Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Діагностика анкілозів СНЩС у дітей.

Ступінь рухомості головки нижньої щелепи визначається шляхом пальпації її попереду козелка вуха і через передню стінку зовнішнього слухового проходу. При фіброзному анкілозі відчувається ледь помітна рухомість головки нижньої щелепи, чого не має при кістковому анкілозі.

Для визначення ураженої сторони треба ретельно виміряти основні розміри нижньої щелепи з обох сторін: відстань від козелка вуха до нижнього краю кута нижньої щелепи і від середини підборіддя до заднього краю кута щелепи. На хворій стороні ця відстань менша, як на здоровій за рахунок недорозвитку гілки та тіла щелепи.

Біоелектрична активність жувальних м'язів (БАЖМ) на хворій і здоровій стороні різна. В тих випадках, коли кісткові або фіброзні спайки локалізуються безпосередньо в суглобі, БАЖМ на хворій стороні завжди вище як на здоровій, а коли рубці поширюються на м'язи і оточують суглоб, м'які тканини БАЖМ на хворій стороні буде нижче, ніж на здоровій. При односторонніх анкілозах БАЖМ майже однакове з обох сторін.

Для дослідження СНЩС застосовується ГС-обстеження в укладках по Шуллеру-Парму, а також ортопантомограму. Рентгенологічно при кістковому анкілозі патогномонічною ознакою захворювання є часткова або повна відсутність суглобної щілини і перехід кісткової структури суглобного відростку в скроневу кістку. При цьому в місці кісткового зрощення суглобних поверхонь відмічається повне порушення субхондральноїзамикальної кісткової пластини.

При фіброзному анкілозі на усьому протязі чітко спостерігається місцями звужена, але суцільна лінія рентгенологічної суглобної щілини. Суглобна поверхня голівки суглобного відростку, як правило, зберігає правильність форми і розмірів.

Система Orphus

Другие статьи

Забиття зуба.

Забиття зуба — це механічне ураження зуба без ушкодження його анатомічної цілісності. При забитті зуба може бути крововилив у пульпу, внаслідок розриву судинно-нервового пучка. Клініка: у перші години після травми дитина скаржиться на незначний біль у зубі при накушуванні.

Дефекты в области разделения корней.

Becker et al. (1988) изучили результаты лечения дефектов с вовлечением бифуркации класса II, класса III и внутрикостных дефектов у 27 пациентов. Оказалось, что увеличение нового прикрепления в среднем составило 2,3 и 1,5 мм для дефектов класса II и класса III соответственно.

Статистичні дані та класифікація пухлин кісток обличчя у дітей.

Відповідаючи на це запитання, слід підкреслити, що остеогенні пухлини частіше зустрічаються у дітей в віці 10-12 років, дуже рідко в молодшому. Серед первинних пухлин КІСТОК щелепно-лицевої ділянки остеобластокластоми складають 69 /о(з них 29 % розміщені центрально, 48% на периферії), остеома — 6%,остеоід-остеома — 0,5 %.

Класифікація вродженних незрощень верхньої губи.

Розрізняють наступні види вроджених незрощень губи:

Ультразвуковая хирургия. УЗ-хирургия: что это такое и для чего она нужна?

Новые возможности ультразвуковых аппаратов позволяют избежать применения боров в хирургии ротовой полости.После долгих безуспешных попы­ток наладить продуктивный кон­такт с немногочисленными

Підготовка дитини з вродженим незрощенням піднебіння до операції ураностафлопластики.

При плануванні ураностафілопластики під ендоназальним інтубаційним наркозом необхідно провести наступні дослідження: