Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Капілярна, кавернозна та мішана гемангіома.

Капілярна гемангіома розташовується частіше в щічній та очній ділянках, рідко — в інших ділянках обличчя та задньої поверхні шиї. На вигляд — багрова пласка пляма з чіткими межами. Забарвлення новоутворення різко блідне, при натисканні іноді зникає (так званний симптом спустошення та наповнення).

Гемангіома вражає шкіру та слизову оболонку порожнини рота. Може проростати в підлеглі тканини. Слід нагадати, що існують так звані гемангіоми винні плями , деякі автори відносять їх до капілярних форм, а інші — до гемангіоматозних невосів. При цій формі гемангіоми уражена ділянка шкіри має колір від червоного до синюшного відтінків. Це найбільш стійкі до лікування гемангіоми, які більш чутливі до рентгенівського опромінення.

Капілярні гемангіоми бувають у вигляді “винної плями", уражена ділянка шкіри має вигляд плями, насиченої кров'ю. Це найбільш стійкі до лікування форми гемангіом. Мають колір від червоного до синюшного.

Кавернозні гемангіоми обличчя у дітей зустрічаються частіше за інші форми та складають 70% усіх гемангіом. Вони спричиняють спотворення лиця, деформацію органів порожнини роту.

Локалізуючись на язиці або губі пухлина викликає не тільки деформацію, але й функціональні розлади: порушення жування, ковтання, дихання, змикання губ, рухів щелепи та інше. У випадках травмування пухлини виникає кровотеча, яка іноді є загрозою для життя дитини. Приєднання інфекції веде до її запалення.

Для кавернозної гемангіоми характерний симптом наповнення при натисканні на пухлину, при плачу дитини або нахилі голови донизу. Шкіра над кавернозною гемангіомою може бути змінена в кольорі (червона, синюшна).

Остання не змінює колір тоді, коли пухлина розташовується глибоко в тканинах. Пункція при кавернозній гемангіомі може підтвердити діагноз. Кров при цьому повинна вільно поступати до шприцу. Тепловізометрія та реографія допомогають диференціювати гемангіому від інших несудинних пухлин наявністю "гарячої ділянки”, особливо при глибокому розташуванні її.
Мішані гемангіоми представлені каверномами та гроноподібними гемангіоматозними частками, що кровоточать. Це завжди плюс тканина з бугристою поверхнею, вкритою зміненою в кольорі шкірою, з позитивним симптомом наповнення, гаряча на дотик.

Улюблена локалізація — привушна ділянка. Найбільш активний ріст в перший рік життя. Як правило, мішані гемангіоми займають 2-3 ділянки, викликаючи видиму деформацію тканин обличчя. Діагноз встановлюють на підставі клінічного обстеження, проведення пункції, а за необхідністю — тепловізометрії або реографії. Гемангіому треба диференціювати з вродженими пігментними плямами, лімфангіомами, нейрофібромами, ліпомами

Система Orphus

Другие статьи

Флегмона челюстно-лицевой области. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области. Часть 2.

Флегмона околоушно-жевательной области. Границы области; передняя — передний край жевательной мышцы, задняя — линия, проведенная от сосцевидного отростка к углу нижней челюсти, верхняя — скуловая дуга и часть височной кости с наружным слуховым проходом

Методи лікування анкілозів СНЩС.

В інших випадках таке втручання проводять у більш пізні строки. В останні роки для усунення мікрогенії використовують методику дистракціонного остерсинтезу (розширення та подовження щелепи), що базується на принципах Елізарова. За цією методикою проводять горизонтальну остеотомію гілки щелепи з послідуючим її розтягуванням до 1,5-2 см.

Дефекты щек.

Этиология, классификация, клиника. Этиологическими факторами дефектов щек могут быть случайная травма, перенесенный воспалительный процесс (например, нома) или» хирургическое вмешательство. Дефекты щек могут быть сквозными, поверхностными, иногда наблюдается дефект только слизистой оболочки щеки.

Введение иглы в ткань в хирургической стоматологии. Способы наложения швов.

Производить захват иглы в промежутке от границы между первой и второй от ушка четвертей до середины дуги. Не производить захват в области ушка, это может привести к сгибанию или перелому иглы. Не производить захват в области кончика, это может привести к его повреждению.

Місцеве лікування опіків обличчя.

Обробка опікових ран на обличчі повинна бути мінімально травматичною, максимально щадящя раньову поверхню. Перед обробкою та перев'язкою, особливо у дітей, проводять загальне знеболювання. Опікову поверхню обробляють антисептиком (етакрідину лактат, фурацилін, ротокан, хлоргексидин, діоксидин). Цілі пухирі не видаляють, напружені — надсікають у основи.

Пухлиноподібні новоутворення м’яких тканин ЩЛД у дітей.

Вроджені кісти  ЩЛД розподіляють на утворення, які виникають внаслідок аномалій (середні та бокові кісти шиї, кісти привушної ділянки, кореня язика), та кісти, які є вадою розвитку ектодерми – дермоїдні та епідермоїдні кісти ЩЛД. Вроджені кісти м’яких тканин зустрічаються приблизно однаково часто у дівчат та хлопчиків.