Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Електроопіки складають 7 % серед опіків обличчя у дітей. Електроопіки у дітей частіше обмежені по площин], але дуже глибокі. Це пов'язано з тим, що, як правило, вони виникають внаслідок введення в порожнину рота електричних дротів.

Розрізняють пряму та непряму дію електричного струму на людину. Непряма дія призводить до виникнення звичайних термічних опіків. При прямій дії виникає глибока втрата свідомості, або непритомність, запаморочення, які супроводжуються послабленням дихання, серцевої діяльності.

При прямій дії електроструму заявляються так звані "мітки" чи "знаки" струму, тобто опіки на місцях входу та виходу струму. Ці "знаки" мають сірий чи жовто-бурий колір, щільні на дотик, обмежені валоподібними потовщеннями по краях. На місцях дії електроструму виникають некротично-гангренозні зміни тканин, особливо в кутах губ, на язиці, які мають затяжний характер течії. Місцеве лікування слід починати з призначення антисептичних полоскань (фурациліном, ектерецидом, ротоканом), обробки некротичних ділянок слизової оболонки іруксолом, трипсином, хемотрипсином, терралітином.

Після відторгнення змертвілих шарів м'яких тканин застосовують кератопластичні мазі (облепіховаолія, олія шипшини) призначаютьфізіопроцедури (ультразвук з гідрокортизоном, парафінові та озокеритові аплікації). Для формування еластичних рубців призначають масаж, фізіопроцедури (електрофорез із лідазою, озокерит, гелій-неонове опромінювання), мазі, що пом'якшують рубець — контратубекс, ворен, цепан). При утворенні деформуючих рубців, мікростоми через 2-3 тижні. Після травми можна проводити пластичні втручання.

Система Orphus

Другие статьи

Кісти щелеп. Лікування. Цистектомія.

Цистектомія (Партч II) — хірургічне втручання, що передбачає видалення вмісту кісти разом з її оболонкою, та яке виконується у дітей лиш в постійному прикусі.

Особливості злоякісних новоутворень кісток щелепно-лицевої ділянки у дітей.

Злоякісні пухлини кісток у дітей частіше зустрічаються в періоді швидкого росту обличчя — від 3—4 до 7—16 років. Для своєчасного та вірного розпізнавання пухлин щелеп необхідно застосовувати комплексне діагностичне обстеження. Сюди входить ретельний та цілеспрямований збір анамнезу, візуальне та пальпаторне дослідження, ріноскопія

Опіки. Клініка, діагностика, методи лікування.

Опіки у дітей мають свою специфіку, яка пов'язана з анатомофізіологічними особливостями щелепно-лицевої ділянки та дитячого організму вцілому, психоемоційного стану дитини. Найбільш частими причинами опіків є контакт з гарячою рідиною, полум'ям та електричним струмом. Серед дітей опарення спостерігаються у 54%, а у дорослих в 13%.

Обгрунтування ранніх строків хірургічного втручання на піднебінні

В останнє двадцятиріччя відзначена явна тенденція вітчизняних та закордонних хірургів проводити оперативні втручання на піднебінні в більш ранні строки — з 2-3 років.

Комбінована травма характеризується сполученням декількох видів травм.

Перелом кореня зуба може бути косим, повздовжнім, осколковим та комбінованим на різних рівнях висоти кореня. Клініка при переломах зуба бідна, може бути позитивною перкусія, біль при натискуванні на зуб, виявляється незначна рухливість (в залежності від рівня перелому).

Післяопераційне ведення хворих, що перенесли операцію на піднебінні.

У ранньому післяопераційному періоді проводиться антибактеріальна, десенсибілізуюча, протибольова та симптоматична індивідуальна терапія. Першу перев'язку проводять на другий день після операції (замінюють йодоформний тампон під пластинкою), щоб перевірити, як лежать клапті, чи не передавлені вони.