Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Методи діагностики злоякісних новоутворень м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

1) ретельний збір анамнезу хвороби та життя дитини;
2) огляд (колір, стан тканин, лімфатичних вузлів, розміри пухлини, її локалізація, консистенція, наявність виразок);
3) комп'ютерна томографія;
4) радіоізотопне дослідження;
5) пункційна або інцізійна біопсія;
6) проба Кавецького та Говалло.

Необхідно відмітити, що патологічне дослідження тканин, одержаних при пункції в дитячому віці, далеко не завжди дає можливість визначити вид пухлини та ступінь її злоякісності (особливо це стосується кісткових тканин). Ось чому більш інформативною є інцізійна (відкрита) біопсія.

Однак, слід пам'ятати принципи, які застосовуються при виборі місця, де беруть матеріал для біопсії:

1) по можливості пухлинний матеріал необхідно брати на межі із здоровою тканиною, щоб патологоанатом міг визначити гістологічний зв'язок з навколишніми тканинами та характер росту новоутворення;

2) не слід вибирати для гістологічного дослідження ділянки пухлини з різко вираженими вторинними змінами або склеротичного характеру тканини;

3) після взяття матеріалу для біопсії його необхідно відразу занурювати до фіксатору (нейтральний 10 % розчин формаліну), бо в тканинах дитячого організму міститься більша кількість вологи, ніж у дорослих, вони ніжні, легко травмуються та мають схильність до підсихання і загнивання;

4) в документі, який супроводжує матеріал біопсії повинні бути загальноприйняті анкетні дані, а також короткі, але важливі дані про перебіг даного захворювання та проведене раніше лікування.

Інцізійна біопсія — це серйозна операція, для виконання якої слід забезпечити адекватне знеболення, обережно поводитися з пухлиною, взяти достатню кількість тканин.

При гістологічній діагностиці необхідно враховувати більш високу проліферативну активність клітинних елементів організму, який росте, а також те, що ряд доброякісних пухлин у дітей має підвищену біологічну активність (десмопластична фіброма, проліферуюча фіброзна дисплазія). Тому останні іноді можуть випадково сприйнятись як злоякісні. Труднощі в гістологічній діагностиці можуть виникати в наслідок мінливості гістологічної структури пухлини під впливом супутнього запалення та попереднього лікування (променева терапія, фізіотерапія, оперативне втручання). У всіх випадках для підтвердження діагнозу та визначення гістологічної структури пухлини необхідно проводити біопсію для гістологічного дослідження.

Система Orphus

Другие статьи

Непрерывные швы в хирургической стоматологии.

Позволяет лоскуту выдерживать большую нагрузку и обеспечивает лучшее распределение нагрузки на лоскут. Недостатки Основным недостатком непрерывных швов является то, что при разрыве нити лоскут может стать подвиж-ным или шов разойдется вокруг нескольких зубов.

Аденофлегмона. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Аденофлегмона — разлитое гнойное воспаление клетчатки, возникающее в результате распространения инфекции по протяжению из пораженного лимфатического узла. Неодонтогенная аденофлегмона характеризуется локализацией входных ворот для инфекции в области кожного покрова головы

Обгрунтування ранніх строків хірургічного втручання на піднебінні

В останнє двадцятиріччя відзначена явна тенденція вітчизняних та закордонних хірургів проводити оперативні втручання на піднебінні в більш ранні строки — з 2-3 років.

Пухлиноподібні новоутворення кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей. Кісти щелеп. Класифікація.

До групи пухлиноподібних новоутворень віднесені одонтогенні кісти щелеп {радикулярні, фолікулярні, первинні одонтогенні кісти), тверда одонтома, цементома, негігантоклітинний епулід.

Флегмона челюстно-лицевой области. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области. Часть 1.

Флегмона челюстно-лицевой области. Флегмона. Разлитой гнойный или гнойно-воспалительный процесс, имеющий тенденцию к распространению по клетчатке с поражением новых анатомических структур.

Остеобластокластома. Клініка, діагностика, методи лікування.

Остеобластокластома — пухлина, що походить з кісткової тканини. Напочатку розвитку пухлини скарг у дитини немає. Інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота (якщо вона знаходиться біля суглобу), з’являється біль при жуванні.