Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Діагностика анкілозів СНЩС у дітей.

Ступінь рухомості головки нижньої щелепи визначається шляхом пальпації її попереду козелка вуха і через передню стінку зовнішнього слухового проходу. При фіброзному анкілозі відчувається ледь помітна рухомість головки нижньої щелепи, чого не має при кістковому анкілозі.

Для визначення ураженої сторони треба ретельно виміряти основні розміри нижньої щелепи з обох сторін: відстань від козелка вуха до нижнього краю кута нижньої щелепи і від середини підборіддя до заднього краю кута щелепи. На хворій стороні ця відстань менша, як на здоровій за рахунок недорозвитку гілки та тіла щелепи.

Біоелектрична активність жувальних м'язів (БАЖМ) на хворій і здоровій стороні різна. В тих випадках, коли кісткові або фіброзні спайки локалізуються безпосередньо в суглобі, БАЖМ на хворій стороні завжди вище як на здоровій, а коли рубці поширюються на м'язи і оточують суглоб, м'які тканини БАЖМ на хворій стороні буде нижче, ніж на здоровій. При односторонніх анкілозах БАЖМ майже однакове з обох сторін.

Для дослідження СНЩС застосовується ГС-обстеження в укладках по Шуллеру-Парму, а також ортопантомограму. Рентгенологічно при кістковому анкілозі патогномонічною ознакою захворювання є часткова або повна відсутність суглобної щілини і перехід кісткової структури суглобного відростку в скроневу кістку. При цьому в місці кісткового зрощення суглобних поверхонь відмічається повне порушення субхондральноїзамикальної кісткової пластини.

При фіброзному анкілозі на усьому протязі чітко спостерігається місцями звужена, але суцільна лінія рентгенологічної суглобної щілини. Суглобна поверхня голівки суглобного відростку, як правило, зберігає правильність форми і розмірів.

Система Orphus

Другие статьи

Тріщина зуба.

Клініка при тріщинах зубів дуже мізерна, скарг майже немає. Інколи відмічається підвищена чутливість до солодкого та кислого. При тріщині через усі тканини зуба можливий розвиток пульпіту. При останньому виді ускладнення проводиться ендодонтичне лікування.

Переломи верхньої щелепи.

Перелом верхньої щелепи у дітей бувають дуже рідко і є наслідком транспортної травми. Класифікація переломів верхньої щелепи таж сама, що і у дорослих за Ле-Фором, але дуже рідко відповідає цим лініям, крім Ле-ФОР-І, коли відламаний альвеолярний паросток.

Кісти щелеп. Лікування. Цистотомія.

Цистотомія — операція, яка проводиться у дітей значно частіше, ніж цистектомія і передбачає усунення внутрішньокістозного тиску, в наслідок чого спостерігається поступове сплощення та зменшення кістозної порожнини, аж до повного її зникнення.

Післяопераційне ведення хворих, які перенесли операцію на губі.

У ранньому післяопераційному періоді особливу увагу слід приділити налагодженню ритмічного та вільного дихання у дитини. Особливо це стосується тих випадків, коли хейлопластика проводилась при широких одно- та двосторонніх незрощеннях.

Дефекты области рта.

Дефекты и деформация губ могут возникать вследствие случайной травмы, оперативного вмешательства (по поводу врожденного дефекта, новообразования,свежей травмы, воспаления), перенесенного специфического (сифилис, красная волчанка, сибирская язва и др.) и неспецифического (нома, карбункул, фурункул, флегмона) воспалений.

Ультразвуковой силовой генератор создан, чтобы заменить все вращающиеся инструменты?

Основное, за что критикуют уль­тразвуковую хирургию, это то, что она требует больше времени. В ре­зультате, при удлинении времени хирургических операций снижает­ся ежедневная «пропускная способ­ность».