Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Фіброзна остеодистрофія. Клініка, діагностика, методи лікування.

Фіброзна остеодистрофія — це захворювання, яке у дітей практично не зустрічається. При ньому у зрілій кістці відбуваються дистрофічні зміни кісткової субстанції, розростання сполучної тканини та лакунарне розсмоктування кістки — процеси послідовні, реактивні.

Етіологія захворювання до кінця не відома. Реклінгхаузен вважав, що першопричиною є хронічний запальний процес, Мейер-Борстель — ендокринні порушення. Травма щелепи також може сприяти розвитку фіброзної остеодистрофії.

Фіброзна остеодистрофія (паратиреоїдна остеодистрофія, хврроба Енгля Реклінгхаузена) — захворювання ендокринного характеру, пов'язане з порушенням функції паращитовидних залоз (їх гіперфункцією). Початок розвитку хвороби відбувається у ранньому дитинстві, але клінічно проявляється лише у 20-30 років.

Для паратиреоідної остеодистрофії характерні гіперкальціемія, гіпофосфатемія, ревматоїдні болі, загальна слабкість, анемія, поганий апетит.

Місцеві клінічні ознаки тіж самі, як при вище описаній формі.
Рентгенографічно виявляється тонкий шар кортикальної платівки та розповсюджений остеопороз. Витончення кортикального шару іде з боку кістково-мозкової речовини, кістка має “ватний” малюнок.

Диференційну діагностику слід проводити з фіброзною дисплазією, еозинофільною гранульомою, остеобластокластомою, остеосаркомою.

Лікування складається з видалення гіперплазованої паращитовидної залози в умовах хірургічного стаціонару та ураженої ділянки щелепи в умовах щелепно-лицевого відділення.    

Система Orphus

Другие статьи

Фурункул. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Фурункул — острое гнойно-некротическое воспаление волосяного фолликула или сальной железы с вовлечением в процесс окружающих и подлежащих тканей. На лице фурункулы локализуются в зоне роста волос: на верхней и нижней губе, подбородке, в околоушно-жевательной, поднижнечелюстной и лобной областях.

Направленная тканевая регенерация. Внутрикостные дефекты.

Многие исследования показали, что при наличии внутрикостных дефектов новое соединительно-тканное прикрепление может произойти без соответствующей регенерации альвеолярной кости и что при проведении методик НТР степень возникновения нового прикрепления и степень регенерации кости варьируют в зависимости от особенностей дефекта

Комбінована травма характеризується сполученням декількох видів травм.

Перелом кореня зуба може бути косим, повздовжнім, осколковим та комбінованим на різних рівнях висоти кореня. Клініка при переломах зуба бідна, може бути позитивною перкусія, біль при натискуванні на зуб, виявляється незначна рухливість (в залежності від рівня перелому).

Вивих зубів. Неповний вивих зубів.

Вивих зубів — це зміщення зуба часткове чи повністю по відношенню до альвеоли та поряд розташованих зубів. Неповний вивих зубів. При цьому виді травми зуба може відбуватися зміна положення зуба в трьох направленнях по вертикалі (зміщення в бік оклюзійної площини, поворот навколо повздовжньої осі)

Пухлиноподібні новоутворення м’яких тканин ЩЛД у дітей.

Вроджені кісти  ЩЛД розподіляють на утворення, які виникають внаслідок аномалій (середні та бокові кісти шиї, кісти привушної ділянки, кореня язика), та кісти, які є вадою розвитку ектодерми – дермоїдні та епідермоїдні кісти ЩЛД. Вроджені кісти м’яких тканин зустрічаються приблизно однаково часто у дівчат та хлопчиків.

Остеобластокластома. Таблиця.

На початку розвитку скарг Немає; інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота, якщо знаходиться біля суглобу, біль при жуванні