Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Бокові кісти та нориці шиї

Бокові кісти та нориці шиї є наслідком аномального розвитку другої глоткової кишені та другої зяберної щілини або шийного синуса. У дитини вони локалізуються у верхньому відділі шиї попереду грудино-ключично-сосцевидного м’язу між внутрішньою та зовнішньою сонними артеріями і відкриваються в ділянці піднебінного мигдалика.

Бокові нориці можуть бути повними та неповними, а неповні — зовнішніми та внутрішніми. Зовнішні відкриваються біля краю грудино- ключично-сосцевидного м’язу в середній третині шиї; внутрішні - на піднебінно- глотковій дужці біля основи піднебінного мигдалика.

Скарги при бокових кістах у дітей або їх батьків лише на наявність неболючої деформації в ділянці шиї, яка існує давно, може збільшуватися, іноді приєдуються ознаки запалення. Об’єктивно визначається напівкулясте неболюче новоутворення у верхньому боковому відділі шиї, яке має обмежену рухливість, м’яко-еластичну консистенцію. Шкіра над новоутворенням в кольорі не змінена.

Якщо кіста нагноїлася, то вона має всі клінічні ознаки абсцесу.

Для підтвердження діагнозу ббокової кісти у дітей проводять пункцію і отримують слизову жовто-прозору рідину, а також виконують контрастну рентгенографію, УЗД.

Диференційну діагностику слід проводити з:
1) хронічними специфічними та неспецифічними лімфаденітами шиї;
2) дермоїдними кістами;
3) пухлинами слинних залоз;
4) метастатичними пухлинами шиї;
5) лімфо та ретикулосаркомами шиї;
6) боковими кістами щитовидної залози.

Бокові нориці шиї у дітей клінічно проявляються невеликими крапельками в середній ділянці шиї по краю грудино-ключично- сосковоподібного м'язу із скудними прозорими слизовими виділеннями. При закупорці нориці вона може нагноюватися. Для виявлення ходу нориці необхідно провести фістулографію.

Лікування бокових кіст шиї хірургічне, яке передбачає видалення пухлини разом із оболонкою. Розтин шкіри проводиться по передньому краю грудино- ключично-сосковоподібного м’язу, у зв’язку з тим, що кісти приляїають до судино-нервового пучку шиї на рівні біфуркації загальної сонної артерії, видалення IX у дітей складає певні труднощі для хірургів.

Перед хірургічним втручанням з приводу нориці бокової поверхні шиї в них вводять зонд або фарбуючу речовину, а потім видаляють їх від вхідного отвору до вихідного.

Привушні нориці являють собоїб аномалії розвитку краніального відділу першої зяберної щілини. Локалізуються вони попереду основи завитку вушної раковини. Можуть бути з однієї чи двох сторін і не проявляти себе протягом життя. Відмічається спадковість захворювання.

Клінічно привушні нориці у дітей проявляють себе невеликим (до 1 мм у діаметрі) вхідним отвором, який сліпо закінчується у зовнішньому слуховому проході. При надавлюванні виділяється салоподібна, білого кольору маса. Нориці можуть нагноюватися, тоді вони клінічно нагадують абсцес привушної ділянки. Для діагностики нориць у дітей використовують фістулографію з контрасними речовинами.

Лікування — хірургічне (радикальне видалення нориці).

Система Orphus

Другие статьи

Заболевания слюнных желез. Болезнь (синдром) Микулича.

Болезнь Микулича (сип.: лимфоцитарная опухоль, лимфомиелоидный сиалоз, лимфоматоз и гранулематоз слюнных желез, аллергический ретикулоэпителиальный сиалоз Микулича) увеличение больших слюнных и слезных желез.

Пухлиноподібні новоутворення м’яких тканин ЩЛД у дітей.

Вроджені кісти  ЩЛД розподіляють на утворення, які виникають внаслідок аномалій (середні та бокові кісти шиї, кісти привушної ділянки, кореня язика), та кісти, які є вадою розвитку ектодерми – дермоїдні та епідермоїдні кісти ЩЛД. Вроджені кісти м’яких тканин зустрічаються приблизно однаково часто у дівчат та хлопчиків.

Нейрофіброматоз, хвороба Реклінгаузена. Клініка.

Найбільш розповсюдженими теоріями виникнення нейрофіброматозу є ендокринна, дізонтогенетична та неврогенна. У розвитку нейрофіброматозної тканини приймають участь як самі нервові волокна так і сполучнотканинні елементи ендо- та періневрія.

Клініка, діагностика пухлин м'яких тканин у дітей.

Клініка, діагностика пухлин м'яких тканин у дітей.

Острый латеральный альвеолярный абсцесс.

Острый латеральный альвеолярный абсцесс является частым осложнением хронического пародонтита, при котором образовавшийся в глубоком кармане гной не может выйти через зубодесневую борозду. Гной скапливается в основании

Непрерывные швы в хирургической стоматологии.

Позволяет лоскуту выдерживать большую нагрузку и обеспечивает лучшее распределение нагрузки на лоскут. Недостатки Основным недостатком непрерывных швов является то, что при разрыве нити лоскут может стать подвиж-ным или шов разойдется вокруг нескольких зубов.