевірка технічної готовності лікувально-профілактичного закладу.

Безперечно, основою забезпечення професійної безпеки медичних працівників є справна матеріально-технічна база та повна технічна готовність ЛПЗ до надання медичних послуг населенню. Зауважимо, що адміністрація ЛПЗ несе відповідальність за забезпечення необхідної кількості засобів, потрібних для створення безпечних умов роботи,

Информационный лист по Биодентину.

Механические свойства Biodentine схожи со свойствами натурального дентина, Biodentine может заменять дентин в коронке зуба и корне без предварительных обработок минеральных тканей.

Перевірка знань працівників та відповідної документації лікувально-профілактичного закладу.

Перевірка знань працівників лікувально-профілактичного закладу Медичні працівники обов’язково мають бути проінформовані про алгоритм дій на випадок аварійної ситуації — правила оброблення на випадок контакту, куди та коли звертатися, які препарати приймати, де саме вони зберігаються. Зауважимо, що знання та уважність медичного працівника

Эффективная дезинфекция оттисков.

Всем известно, что при изготовлении зубных протезов возможен перенос инфекции от пациента врачу и ассистенту, находящимся в непосредственном контакте с ним во время приема. Но нельзя недооценивать и другие пути инфицирования, возможно, не такие очевидные, но не менее актуальные.

Антисептична обробка рук медичного персоналу.

Відомо, що шкіра людини виконує ряд надзвичайно важливих функцій, однією з яких є захист від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища. Шкіра, а особливо шкіра рук, постійно заселена мікроорганізмами. Інтактна (неушкоджена) шкіра людини, навіть старанно вимита, колонізована мікроорганізмами, які можуть бути різними

Інструкція про збір, знезараження, зберігання і здачу використаних медичних виробів одноразового застосування із пластичних мас.

Після промивання використані медичні вироби або їх складові частини збираються відповідальною особою та складаються у встановленому місці.