Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Бокові кісти та нориці шиї

Бокові кісти та нориці шиї є наслідком аномального розвитку другої глоткової кишені та другої зяберної щілини або шийного синуса. У дитини вони локалізуються у верхньому відділі шиї попереду грудино-ключично-сосцевидного м’язу між внутрішньою та зовнішньою сонними артеріями і відкриваються в ділянці піднебінного мигдалика.

Бокові нориці можуть бути повними та неповними, а неповні — зовнішніми та внутрішніми. Зовнішні відкриваються біля краю грудино- ключично-сосцевидного м’язу в середній третині шиї; внутрішні - на піднебінно- глотковій дужці біля основи піднебінного мигдалика.

Скарги при бокових кістах у дітей або їх батьків лише на наявність неболючої деформації в ділянці шиї, яка існує давно, може збільшуватися, іноді приєдуються ознаки запалення. Об’єктивно визначається напівкулясте неболюче новоутворення у верхньому боковому відділі шиї, яке має обмежену рухливість, м’яко-еластичну консистенцію. Шкіра над новоутворенням в кольорі не змінена.

Якщо кіста нагноїлася, то вона має всі клінічні ознаки абсцесу.

Для підтвердження діагнозу ббокової кісти у дітей проводять пункцію і отримують слизову жовто-прозору рідину, а також виконують контрастну рентгенографію, УЗД.

Диференційну діагностику слід проводити з:
1) хронічними специфічними та неспецифічними лімфаденітами шиї;
2) дермоїдними кістами;
3) пухлинами слинних залоз;
4) метастатичними пухлинами шиї;
5) лімфо та ретикулосаркомами шиї;
6) боковими кістами щитовидної залози.

Бокові нориці шиї у дітей клінічно проявляються невеликими крапельками в середній ділянці шиї по краю грудино-ключично- сосковоподібного м'язу із скудними прозорими слизовими виділеннями. При закупорці нориці вона може нагноюватися. Для виявлення ходу нориці необхідно провести фістулографію.

Лікування бокових кіст шиї хірургічне, яке передбачає видалення пухлини разом із оболонкою. Розтин шкіри проводиться по передньому краю грудино- ключично-сосковоподібного м’язу, у зв’язку з тим, що кісти приляїають до судино-нервового пучку шиї на рівні біфуркації загальної сонної артерії, видалення IX у дітей складає певні труднощі для хірургів.

Перед хірургічним втручанням з приводу нориці бокової поверхні шиї в них вводять зонд або фарбуючу речовину, а потім видаляють їх від вхідного отвору до вихідного.

Привушні нориці являють собоїб аномалії розвитку краніального відділу першої зяберної щілини. Локалізуються вони попереду основи завитку вушної раковини. Можуть бути з однієї чи двох сторін і не проявляти себе протягом життя. Відмічається спадковість захворювання.

Клінічно привушні нориці у дітей проявляють себе невеликим (до 1 мм у діаметрі) вхідним отвором, який сліпо закінчується у зовнішньому слуховому проході. При надавлюванні виділяється салоподібна, білого кольору маса. Нориці можуть нагноюватися, тоді вони клінічно нагадують абсцес привушної ділянки. Для діагностики нориць у дітей використовують фістулографію з контрасними речовинами.

Лікування — хірургічне (радикальне видалення нориці).

Система Orphus

Другие статьи

Методи та принципи операцій на губі.

Строки хірургічного втручання на губі визначають вид незрощення та загальний стан дитини. Одностороннє незрощення губи оперують з трьох місяців, двосторонні незрощення — з шести місяців; до одного року бажано провести хейлопластику.

Непрерывные швы в хирургической стоматологии.

Позволяет лоскуту выдерживать большую нагрузку и обеспечивает лучшее распределение нагрузки на лоскут. Недостатки Основным недостатком непрерывных швов является то, что при разрыве нити лоскут может стать подвиж-ным или шов разойдется вокруг нескольких зубов.

Альвеолит. Артрит височно-нижнечелюстного сустава. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Альвеолит - воспаление стенок лунки после удаления зуба. Этиология. В роли возбудителя альвеолита выступает микрофлора, вегетирующая на слизистой оболочке полости рта, зубодесневых карманах и инфекционно-воспалительных очагах верхушечного пародонта.

Отдельный обвивной шов в хиругической практике.

Хотя непрерывный обвивной шов довольно часто является продолжением ушивания ран в области бугристости или ретромолярной области, его можно начинать с простого узла в области последнего сосочка (вестибулярного, небного или язычного). Затем шов продолжают в следующем межзубном пространстве таким образом

Лимфаденит. Воспалительные заболевания челюстню-лицевой области.

Лимфаденит - воспаление лимфатического узла. Наибольшая заболеваемость лимфаденитом шейно-лицевой локализации наблюдается среди детей в возрасте до 7 лет. По характеру течения различают острый, хронический и обострившийся хронический лимфаденит.

Врожденные дефекты и деформации носа.

Седловидное западение спинки носа может локализоваться только в костной или перепончатой части перегородки или одновременно в обоих. Для западения в костном отделе носа обычно характерно широкое расположение лобных отростков верхних челюстей и уплощение носовых костей, угол соединения которых равен приблизительно 170°.