Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Кісти щелеп. Лікування. Цистектомія.

Цистектомія (Партч II) — хірургічне втручання, що передбачає видалення вмісту кісти разом з її оболонкою, та яке виконується у дітей лиш в постійному прикусі.
Показання до операції:
— невелика радикулярна кіста, яка розташована у ділянці 1 -2 зубів;
— велика радикулярна кіста нижньої щелепи, при якій відсутні зуби та є достатня товщина (до 1 см) основи щелепи, що застерігає від патологічного перелому;
— кіста великих розмірів на верхній щелепі, при відсутності зубів у цій ділянці, а також кіста, яка проросла у верхньощелепову порожнину, без ознак запалення в останній.

Цистектомія у дітей виконується частіше під загальним знеболюванням. Викроюється та відшаровується слизово-окісний клапоть у проекції найбільшої деформації щелепи. Бором чи страйкером роблять вікно у вестибулярній платівці щелепи, распатором відшаровують оболонку кісти від кістки щелепи. Кореневий канал причинного зубу перед операцією пломбують.

Резекцію верхівки кореня виконують, якщо неможливо запломбувати корінь до апікального отвору або добре відділити оболонку кісти. “Причинний” зуб видаляють, якщо він втратив функціональне значення. Слизово-окісний клапоть укладають в порожнину на задню стінку кісти та фіксують тампоном, що придавлює цей клапоть. Ця операція називається операцією Брамена і має достатньо вагомі переваги перед операцією Партч II.

При ній слизовоокісний клапоть не укладають на задню (кісткову) стінку кісти, а підшивають до краю рани на альвеолярному паростку. У кістковій порожнині формується згусток крові, який може нагноюватись. Тому вказану операцію виконувати у дітей не бажано. Слід пам'ятати, що при радикулярних кістах від тимчасових зубів виконується оперативне втручання кістектомія, а при радикулярних зубоотримуючих — кістотомія через лунку видаленого зуба.

Система Orphus

Другие статьи

Статистика, особливості онкопедіатрії.

За рік на території України захворюваність злоякісними новоутвореннями становить 1000 дітей. Злоякісні пухлини щелепно-лицевої ділянки у дітей складають 10% всіх пухлин цієї локалізації. Вони розвиваються переважно в періоди швидкого росту обличчя — від З до 4 та від 7 до 11 років.

Повний вивих.

При цьому виді травми зуб втрачає всі зв'язки з альвеолою та м'якими тканинами (відбувається розрив тканин періодонту, циркулярної зв'язки) і набуває вільності. Частіше уражаються центральні різці верхньої щелепи.

Лікування гемангіоми.

Лікування. Для лікування гемангіом застосовують різні способи терапії в залежності від форми, розміру, локалізації пухлини та віку дитини: промивання гемангіоми склерозуючими речовинами (введення різних хімічних речовин, соляна, сірчаста, саліцилова, азотна, оцтова, молочна кислоти, 15- 20%, розчин 1,5 хлористого заліза, 70%-50% етиловий спирт,

Хирургическое лечение доброкачественных опухолей нижней челюсти.

В практической работе врача-стоматолога встречаются доброкачественные кистозные новообразования, нередко локализующиеся в области нижней челюсти. К таким новообразованиям относятся одонтогенные

Післяопераційне ведення хворих, які перенесли операцію на губі. Масаж та міогімнастика.

Вправи, що стимулюють тонус і розвиток кругового м'язу в ділянці верхньої губи в ранньому періоді після хейлопластики проводяться матір'ю дитини. Тканини верхньої губи легко масажуються пальцями: пощипуються, погладжуються, беруться в складку. Бажано ці вправи проводити до їжі.

Гайморит. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Гайморит. Гайморит одонтогенный (верхнечелюстной синусит) — воспаление стенок верхнечелюстной пазухи, возникновение которого связано с распространением инфекционно-воспалительного процесса из очагов одонтогенной инфекции верхней челюсти либо