Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Клінічний перебіг анкілозів СНЩС у дітей. Односторонні анкілози СНЩС.

Скарги дітей на зміну конфігурації обличчя, різко обмежене відкривання рота та неможливість нормального прийому їжі, порушення прикусу, іноді хропіння під час сну.В результаті збору анамнезу захворювання виявляється травма , перенесена під час пологів або в старшому віці ;отит або паротит; інфекційні захворювання.

Клініка. При огляді виявляється асиметрія обличчя за рахунок зменшення розмірів однієї половини щелепи. На стороні ураженого суглобу м'які тканини щоки мають вигляд "пухкої щоки" тоді як на здоровій стороні вони виглядають пласкими. Це обумовлено тим, що один і той же об'єм м'яких тканин розподіляється на різних площинах (площа ураженої сторони — менша, ніж здорова, за рахунок зменшення висоти гілки нижньої щелепи). Така невідповідність іноді призводить до діагностичних помилок. Описані випадки, коли хірург починав оперувати здоровий суглоб. Середня лінія підборіддя та різцева лінія завжди зміщені у здорову сторону.

Оскільки батьки бачать свою дитину кожен день, вони, нажаль пізно помічають обмеження відкривання рота і основною скаргою їх є неможливість годування ложкою.

Перші симптоми захворювання суглобу у дітей (обмеження відкривання рота, асиметрія обличчя за рахунок недорозвитку нижньої щелепи, зміщення підборіддя убік хворого суглобу), можуть виникати вже в віці 1 —1,5 року та поступово прогресувати.

При бімануальній пальпації СНЩС рухи суглобової голівки у хворому суглобі відсутні. Центральна лінія н/щ не співпадає з верхньою. Окрім основних скарг на різке обмеження відкривання рота, обов'язковим є (як вказано раніше) зміщення центральної лінії різців та підборіддя, а також, так званий симптом "шпори". Вона виникає як компенсаторний ріст щелепи вниз. "Шпора" виявляється також і на рентгенограмі.

Внаслідок скорочення гілки, а іноді і тіла н/щ деформуються і зубні дуги. Різці та ікли н/щ нахиляються вперед і віялообразно розходяться, торкаючись своїми ріжучими краями піднебінної поверхні зубів в/щ, котрі також нахиляються вперед і віялоподібно розходяться (постійний тиск язика у зменшеному просторі) ротової порожнини. Неможливість нормального прийому та розжовування їжі призводить до розвитку гінгівіту, відкладанню великої кількості зубного каменю, підвищеної каріозності зубів. Результатом нерухомості н/щ і малих її розмірів є порушення зовнішнього дихання у дітей, яке наступає в ранні стадії захворювання. Під час сна відбувається послаблення м'язів язика і м'якого піднебіння, при цьому корінь язика давить на надгортанник, викликаючи механічну перешкоду під час дихання (асфіксія з пробудженням, храп). Такі зміни зовнішнього дихання створюють умови для розвитку гіпоксії в організмі та потребують для забезпечення повноцінного дихання включення допоміжних міжреберних м'язів. В свою чергу це викликає деформацію грудної клітини, бо саме молоді гнучкі кістки її зазнають постійного негативного тиску м'язів.

Крім того, порушуютья функції харчування та мови. Такі хворі виглядають слабкими, виснаженими і мають нездоровий колір обличчя.

На рентгенограмі (краще зробити ортопантомограму для порівняння змін у обох суглобах) на стороні ураження суглоба щілина відсутня, висота гілки щелепи знижена, гілка ширша ніж на здоровій стороні. В ділянці кута, як правило, виявляється шпора. Вінцевий відросток збільшений у 2-2,5 рази порівняно з нормою і має вигляд "шила".

Система Orphus

Другие статьи

Увеопаротит. Хронический сиаладенит и его формы заболевания.

Увеопаротит (увеопаротитная лихорадка, синдром Хеерфордта) представляет собой симптомокомплекс. Этиология неизвестна. Предполагают вирусное или туберкулезное происхождение. Клиническая картина. Наблюдаются безболезненное или малоболезненное двустороннее увеличение околоушной слюнной железы субфебрилитет

Заболевания слюнных желез. Болезнь (синдром) Микулича.

Болезнь Микулича (сип.: лимфоцитарная опухоль, лимфомиелоидный сиалоз, лимфоматоз и гранулематоз слюнных желез, аллергический ретикулоэпителиальный сиалоз Микулича) увеличение больших слюнных и слезных желез.

Вертикальный и горизонтальный матрацные швы в хирургической практике. Замковый шов.

Для создания лучшей фиксации сосочков и более точного их прилегания, а также для предотвращения мобилизации лоскута рекомендуется использовать вертикальный или горизонтальный матрацный шов. Чаще всего необходимость в этом возникает при работе на небной поверхности, где требуется создание большего натяжения, или при наличии тонких и рыхлых сосочков.

Функціональні та анатомічні порушення, пов'язані з незрощенням губи та піднебіння.

При вроджених незрощеннях губи та піднебіння порушена безперервність ротового жому, піднебіння скорочене, середня частина глотки розширена, м'язи глоткового кільця недорозвинені, порожнина рота сполучається з порожниною носа. Ці анатомічні порушення призводять до функціональних розладів акту смоктання, ковтання, дихання та звукоутворення.

Класифікація, клініка, діагностика, методи лікування травм зубів

Травма зубів зустрічається в різних вікових групах, але найчастіше вона відбувається у 2—3  та 8—11 років.
Різці травмуються частіше ніж моляри та премоляри, ураження останніх супроводжується, як правило, переломом щелепи.
Фронтальні зуби верхньої щелепи травмуються частіше, ніж нижньої щелепи.

Місцеве лікування опіків обличчя.

Обробка опікових ран на обличчі повинна бути мінімально травматичною, максимально щадящя раньову поверхню. Перед обробкою та перев'язкою, особливо у дітей, проводять загальне знеболювання. Опікову поверхню обробляють антисептиком (етакрідину лактат, фурацилін, ротокан, хлоргексидин, діоксидин). Цілі пухирі не видаляють, напружені — надсікають у основи.