Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Комбінована травма характеризується сполученням декількох видів травм.

Розрізняють:
1. Зміщення зуба у двох чи декількох направленнях при вивисі;
2. Неповний вивих з переломом коронки;
3. Неповний вивих з переломом кореня;
4. Впроваджений вивих з переломом коронки;
5. Впроваджений вивих з переломом кореня;
6. Повний вивих з переломом коронки.

Лікування  залежіть від типу травми.
Перелом кореня зуба може бути косим, повздовжнім, осколковим та комбінованим на різних рівнях висоти кореня. Клініка при переломах зуба бідна, може бути позитивною перкусія, біль при натискуванні на зуб, виявляється незначна рухливість (в залежності від рівня перелому).

Частіше перелом кореня відбувається у постійних зубах фронтальної групи. Клініка залежить від висоти перелома кореня, наявності зміщення уламків, ураження пульпи. Остаточний діагноз встановлюється після проведення прицільної рентгенографії зуба та визначення лінії перелому.

При переломі кореня тимчасового зуба без зміщення уламків, останній фіксують шиною-каппою на 3—4 тижні. Після цього протягом 6 міс провадять ЕОД зуба для визначення стану пульпи. Якщо відбувся перелом кореня тимчасового зуба із зміщенням, то він підлягає видаленню. Переломи коренів тимчасових зубів зустрічаються дуже рідко, це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями будови, як самого зуба, так і альвеолярного паростка.

При переломі верхівки кореня, верхівка підлягає видаленню, після затихання запальних явищ навколо та пломбування каналу на всьому протязі.

Якщо перелом кореня відбувся в середній частині його, то при загибелі пульпи канал пломбують та виготовляють штифтовий зуб, за винятком коренів, які ще ростуть. В тих випадках, коли пульпа залишається живою, то створюють спокій зубу, виключивши його з акту жування, і протягом наступних 6 місяців контролюють ЕОД зуба.

Система Orphus

Другие статьи

Вроджені кісти та нориці ЩЛД та шиї.

Клінічно кісти проявляються на другому п'ятиріччі життя дитини (23% хворих). Серединні нориці та кісти шиї є ембріональною дисплазією, яка зв’язана з незарощенням щитоязикової протоки, про що свідчить їх зв'язок з під язиковою кісткою та сліпим отвором язика, відповідність ходу повного серединної нориці топографії зачатку щитовидної залози.

Класифікація вродженних незрощень верхньої губи.

Розрізняють наступні види вроджених незрощень губи:

Пухлиноподібні новоутворення кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей. Кісти щелеп. Клінічна картина.

На початку формування радикулярних чи фолікулярних кіст скарги дитини відсутні, лише коли з'являється деформація щелепи, хворий вказує на цей. У випадках нагноєння кіст, скарги відповідають ознакам запального процесу (частіше гострого періоститу).

Флегмона челюстно-лицевой области. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области. Часть 2.

Флегмона околоушно-жевательной области. Границы области; передняя — передний край жевательной мышцы, задняя — линия, проведенная от сосцевидного отростка к углу нижней челюсти, верхняя — скуловая дуга и часть височной кости с наружным слуховым проходом

Електроопіки.

Електроопіки складають 7 % серед опіків обличчя у дітей. Електроопіки у дітей частіше обмежені по площин], але дуже глибокі. Це пов'язано з тим, що, як правило, вони виникають внаслідок введення в порожнину рота електричних дротів.

Характеристики идеального шовного материала.

Ни один современный материал не соответствует всем перечисленным критериям. Ближе всего к идеалу подошел викрил с покрытием (coated Vicryl). В таблице представлены различные шовные материалы, используемые в пародонтологии, - натуральные, синтетические, резорбируемые (разрушаются под действием энзимов или в результате гидролиза)