Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Функціональні та анатомічні порушення, пов'язані з незрощенням губи та піднебіння.

При вроджених незрощеннях губи та піднебіння порушена безперервність ротового жому, піднебіння скорочене, середня частина глотки розширена, м'язи глоткового кільця недорозвинені, порожнина рота сполучається з порожниною носа. Ці анатомічні порушення призводять до функціональних розладів акту смоктання, ковтання, дихання та звукоутворення.

Вроджене незрощення верхньої губи та піднебіння є одним із несприятливих факторів, справляючих дію на незміцнілий організм дитини. Висока захворюваність у дітей з вродженими незрощеннями піднебіння (яка за даними авторів підвищується з віком дитини і зумовлює несприятливий соматичний статус у 14% випадків) призводить до необхідності відкласти оперативне втручання до часу ліквідації вогнищ запального чи дистрофічного характеру.

Діти з незрощеннями губи та піднебіння в 4-5 разів частіше хворіють захворюваннями ЛОР-органів, у них порушена кислотно-лужна рівновага, виявляються порушення серцево-судинної системи. Такі діти мають особливості нервово-психічного стану, патологічні неврологічні реакції, астенічний синдром, вегетосудинну дистонію.

За даними Московського НДІ педіатрії і дитячої хірургії, особливу проблему представляють так звані "маловагові для строку" діти, до групи яких відносяться і діти з вродженими незрощеннями губи і піднебіння. Таким чином, багатофакторність проявлення даної вади визначає не тільки стоматологічну задачу, у зв'язку з чим лікування таких дітей має бути комплексним, вони повинні знаходитись під пильним наглядом багатьох спеціалістів.

Система Orphus

Другие статьи

Остеомиелит челюстей. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Остеомиелит челюстей. По локализации входных ворот и путям проникновения инфекции различают гематогенный, одонтогенный, травматический и туберкулезный остеомиелит.

Пухлиноподібні новоутворення м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки у дітей. Вроджені кісти щелепно-лицевої ділянки.

Вроджені кісти щелепно-лицевої ділянки поділяють на утворення, які виникають в результаті аномалій (середні та бокові кісти шиї, кісти привушної ділянки, кореня язика), та кісти, які є вадою розвитку ектодерми — дермоїдні, епідермоїдні кісти щелепно-лицевої ділянки.

Комбінована травма характеризується сполученням декількох видів травм.

Перелом кореня зуба може бути косим, повздовжнім, осколковим та комбінованим на різних рівнях висоти кореня. Клініка при переломах зуба бідна, може бути позитивною перкусія, біль при натискуванні на зуб, виявляється незначна рухливість (в залежності від рівня перелому).

Класифікація пошкоджень твердих тканин ЩЛД у дітей.

Переломи кісток обличчя: Вилицевого комплексу: вилицева кістка; вилицева дуга (із зміщенням та без, з косметичними порушеннями, з функціональними порушеннями, з косметичними та функціональними порушеннями).

Клініка травм м'яких тканин обличчя та порожнини рота у дітей

Для ран м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки є свої особливості, які визначаються тим, що обличчя — це ділянка концентрації усіх органів відчуття (зору, слуху, нюху), яка близько розташована до ЦНС. Обличчя має велике -естетичне значення для людини, тому травмування його переноситься дуже важко.

Пухлиноподібні новоутворення м’яких тканин ЩЛД у дітей.

Вроджені кісти  ЩЛД розподіляють на утворення, які виникають внаслідок аномалій (середні та бокові кісти шиї, кісти привушної ділянки, кореня язика), та кісти, які є вадою розвитку ектодерми – дермоїдні та епідермоїдні кісти ЩЛД. Вроджені кісти м’яких тканин зустрічаються приблизно однаково часто у дівчат та хлопчиків.