Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Кісти щелеп. Лікування. Цистотомія.

Цистотомія — операція, яка проводиться у дітей значно частіше, ніж цистектомія і передбачає усунення внутрішньокістозного тиску, в наслідок чого спостерігається поступове сплощення та зменшення кістозної порожнини, аж до повного її зникнення.

Показання до операції:
— фолікулярні кісти щелеп.
— великі кісти нижньої щелепи із значним витонченням основи щелепи (товщина кістки менше 0,5 см); при цьому часткове зберігання кістозної оболонки є одним із заходів профілактики патологічних переломів;

Шляхи виконання цистотомії:
1. Через лунку видаленого тимчасового зуба, який “дивиться” у порожнину кісти - частково видаляється оболонка, тобто робиться отвір у кісті та вводиться йодоформний тампон, що заповнює кістозну порожнину для забезпечення необхідних умов прорізування постійного зуба. Тампон замінюється перший раз через З дні, другий раз через 6 днів, третій раз через 10 днів (в залежності від розмірів кісти). Кожний раз довжина тампону зменшується внаслідок утворення грануляцій на дні порожнини і зменшення порожнини кісти.
2. На альвеолярному відростку у місці найбільшого випинання викроюють слизово-окісний клапоть. Трепанують вестибулярну платівку альвеолярного відростку, і утворюють “вікно” в оболонці кісти. Слизово-окісний клапоть вкладається на місце та ушивається поліамідною ниткою. Потім виконується тампонада порожнини кісти йодоформною марлею, кінець тампона виводиться зовні. Заміна тампона здійснюється, як і при цистотомії, через лунку видаленого зуба. Шви знімають на 7 добу.

Система Orphus

Другие статьи

Ортодонтичне лікування дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

Завданням ортодонта є цілеспрямована підготовка фрагментів зубних рядів до оперативних втручань, формування повноцінного жувального апарату в післяопераційному періоді, правильного прикусу. Спеціалізоване ортодонтичне лікування слід почати в перші часи життя дитини і спрямувати його на створення умов для повноцінного годування, яке наближається до природного.

Актиномикоз. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Актиномикоз — хроническое специфическое воспалительное заболевание с поражением различных тканевых структур и органов, характеризующееся волнообразным длительным течением.

Діагностика анкілозів СНЩС у дітей.

Ступінь рухомості головки нижньої щелепи визначається шляхом пальпації її попереду козелка вуха і через передню стінку зовнішнього слухового проходу. При фіброзному анкілозі відчувається ледь помітна рухомість головки нижньої щелепи, чого не має при кістковому анкілозі.

Острый латеральный альвеолярный абсцесс.

Острый латеральный альвеолярный абсцесс является частым осложнением хронического пародонтита, при котором образовавшийся в глубоком кармане гной не может выйти через зубодесневую борозду. Гной скапливается в основании

Дефекты в области разделения корней.

Becker et al. (1988) изучили результаты лечения дефектов с вовлечением бифуркации класса II, класса III и внутрикостных дефектов у 27 пациентов. Оказалось, что увеличение нового прикрепления в среднем составило 2,3 и 1,5 мм для дефектов класса II и класса III соответственно.

Вроджені незрощення губи.Етіологія.

Вроджені незрощення губи та піднебіння відносяться  до найбільш розповсюджених вад розвитку ЩЛД та становлять 13% (Tyan M.C., Miller K.K., 1978). Статистичні дослідження показали, що за останні 100 років ця вада стала зустрічатися частіше. Співвідношення кількості дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння до всіх новонароджених в Україні складає 1:600 – 1:700.