Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Клінічний перебіг анкілозів СНЩС у дітей. Односторонні анкілози СНЩС.

Скарги дітей на зміну конфігурації обличчя, різко обмежене відкривання рота та неможливість нормального прийому їжі, порушення прикусу, іноді хропіння під час сну.В результаті збору анамнезу захворювання виявляється травма , перенесена під час пологів або в старшому віці ;отит або паротит; інфекційні захворювання.

Клініка. При огляді виявляється асиметрія обличчя за рахунок зменшення розмірів однієї половини щелепи. На стороні ураженого суглобу м'які тканини щоки мають вигляд "пухкої щоки" тоді як на здоровій стороні вони виглядають пласкими. Це обумовлено тим, що один і той же об'єм м'яких тканин розподіляється на різних площинах (площа ураженої сторони — менша, ніж здорова, за рахунок зменшення висоти гілки нижньої щелепи). Така невідповідність іноді призводить до діагностичних помилок. Описані випадки, коли хірург починав оперувати здоровий суглоб. Середня лінія підборіддя та різцева лінія завжди зміщені у здорову сторону.

Оскільки батьки бачать свою дитину кожен день, вони, нажаль пізно помічають обмеження відкривання рота і основною скаргою їх є неможливість годування ложкою.

Перші симптоми захворювання суглобу у дітей (обмеження відкривання рота, асиметрія обличчя за рахунок недорозвитку нижньої щелепи, зміщення підборіддя убік хворого суглобу), можуть виникати вже в віці 1 —1,5 року та поступово прогресувати.

При бімануальній пальпації СНЩС рухи суглобової голівки у хворому суглобі відсутні. Центральна лінія н/щ не співпадає з верхньою. Окрім основних скарг на різке обмеження відкривання рота, обов'язковим є (як вказано раніше) зміщення центральної лінії різців та підборіддя, а також, так званий симптом "шпори". Вона виникає як компенсаторний ріст щелепи вниз. "Шпора" виявляється також і на рентгенограмі.

Внаслідок скорочення гілки, а іноді і тіла н/щ деформуються і зубні дуги. Різці та ікли н/щ нахиляються вперед і віялообразно розходяться, торкаючись своїми ріжучими краями піднебінної поверхні зубів в/щ, котрі також нахиляються вперед і віялоподібно розходяться (постійний тиск язика у зменшеному просторі) ротової порожнини. Неможливість нормального прийому та розжовування їжі призводить до розвитку гінгівіту, відкладанню великої кількості зубного каменю, підвищеної каріозності зубів. Результатом нерухомості н/щ і малих її розмірів є порушення зовнішнього дихання у дітей, яке наступає в ранні стадії захворювання. Під час сна відбувається послаблення м'язів язика і м'якого піднебіння, при цьому корінь язика давить на надгортанник, викликаючи механічну перешкоду під час дихання (асфіксія з пробудженням, храп). Такі зміни зовнішнього дихання створюють умови для розвитку гіпоксії в організмі та потребують для забезпечення повноцінного дихання включення допоміжних міжреберних м'язів. В свою чергу це викликає деформацію грудної клітини, бо саме молоді гнучкі кістки її зазнають постійного негативного тиску м'язів.

Крім того, порушуютья функції харчування та мови. Такі хворі виглядають слабкими, виснаженими і мають нездоровий колір обличчя.

На рентгенограмі (краще зробити ортопантомограму для порівняння змін у обох суглобах) на стороні ураження суглоба щілина відсутня, висота гілки щелепи знижена, гілка ширша ніж на здоровій стороні. В ділянці кута, як правило, виявляється шпора. Вінцевий відросток збільшений у 2-2,5 рази порівняно з нормою і має вигляд "шила".

Система Orphus

Другие статьи

Сиалоз (сиаладеноз). Синдром (болезнь) Шегрена. Слюнная железа. Слюнокаменная болезнь.

Сиалозом называются патологические изменения слюнных желез невоспалительного характера. Этиология и патогенез до конца не выяснены. Иногда слюнные железы реагируют безболезненным притуханием на многие изменения в организме физиологического

Кісти щелеп. Лікування. Цистотомія.

Цистотомія — операція, яка проводиться у дітей значно частіше, ніж цистектомія і передбачає усунення внутрішньокістозного тиску, в наслідок чого спостерігається поступове сплощення та зменшення кістозної порожнини, аж до повного її зникнення.

Кісти щелеп. Лікування. Цистектомія.

Цистектомія (Партч II) — хірургічне втручання, що передбачає видалення вмісту кісти разом з її оболонкою, та яке виконується у дітей лиш в постійному прикусі.

Кісти під язикових слинних залоз.

Під язикові слинні залози посідають друге місце по кількості уражень кістозними процесами. Це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями: протоки залози вертикальні, короткі, їх буває до 12, розташовані під язиком, де залоза зазнає найбільшої травматизації особливо під час їжі.

Послеоперационный период при применении GTAM.

Важно помнить, что рекомендации в послеоперационном периоде после использования GTAM значительно отличаются от рекомендаций после выполнения пародонтологических операций.

Післяопераційне ведення хворих, які перенесли операцію на губі. Масаж та міогімнастика.

Вправи, що стимулюють тонус і розвиток кругового м'язу в ділянці верхньої губи в ранньому періоді після хейлопластики проводяться матір'ю дитини. Тканини верхньої губи легко масажуються пальцями: пощипуються, погладжуються, беруться в складку. Бажано ці вправи проводити до їжі.