Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Клініка, діагностика, методи лікування фіброзної дисплазії (хвороба Брайцева — Ліхтенштейна).

Фіброзна дисплазія у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету, є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз утворення кістки у вигляді осередків розмноження остеокластів і остеобластів, та закінчуючи формуванням кісткових структур. Ця хвороба виявляється у ранньому дитинстві, прогресує до 16 років із подальшим згасанням процесу. За характером розростань поділяється на осередкову та дифузну форми. Може клінічно проявлятися у вигляді моноосального та поліосального ураження, синдрома Олбрайта та так званого обличчя “лева”. При осередковому або моноосальному ураженні кісток обличчя на ранніх стадіях хвороби скарг та клінічних проявів немає, аж доки не наступає деформація тієї чи іншої ділянки кістки.

Пальпація цього новоутворення безболісна, сама пухлина щільна, слизова оболонка та шкіра над нею не змінені. На пізніх стадіях з’являється біль в ділянці ураження. Для поліосальноь форми характерні такі ж самі клінічні ознаки, але збільшується кількість осередків та одночасно у дитини можуть виявлятися різні види вроджених вад. Херувізм — це форма фіброзної дисплазії, яка локалізується на нижній щелепі у ділянках обох кутів та гілок і створює обличчя, подібне до обличчя “херувіма — янгола”. Захворювання протікає повільно, безболісно. Починає проявлятися у віці від 2 до 20 років.

Клінічні прояви херувізма, крім характерної локалізації, не відрізняються від попередніх форм. Для цієї форми фіброзної дисплазії характерна рання розхитанність та випадіння зубів, а також відсутність (частіше частково) зачатків постійних зубів. Синдром Олбрайта, який буває частіше у дівчат, крім ураження кісток щелепоно-лицевої ділянки, супроводжується пігментованими плямами на шкірі та раннім статевим дозріванням. Рентгенологічна картина при всіх формах фіброзної дисплазії характеризується на ранніх стадіях розвитку деструкцією кісткової тканини з чіткими або нечіткими межами. По мірі дозрівання остеоїдної тканини, зявляються осередки склерозу, кістка має вйгляд “матового скла”. Періост завжди лишається здоровим.

Диференційну діагностику слід проводити з остеобластокластомою, еозинофільною гранульомою, остеоїд-остеомою, деформуючою остеодистрофією (хворобою Педжета), паратиреоїдною остеодистрофією, дисхондроплазією (хвороба Ольє). Лікування. Показанням до хірургічного лікування у дітей є біль в осередку ураження, розміри та розташування останнього, вираженість деформації та прогресування процесу. Основним ^идом хірургічного втручання при фіброзній дисплазії є нівеліровка деформованої кістки або часткова резекція ураженої щелепи. Прогноз сприятливий. Такі діти повинні знаходитися під наглядом щелепно-лицевого хірурга до 16 років та ортодонта для корекції зубо-щелепних деформацій.

Система Orphus

Другие статьи

Етіологія, статистичні дані незрощення губи та піднебіння.

В Україні в 1998 році відбулося 500 тисяч пологів, 1999 - 390 тисяч пологів. В середньому кожна 896 була із незрощенням верхньої губи та, чи піднебіння. В 1995 році співвідношення було дещо іншим — 1:1027. В Україні реєструється 1370 пологів на добу кожна друга дитина при цьому з вродженими дефектами та деформаціями щелепно-лицевої ділянки.

Слизисто-десневая пластическая хирургия - корригирование дефектов и красно-белая эстетика.

Вмешательства на слизисто-десневом участке необходимо проводить только после устра­нения пародонтальной инфекции и воспа­ления. Новый образ

Вроджені кісти щелепно-лицевої ділянки. Лікування кіст.

Хірургічне видалення разом із оболонкою. При локалізації кіст у надбрівній ділянці розріз шкіри робиться паралельно лінії брів, на переніссі — вертикальний. При видаленні кіст, розташованих в цих ділянках, відмічається інтимний зв’язок із окістям, в самій кістці є вдавлення від пухлини.

Фіброзна остеодистрофія. Клініка, діагностика, методи лікування.

Фіброзна остеодистрофія — це захворювання, яке у дітей практично не зустрічається. При ньому у зрілій кістці відбуваються дистрофічні зміни кісткової субстанції, розростання сполучної тканини та лакунарне розсмоктування кістки — процеси послідовні, реактивні.

Діагностика анкілозів СНЩС у дітей.

Ступінь рухомості головки нижньої щелепи визначається шляхом пальпації її попереду козелка вуха і через передню стінку зовнішнього слухового проходу. При фіброзному анкілозі відчувається ледь помітна рухомість головки нижньої щелепи, чого не має при кістковому анкілозі.

Класифікація травм м'яких тканин обличчя та порожнини рота.

Травматичні пошкодження щелепно-лицевої ділянки у дітей