Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Кісти щелеп. Лікування. Цистектомія.

Цистектомія (Партч II) — хірургічне втручання, що передбачає видалення вмісту кісти разом з її оболонкою, та яке виконується у дітей лиш в постійному прикусі.
Показання до операції:
— невелика радикулярна кіста, яка розташована у ділянці 1 -2 зубів;
— велика радикулярна кіста нижньої щелепи, при якій відсутні зуби та є достатня товщина (до 1 см) основи щелепи, що застерігає від патологічного перелому;
— кіста великих розмірів на верхній щелепі, при відсутності зубів у цій ділянці, а також кіста, яка проросла у верхньощелепову порожнину, без ознак запалення в останній.

Цистектомія у дітей виконується частіше під загальним знеболюванням. Викроюється та відшаровується слизово-окісний клапоть у проекції найбільшої деформації щелепи. Бором чи страйкером роблять вікно у вестибулярній платівці щелепи, распатором відшаровують оболонку кісти від кістки щелепи. Кореневий канал причинного зубу перед операцією пломбують.

Резекцію верхівки кореня виконують, якщо неможливо запломбувати корінь до апікального отвору або добре відділити оболонку кісти. “Причинний” зуб видаляють, якщо він втратив функціональне значення. Слизово-окісний клапоть укладають в порожнину на задню стінку кісти та фіксують тампоном, що придавлює цей клапоть. Ця операція називається операцією Брамена і має достатньо вагомі переваги перед операцією Партч II.

При ній слизовоокісний клапоть не укладають на задню (кісткову) стінку кісти, а підшивають до краю рани на альвеолярному паростку. У кістковій порожнині формується згусток крові, який може нагноюватись. Тому вказану операцію виконувати у дітей не бажано. Слід пам'ятати, що при радикулярних кістах від тимчасових зубів виконується оперативне втручання кістектомія, а при радикулярних зубоотримуючих — кістотомія через лунку видаленого зуба.

Система Orphus

Другие статьи

Особливості злоякісних новоутворень кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей.

Злоякісні пухлини кісток у дітей частіше зустрічаються в періоді швидкого росту обличчя — від 3—4 до 7—16 років. Для своєчасного та вірного розпізнавання пухлин щелеп необхідно застосовувати комплексне діагностичне обстеження. Сюди входить ретельний та цілеспрямований збір анамнезу, візуальне та пальпаторне дослідження, ріноскопія

Повний вивих.

При цьому виді травми зуб втрачає всі зв'язки з альвеолою та м'якими тканинами (відбувається розрив тканин періодонту, циркулярної зв'язки) і набуває вільності. Частіше уражаються центральні різці верхньої щелепи.

Острый латеральный альвеолярный абсцесс.

Острый латеральный альвеолярный абсцесс является частым осложнением хронического пародонтита, при котором образовавшийся в глубоком кармане гной не может выйти через зубодесневую борозду. Гной скапливается в основании

Характеристики идеального шовного материала.

Ни один современный материал не соответствует всем перечисленным критериям. Ближе всего к идеалу подошел викрил с покрытием (coated Vicryl). В таблице представлены различные шовные материалы, используемые в пародонтологии, - натуральные, синтетические, резорбируемые (разрушаются под действием энзимов или в результате гидролиза)

Ультразвуковой силовой генератор создан, чтобы заменить все вращающиеся инструменты?

Основное, за что критикуют уль­тразвуковую хирургию, это то, что она требует больше времени. В ре­зультате, при удлинении времени хирургических операций снижает­ся ежедневная «пропускная способ­ность».

Післяопераційне ведення хворих, які перенесли операцію на губі. Масаж та міогімнастика.

Вправи, що стимулюють тонус і розвиток кругового м'язу в ділянці верхньої губи в ранньому періоді після хейлопластики проводяться матір'ю дитини. Тканини верхньої губи легко масажуються пальцями: пощипуються, погладжуються, беруться в складку. Бажано ці вправи проводити до їжі.