Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Капілярна, кавернозна та мішана гемангіома.

Капілярна гемангіома розташовується частіше в щічній та очній ділянках, рідко — в інших ділянках обличчя та задньої поверхні шиї. На вигляд — багрова пласка пляма з чіткими межами. Забарвлення новоутворення різко блідне, при натисканні іноді зникає (так званний симптом спустошення та наповнення).

Гемангіома вражає шкіру та слизову оболонку порожнини рота. Може проростати в підлеглі тканини. Слід нагадати, що існують так звані гемангіоми винні плями , деякі автори відносять їх до капілярних форм, а інші — до гемангіоматозних невосів. При цій формі гемангіоми уражена ділянка шкіри має колір від червоного до синюшного відтінків. Це найбільш стійкі до лікування гемангіоми, які більш чутливі до рентгенівського опромінення.

Капілярні гемангіоми бувають у вигляді “винної плями", уражена ділянка шкіри має вигляд плями, насиченої кров'ю. Це найбільш стійкі до лікування форми гемангіом. Мають колір від червоного до синюшного.

Кавернозні гемангіоми обличчя у дітей зустрічаються частіше за інші форми та складають 70% усіх гемангіом. Вони спричиняють спотворення лиця, деформацію органів порожнини роту.

Локалізуючись на язиці або губі пухлина викликає не тільки деформацію, але й функціональні розлади: порушення жування, ковтання, дихання, змикання губ, рухів щелепи та інше. У випадках травмування пухлини виникає кровотеча, яка іноді є загрозою для життя дитини. Приєднання інфекції веде до її запалення.

Для кавернозної гемангіоми характерний симптом наповнення при натисканні на пухлину, при плачу дитини або нахилі голови донизу. Шкіра над кавернозною гемангіомою може бути змінена в кольорі (червона, синюшна).

Остання не змінює колір тоді, коли пухлина розташовується глибоко в тканинах. Пункція при кавернозній гемангіомі може підтвердити діагноз. Кров при цьому повинна вільно поступати до шприцу. Тепловізометрія та реографія допомогають диференціювати гемангіому від інших несудинних пухлин наявністю "гарячої ділянки”, особливо при глибокому розташуванні її.
Мішані гемангіоми представлені каверномами та гроноподібними гемангіоматозними частками, що кровоточать. Це завжди плюс тканина з бугристою поверхнею, вкритою зміненою в кольорі шкірою, з позитивним симптомом наповнення, гаряча на дотик.

Улюблена локалізація — привушна ділянка. Найбільш активний ріст в перший рік життя. Як правило, мішані гемангіоми займають 2-3 ділянки, викликаючи видиму деформацію тканин обличчя. Діагноз встановлюють на підставі клінічного обстеження, проведення пункції, а за необхідністю — тепловізометрії або реографії. Гемангіому треба диференціювати з вродженими пігментними плямами, лімфангіомами, нейрофібромами, ліпомами

Система Orphus

Другие статьи

Ортодонтичне лікування дітей з вродженими незрощеннями піднебіння.

Завданням ортодонта є цілеспрямована підготовка фрагментів зубних рядів до оперативних втручань, формування повноцінного жувального апарату в післяопераційному періоді, правильного прикусу. Спеціалізоване ортодонтичне лікування слід почати в перші часи життя дитини і спрямувати його на створення умов для повноцінного годування, яке наближається до природного.

Пухлиноподібні новоутворення м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки у дітей. Атерома, невус.

Атерома — це ретенційна кіста сальної залози шкіри. Зустрічаються частіше у віці 12-14 років. Розвивається внаслідок закупорки салом зовнішнього отвору вивідного протоку залози. Це відбувається після травми стінки протоку. Оболонка атероми складається з плаского епітелію та сполучної тканини.

Комбинация костных материалов.

Для улучшения соотношения между костью и соединительной тканью были использованы различные остеогенные материалы (индуктивные, кондуктивные, нейтральные), которые помещали под барьер. Schallhorn и McClaine (1988) использовали мембраны на основе ПТФЭ (пародонтологическая мембрана Гор-Текс) с аллоимплантатом

Абсцесс. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области. Часть 1.

В большинстве случаев возникновение абсцесса челюстно-лицевой области является результатом инфекционно-воспалительного процесса, вызванного микрофлорой, вегетирующей в полости рта, на кожных покровах головы, реже

Післяопераційне ведення хворих, які перенесли операцію на губі.

У ранньому післяопераційному періоді особливу увагу слід приділити налагодженню ритмічного та вільного дихання у дитини. Особливо це стосується тих випадків, коли хейлопластика проводилась при широких одно- та двосторонніх незрощеннях.

Ультразвуковая хирургия. Возможность проведения новых манипуляций.

Ультразвуковая хирургия позволяет осуществлять операции, которые были давно разработаны теорети­чески, но не могли быть осуществле­ны на практике из-за отсутствия необходимых инструментов.