Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Двосторонні анкілози СНЩС.

Скарги.

Батьків на наявність деформації нижньої третини обличчя у дитини, неможливість відкривання рота, утруднене харчування, порушення дихання та хропіння у ві сні.

Клініка.

Обличчя у дитини має вигляд "пташиного" (внаслідок різкого недорозвитку нижньої третини обличчя). Прикус відкритий, дистальний. Відкривання рота різко обмежене (до щілиноподібного). В порожнині рота множинний карієс, запалення слизової оболонки ясен, віялоподібне розположення зубів верхньої щелепи. Пальпаторно рухливість голівок СНЩС не виявляється. Рентгенологічно при двобічному кістковому анкілозі патогномонічною ознакою захворювання часткова або повна відсутність суглобної щілини та мають кісткової тканини, яка поєднує в один конгломерат суглобний відросток в скроневу кістку. Розміри гілок та тіла нижньої щелепи зменшені, спостерігається двосторонній симптом шпори в ділянках кутів, вінцеві відростки збільшені по ширині (в 2—2,5 рази).

Як провило загальні зміни в організмі і їж самі, що і при однобічному анкілозі СНЩС, але більш виражені. Нерідко, внаслідок перенесеного с ептичного стану, у дитини можуть розвитись анкілози у інших суглобах - частіше у тазо-стегновому. Діагноз двосnороннього анаілозу встановлюють на підставі вищеописаних скарг та симптомів.

Диференційна діагностика двосторонніх анкілозі в повинна проводитися з вторинними деформуючими артрозами (ВДА), які клінічно відрізняються від анкілозів, ступінню відкривання рота, яке при ВДА не таке обмежене.Рентгенологічно при ВДА виявляється деформована голівка суглобового паростка, звужена та здеформована суглобова щілина.

Система Orphus

Другие статьи

Остеобластокластома. Таблиця.

На початку розвитку скарг Немає; інколи може рано з'являтися біль в зубах, що знаходяться в пухлині; по мірі росту пухлини ускладнюється відкривання рота, якщо знаходиться біля суглобу, біль при жуванні

Остеома. Остеоїд-Остеома.

На початку розвитку скарг немає, надалі в залежності від місця знаходження. Верхня щелепа: диплопія, важко дихати через відповідну полови¬ну носа; вилицева дуга: обмеження відкривання рота; нижня щелепа: невралгічний біль

Клініка, діагностика, методи лікування фіброзної дисплазії (хвороба Брайцева — Ліхтенштейна).

Фіброзна дисплазія у дітей зустрічається у 22% від усіх новоутворень лицевого скелету, є вадою розвитку кісток в ембріогенезі. При фіброзній дисплазії кістка має всі кісткоутворюючі ознаки, але з різним ступенем її дозрівання, починаючи від перших фаз утворення кістки у вигляді осередків розмноження остеокластів і остеобластів

Несудинні доброякісні пухлини м’яких тканин. Нейрофіброма, міома, рабдоміома.

Клітини пухлини мають нейроектодермальне походження. Виникнення и в області обличчя пов’язане з вадою розвитку трійчастого або лицевого нерву. Розташовується по відношенню до нерва: моноцентрично (в товщі нерва — один вузол); поліцентрично (в товщі нерва ряд вузлів з’єднаних між собою).

Укушені рани. Клініка, діагностика, методи лікування.

Укушені рани обличчя мають свої особливості при хірургічній обробці. По-перше, одразу після укусу треба ретельно обробити рану 10% розчином господарчого мила. По-друге, як правило, це рани зі рваними розчавленими краями, тому нежиттєспроможні їх шари треба видалити.

Кісти під язикових слинних залоз.

Під язикові слинні залози посідають друге місце по кількості уражень кістозними процесами. Це обумовлено анатомо-фізіологічними особливостями: протоки залози вертикальні, короткі, їх буває до 12, розташовані під язиком, де залоза зазнає найбільшої травматизації особливо під час їжі.