Мы всегда на пульсе вашего стоматологического здоровья


    Услуги Статьи Вопросы
LiveZilla Live Help


Антисептична обробка рук медичного персоналу.

Відомо, що шкіра людини виконує ряд надзвичайно важливих функцій, однією з яких є захист від впливу шкідливих факторів навколишнього середовища. Шкіра, а особливо шкіра рук, постійно заселена мікроорганізмами. Інтактна (неушкоджена) шкіра людини, навіть старанно вимита, колонізована мікроорганізмами, які можуть бути різними для окремих ділянок шкіри та відносно постійними для кожної людини. Мікрофлора шкіри людини ділиться на резиденти та транзиторну.

Резидентна (постійна) мікрофлора представлена бактеріями, які постійно живуть і розмножуються в шкірних покривах. Ці мікроорганізми колонізують більш глибокі шари шкірних покривів, у тому числі сальні, потові залози та волосяні фолікули, і представлені в основному коагулазонегативними стафілококами (частіше Staphylococcus epidermidis) та дифтероїдами (Coryntbacterium spp.). Здебільшого резидентна мікрофлора не викликає патологічних процесів у пацієнтів прм неушкодженій шкірі, однак може стати причиною інфекційного процесу при потраплянні в стерильні порожнини організму людини чи на ушкоджені шкірні покриви. Резидентні мікроорганізми практично неможливо видалити однак їх чисельність можна суттєво зменшити. У той же час стерилізація рук не просто неможлива, а й небажана, адже резидентна мікрофлора попереджає заселення шкіри більш небезпечними мікроорганізмами, а також синтезує жирні кислоти, що мають антимікробну дію.

Транзиторна (тимчасова) мікрофлора представлена мікроорганізмами, що тимчасово поселились на шкірі рук; вони колонізують поверхневі шари шкіри і мають найбільше епідеміологічне значення. Транзиторна мікрофлора може складатися з будь-яких мікроорганізмів, включаючи патогенні, у тому числі і збудників нозокоміальних (внутрішньолікарняних) інфекцій, таких, як Escherihia coli, Klebsiella spp., Pseudomonas spp., Salmonella spp., St. Aureus (включаючи MRSA), Candidae albicans, ротавіруси та ін. При ушкодженні шкірних покривів, у тому числі і під час застосування неадекватних методів миття та дезінфекції рук, транзиторна мікрофлора глибше проникає в шкіру, витісняючи звідти резидентну флору.

Передавання мікроорганізмів через руки залежить від різних умов, у тому числі від виду мікроорганізмів, можливості їх виживання на руках, ступеня осіменіння шкірних покривів мікроорганізмами тощо. При цьому видовий склад мікрофлори шкіри рук медичного персоналу залежить також від профілю лікувального закладу чи відділення та характеру професійної роботи. За даними Центрального науково-дослідного інституту епідеміології (м. Москва, член-кор. РАМН, професори. А. Сьоміна, професор О. П. Ковальова), кількість внутрішньолікарняних інфекцій в Росії становить 52-60 тисяч щорічно. Доведено, що причиною виникнення інфекцій у стаціонарах у 50-80% випадків є руки медичного персоналу, тобто руки — це один із ключових факторів у передачі патогенних мікроорганізмів як від медичного персоналу до пацієнтів, так і навпаки.

За результатами аналізу статистичних показників Американського товариства контролю та запобігання хворобам (CDC), близько 2 млн. пацієнтів щорічно отримують внутрішньолікарняні інфекції під час лікування. Так звані нозокоміальні або лікарняні, госпітальні інфекції є причиною не тільки страждань та смерті хворих. Вони також завдають значних економічних збитків і обходяться США у 5 млрд. доларів щорічно через витрати на додаткову госпіталізацію та дороге лікування антибіотиками. Усе викладене ще раз підкреслює надзвичайну важливість суворого дотримання принципів гігієни рук.

Система Orphus

Другие статьи

Требования к микроклимату, отоплению, вентиляции производственных помещений стоматологических поликлиник и зубопротезных лабораторий.

На постоянных рабочих местах, где врачи и зубные техники находятся свыше 50% рабочего времени или более двух часов непрерывно (стоматологические кабинеты, основные помещения зуботехнической лаборатории), параметры микроклимата нормируются в виде следующих сочетаний:

Санитарно-гигиенические требования к устройству учреждений здравоохранения.

Санитарно-гигиенические требования к проектированию новых и реконструкции существующих зданий и сооружений распространяются на все типы учреждений здравоохранения независимо от их ведомственного

Дезінфекція різноманітних поверхонь.

Дезактін — високоефективний хлорвмісний засіб нового покоління, концентрат (робочі розчини від 0,1 %).
Терралін — композиційний безальдегідний препарат на основі ЧАСів та ароматичного спирту, концентрат (робочі розчини від 0,05%).

Латексные перчатки. Показания.

К смотровым относятся новые неиспользованные ранее перчатки, упакованные индивидуально или в коробке навалом (при условии правильного хранения коробок). Как альтернатива смотровым, могут использоваться хирургические перчатки, прошедшие глубокую дезинфекцию.

Обработка рук в медицинских учреждениях.

Обработка рук является одним из наиболее эффективных и в то же время простым способом профилактики инфекций в медицинских учреждениях. Но именно из-за своей простоты этот метод часто недооценивается.

Антисептики в стоматологии. Соединения тяжелых металлов.

Соединения тяжелых металлов взаимодействуют с белком, образуя альбуминаты. В малых концентрациях они блокируют сульфгидрильные группы ферментов, необходимых для жизнедеятельности микроорганизмов