Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Логопедична допомога дітям з вродженими незрощеннями піднебіння.

Мета передопераційних занять логопеда з дітьми — не допускати утворення компенсаторних патологічних навичок. Необхідно також підготувати піднебінну завісу до піднебінно-глоткового змикання після операції, закріпити м'язові тканини глотки, піднебіння.

Шляхом вправ артикуляційного апарату необхідно активізувати рухи губ, язика, перемістити язик в порожнині рота вперед, відпустити його корінь, закріпити кінчик, запобігти "ключичному" типу дихання і виробити направлену повітряну течію. Необхідно попередити переміщення артикуляційних зон до кореня язика. В тому ж періоді необхідно працювати над розвитком фонемослуху, сприйманням мови.

Заняття необхідно починати як можна раніше - з 2-3 років. Тривалість заняття визначається індивідуально. Достатній доопераційний період занять з логопедом скорочує строки виправлення мови в післяопераційному періоді. Заняття необхідно проводити кожен день кілька разів на день по 2,5 хвилини перед дзеркалом, за допомогою батьків.

Система Orphus

Другие статьи

Клініка, діагностика, методи лікування фіброзної дисплазії (хвороба Брайцева — Ліхтенштейна).

Фіброзна дисплазія у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету, є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз утворення кістки у вигляді осередків розмноження остеокластів і остеобластів

Лікування хворих з злоякісними новоутвореннями. Частина 1.

Лікування хворих з злоякісними новоутвореннями повинно проводитися в лікувальних закладах, які мають необхідних фахівців та необхідні умови: апарати для променевої терапії, кріодеструкції, хіміотерапевтичні препарати, тобто в обласних онкодиспансерах та онкоінститутах.

Післяопераційне ведення хворих, які перенесли операцію на губі.

У ранньому післяопераційному періоді особливу увагу слід приділити налагодженню ритмічного та вільного дихання у дитини. Особливо це стосується тих випадків, коли хейлопластика проводилась при широких одно- та двосторонніх незрощеннях.

Капілярна, кавернозна та мішана гемангіома.

Капілярна гемангіома розташовується частіше в щічній та очній ділянках, рідко — в інших ділянках обличчя та задньої поверхні шиї. На вигляд — багрова пласка пляма з чіткими межами. Забарвлення новоутворення різко блідне, при натисканні іноді зникає (так званний симптом спустошення та наповнення).

Тріщина зуба.

Клініка при тріщинах зубів дуже мізерна, скарг майже немає. Інколи відмічається підвищена чутливість до солодкого та кислого. При тріщині через усі тканини зуба можливий розвиток пульпіту. При останньому виді ускладнення проводиться ендодонтичне лікування.

Етіологія больової дисфункції (БД) СНЩС. Клініка БД СНЩС.

У дітей БД СНЩС зустрічається дуже рідко і, в основному, у віці 12-14 років. При закушуванні губи, язика, стисканні щелеп та інших змін прикусу, вадах зубних рядів, травмах обличчя, нерозпізнаних, або не повністю репонованих переломах різних відділів нижньої щелепи, вилицевої кістки, створюються несприятливі умови для нефізіологічної напруги